Shëndeti dhe efekt rinovimin në larje


Trajtimit të ujit të marrë të gjitha, por disa preferojnë dush, dikush i pëlqen për të marrë një dush, dhe disa mundësi të çmendur zhytem në banjë. Për këtë të fundit, si dhe për të gjithë ata që nuk e kanë kuptuar ende efektet magjike, shëndetin dhe anti-plakje të larjes, subjekt i këtij neni.
Merrni një të drejtë dush
Ne kemi marrë një dush, jo vetëm për të larë larg papastërtitë nga trupi, por edhe të marrin shërimin efekt. Lexoni disa këshilla që do t'ju ndihmojë jo vetëm që dëmtojnë shëndetin tuaj, por edhe për të sjellë përfitime maksimale.


E pra, në qoftë se temperatura e banjës është 37-38 gram. (Jo tepër dembel për të blerë një termometër të veçantë, ajo nuk është e shtrenjtë). Duke marrë një dush me ujë të ftohtë, ju mund të kapur një të ftohtë dhe për të marrë të sëmurë, sidomos ujë të nxehtë ju vetëm lodhje.

Mos e merrni një dush menjëherë pas ngrënies - ju nuk sjellin kënaqësi. Koha optimale për të marrë ushqim ose 2 orë pas një vakt. Mos tepër gjatë zhytem në banjë, e mjaftueshme për 25-30 minuta. Një qëndrim i gjatë në ujë rrit ngarkesën në zemër. Për këtë arsye, mjekët nuk e rekomandojmë të zhyten në ujë në mënyrë që rajoni të zemrës në ujë. Edhe në qoftë se ju ndiheni mirë, nuk do të abuzojnë procedurave të menaxhimit.

Në peshës ujë, trupi ynë relakson, bëhet më e lehtë. Kjo është efekt veçanërisht i mirë në muskuj që nuk është e lehtë për t'u çlodhur në rrethana të zakonshme. Bath temperatura caktuar ndikon pozitivisht qarkullimin e gjakut, heq tensionin nervor. "Korrigjo" dush jo vetëm e dobishme për shëndetin, por edhe me humor të mirë.

Mos gjithmonë qëndrojnë në banjë pa lëvizur. Një shëtitje e vogël, muskujt pure, bëni një masazh të lehta. Pas trajtimet, jo vetëm vыtretes thatë, një masazh pak trupin tuaj me një peshqir. Aplikoni një ushqyes, moisturizer, sepse lëkura me shtohet ujë dhe humbet disa yndyra, dhe kështu bëhet e thatë dhe të ashpër. Për këtë arsye nuk është e rekomanduar shpesh të marrë një dush, vetëm 1-2 herë në javë.

Nuk është e nevojshme pas marrjes së një dush, vetëm nxitojnë turr në punë. E pra në qoftë se ju vetëm të shtrihem, të dëgjoni muzikë të qetë, atëherë dyfishtë efekt pozitiv.

Çdo rast ka banjo e vet
Për të arritur efektin shëndetësore të marrë një dush, është e rëndësishme të dini se çfarë ju doni të arritur dhe çfarë aditivëve vënë në ujë.
Bath pas punës
Pas një dite të punës, ne ndjehemi lodhje dhe tension. Të kthehen në banjë normale do të ndihmojë me shtimin e pemë çaji vaj.
Merrni një dush para se të shkojnë në shtrat me shtimin e pisha ekstrakt. Ajo zbut nervat, normalizes gjumë, përmirëson gjendjen e lëkurës.

Bath për ftohjet
Në shenjë e parë e një të ftohtë, të marrë një dush me shtimin e vaj livando ose rozmarinë. Pini qumësht të nxehtë me mjaltë dhe të shkoni në shtrat.
Një dush zbutës para gjumit
Ju hiqni iritim dhe rënien e madhe në gjumë kur gjumit të marrë një dush qetësues me shtimin e ca balsam, oe limon dhe livando.
Gëzim Bath
Ndërsa në qoftë se nuk i lodhur, dhe askush nuk e prishur disponimin, por diçka është e gabuar. Merrni veten së bashku dhe banjo gëzim do të ndihmojë mollë. Shto ujë një pak uthull molle dhe të gëzojnë.


