Receta tradicionale për një trup të shëndetshëm


Në artikullin e sotëm ne do të flasim për receta popullore për shëndetin e trupit! Është e rëndësishme për të mbajtur një sistem të mirë imunitar, monitorimin e ushqimit dhe të bëjë gjithshka të mundshme për të bërë trupin tuaj ka qenë gjithmonë në gjendje të mirë.
Kundër të ftohtë
Të shërohet me vezë të ftohtë dhe sinusit, është e nevojshme para së gjithash për të bashkoj këtë produkt (të ftohtë) dhe të mbyllë leckë. Kur veza do të jetë në "thes" të indeve, ju mund të filloni trajtim. Mbani vezë mesatarisht të nxehtë në urë për të përfunduar ftohje. Ju mund ta bëni këtë procedurë gjatë natës derisa sëmundja nuk ulet.Kollë dhe shëndetin e trupit
Përhapjen yolks vezë me sheqer derisa përzierje është e bardhë dhe nuk rritet në 2 apo edhe 3 herë. Pranoi një eggnog bosh stomak.

Pastrimi ulcerat
Në mënyrë që të zbuluar dhe abscesit të qartë, të përgatisë një ilaç:
• 1 tbsp mjaltë, 2 yolks vezë dhe 1/2 orë. l. kripë përzierje me miell të bardhë. Provojë vezë "ilaç" për qëndrueshmëri të trasha dhe të bashkëngjitni atë në një vend të sëmurë. E bëjnë këtë për aq kohë sa abscesi nuk është zbuluar dhe nuk i pastër.


Ne trajtimin e djegiet
Ndarë yolks nga proteina te krem ​​fundit mundi. Në një tas lëvizje së bashku 3 tbsp luledielli ose vaj ulliri në shfaqjen e ngjyrë të bardhë. Të gjitha përzierje dhe lëvizje përsëri (15 minuta). Marrë "vaj" djeg yndyrat, dhe sa më shpesh të jetë e mundur. Në natën do të thotë gjithashtu të zbatohet për zonat e prekura, duhet të perevyazыvayte. Nuk është një tjetër recetë popullore:
• Mix 1 e verdhë veze veze, 2 lugë salcë kosi, 1 lugë gjelle çdo vaj vegjetal dhe përzierje tërësisht. Imponon një marrë një ilaç për të djegur vaj në vend të qethur shkurt. Ndryshoni fashë 2 herë në ditë. Por, për djegiet e vogla lyej vendet e prekura me rrahur vezë të papërpunuara.


Receta tradicionale për zbutjen e lëkurës
Me vezë e verdhë veze mund të jetë i gatuar një maskë të mrekullueshme fytyrë. Ajo do të zbutur lëkurën e thatë ose obvetryvshuyusya.
• Mix 1 lugë glicerinë, 1 lugë mjaltë dhe 1 vezë e verdhë veze. Përzierje të gjithë përbërësit dhe të aplikojnë përzierje në fytyrën tuaj. Maskë verdhë veze del me të larë me ujë të ngrohtë dhe të rregullt.

Nëse sytë e përlotur
Përhapur fara kopër në një pluhur. 1/2 tbsp pluhur gatuaj 5 minuta në 2/3 filxhan me ujë. Aplikoni pads me zierje të ngrohtë e fara kopër në sy për 10 minuta. Më të mirë për të shpenzuar 10-15.


Dhimbje koke të qetë dhe ndihmon trupin për shëndetin
Infuzion është përgatitur nga frytet e kopër, dhe e trajton këtë Sëmundjet pakëndshme.
• do të Ju duhet 1 tbsp copëtuar kujdes fruta kopër që duhet të derdh një gotë me ujë të nxehtë dhe të mbush për 15 minuta. Pastaj infuzion i tendosje, shtrydh dhe fruta nga mbetjet e ujit. Merrni 1 tbsp përditshme 6 herë në ditë. Më të mirë në të ftohtë për 15 minuta përpara se të hahet.

Nëse zhurmë në veshët
Pres kopër është mjaft e thatë, me rrjedh dhe fara. Një pjesë të vogël të bimëve derdh 05 litra ujë të vluar në një termos dhe të lënë për gjysmë ore. Pini një gjysmë gotë 3 herë në ditë.


Receta tradicionale të hiccups dhe trupit shëndetësor
Nëse hiccups vazhdueshme kur të gjithë tjetër dështon, 1 ch. L. fara kopër derdh një gotë me ujë të valë. Insistojnë 30 minuta. Merrni 1/2 filxhan 3 herë në ditë.

Receta tradicionale nga nervozizmi
Nëse ju perenervuvaly ose pagjumësi muchytesya, hani 1 g pluhur ukropnoho fara (ju mund të bluaj në një kafe grinders) gjysmë ore para ngrënies 3 herë në ditë. Kopër të freskëta të dobishme në vetvete - jo domosdoshmërisht të përdorin atë vetëm për të trajtuar sëmundjen. Por ka një caveat: mos merrni kryer larg kopër nëse keni tension të ulët, sepse bimore kontribuon në reduktimin e tij.