Receta tradicionale të ndihmës së parë


Sot, përdorimi i shumë do të thotë duke përdorur mjekësi tradicionale. Pse? Për shkak se receta e mjekësisë tradicionale nuk janë të njohura vetëm për kombinimin e tyre unike dhe natyrore të përbërësve, por popullariteti - mbrojnë nga shumë sëmundje dhe lëndime! Flisni për receta para folklorike ndihma në këtë artikull.
Kundër plagëve dhe ulcerat
• 1 tbsp pluhur e lule të thata kënetë kujdes fshij me 1/2 filxhan gjalpë dhe të njëjtën sasi të mjaltit. Përdorni përzierje për të hequr qafe e vështirë për të shëruar plagët dhe ulcerat.


• Nëse keni nevojë për të shëruar ekzemë plagët dhe ulcerat, atëherë përdorni këtë recetë: 80 gram mjaltë të përzier me 20 g sallo shkrirë.

Djegiet kursimit në ndihmën e parë
• Fresh larë patate, lëvore dhe hekura në rende gjobë plastike. Deri në gjysmën e një gotë slurry rezulton të shtoni 1 lugë mjaltë, përzierje tërësisht. Pastaj aplikoni një shtresë e 1 cm në gazë, bashkëngjitni lëkurën tuaj të djegur dhe të prybyntuyte. Pas 2 orëve, të zëvendësojë fashë një të ri.


Recetë në trajtimin e kolitit
• mesme Kastravec lavazh madhësia nën ujë të rrjedhshëm. Fshij atë në qull me miell misri, shtoni 1 tbsp mjaltë dhe përzierje mirë. Hani përzierje në mëngjes, gjysmë ore para mëngjes.

Ndihma e parë për dhimbje të nyjeve dhe
• 1 lugë gjalpë, përzierje me të njëjtën sasi të bodyagi pluhur (në dispozicion në barnatore). Rezulton fshij qull me miell misri në nyje, të mbuluar me një qese plastike dhe të lidhë një shall të ngrohtë. Këto pako të bëjë rregullisht gjatë natës gjatë javës.


Ilaç popullore për kapsllëk
• Merrni 2 tbsp rrënjët grimcuar e rodhe, hedh 2 gota ujë të valë dhe le të qëndrojë 2 orë. Pini infuzion të ngrohtë e gjysmë filxhan 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.
• Nëse ju ndjeni një ndjesi djegie dhe kruarje në këmbë, përzierje 1 tbsp Uthull me të njëjtën sasi e vajit vegjetal dhe shtoni 1 vezë. Rezulton vaj aplikuar në thembra të këmbëve dhe të mbuluar me një qese plastike, dhe pastaj të vënë në çorape. Kjo procedurë është për të udhëtuar natën për të mundojnë ju zhdukjen e plotë të simptomave.


Qepë supë - nga cystitis
• Merrni 6 qepë të mesme, imët pres ato, pour 1 litër ujë të vluar dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 20 minuta. Cool, tendosje dhe pije për të kuruar 1 gotë në mëngjes në një stomak bosh. Gjatë qepë supë e pritjes mund të shkaktojë dhimbje dhe Rize, shkarkimin e mukusit me urinë. Mos kini frikë dhe një durim pak - këto fenomene do të jetë i shpejtë!
• Kur herpes menjëherë shpëlaj me ujë të zier dhe do ta spërkatë me kripë. Përsëriteni këtë procedurë disa herë, dhe pas 2 ditësh (në vend të një ose dy javë në qoftë se ju përdorni vaj) herpes kalojë papritur!


Nga ndihma e parë për astma
1. Rub shell 10 vezë të papërpunuara dhe i hedh lëng prej 10 limon. Pastaj kërkoni për 10 ditë në një vend të errët.
2. Kur 10 ditë, 10 yolks freskëta, lëvizje me 10 lugë sheqer dhe 200 ml raki.
3. Infuzion i shell tendosje dhe të lidheni me një përzierje të yolks vezë. Merrni tretësirë ​​3 herë në ditë 30 ml në gjysmë ore para ngrënies.

Maska e maja
• Nëse fytyrë Çdo tani dhe pastaj pimples, bëni të dobishme në shtëpi për maskë e lëkurës. Përzierje pluhur maja me zgjidhje peroksid hidrogjeni 3% (në raport prej 1: 1). Nanisshy Pripech puçërr mbi të përgatitur krem ​​me shkopinj pambuku.