Banja me efekt rinovimin
Disa nga përbërësit e shtuar në banjë, me efekt Wellness, të tjerët - të ndihmuar zgjasin rininë tuaj dhe bukuri.

Dush qumësht
Oh, Kleopatra bukur. E cila thjesht do të thotë se ajo nuk e ka përdorur për të ruajtur dhe për të rritur bukurinë e saj. Është ky vaske, është emëruar pas mbretëreshës bukur.
Type në një dush me ujë të ngrohtë. Shtoje 2 litra. qumësht, 1 lugë gjelle 1 lugë gjelle vaj ulliri mjaltë të lëngshme. Rezultati - e bukur, lëkurë delikate, e cila do të lakmohet nga të gjithë.


Herbs dush
Një pjesë të vogël të një ose të ndryshme të bimëve, pour 1 litër ujë të valë. Le të qëndrojë për 2 orë. Tendosje dhe shtoni në banjo.
Zgjedhja e bimëve varet nga preferencat tuaja dhe llojin e lëkurës tuaj.
Kamomil dhe Yarrow - zbutur lëkurën plasaritura.
Tërfil dhe pelinin - kanë një efekt tonik, lehtësimin e lodhje.
Horsetail dhe Wort Shën Gjonit - shtuar elasticitet i butë të lëkurës.
Sage - përdorin për të eliminuar yndyrë të tepërt të lëkurës.
Hithër - forcon mbrojtjet e trupit.

Bath Salt

Përmirësuar metabolizmin dhe për të ndihmuar përshpejtimin e kripë rigjenerimin e indeve. Të shpërndarë në dush 300 gram. kripa e detit dhe shtrihem për 20 minuta.
Dush halore
Vetëm era e hala pishe janë uplifting. Por kjo nuk është e gjitha. Dush halore lehtësuar dhimbje të përbashkët, të rivendosur ekuilibrin emocional.
Ju mund të përdorni koncentrohen përgatitur apo hala pishe të freskëta. Në rastin e dytë, ju do të duhet 1 kg hala pishe dhe 1 litër ujë të valë. Insistojnë rreth një orë. Tendosje dhe shtoni në banjo.

Merrni një dush me shtimin e vajrave esenciale të ndryshme. Zgjidhni atë që ju duhet në një situatë të caktuar.Emri i naftës


Ndikimi emocional


Veprimi kozmetike
Portokall


Heq stresin që rezultojnë nga depresioni, rrit efikasitetin


Ndikon në rigjenerimin e qelizave të lëkurës, ka efekt anti-celulitit
Ylang-ylang


Heq stresin psikologjik, heq ankthin, stimulon dëshirën seksuale


Rejuvenates lëkurës, forcon thonjtë dhe flokët.
Kedër


Rikthen ekuilibrin mendor, rrit efikasitetin dhe mendor veprimtarinëPastron lëkurën nga aknet dhe inflamacion
Livando


Zbut, normalizes gjumë, eliminon depresioni


Ajo ka anti-inflamator dhe efekti Bërns.
Limon


Shton forcën përcakton një humor pozitiv, ndihmon përqendrimin


Forcon thonjtë, zbut lëkurën, whitens dhe zbut lëkurën
Melissa


Antidepressant, heq, nervozizëm normalizimin gjumë


Mjetet Protyvoherpetycheskoe
Patchouli


Gëzuar, eliminon depresioni, stimulon dëshirën seksualeKa një efekt rinovimin në lëkurë
Rozmarinë


Ajo forcon sistemin nervor, heq lodhjen


Pastron lëkurën nga aknet dhe e bën të zhdërvjellët