Pastrimit të trupit drogë anti-parazitare


Pothuajse çdo person që jeton brenda parazitëve organizëm. Ata mund të merrni atë me duart e pista, enë kuzhine, ushqim dhe shumë mënyra të tjera. Prandaj rregullisht nevojë për të pastruar trupin. Pastrimit të trupit drogë anti-parazitare mund të bëhet në shtëpi. Në këtë artikull ne shikojmë në recetave njerëzve, në bazë të të cilave herbs kundër dhe erëza. Këto metoda e pastrimit do të jetë shumë më e lirë se marrja e drogave të veçanta farmaceutike që nuk janë të mjaftueshme.
Një anti veprim i mirë duhet - të lëkurës arre të zezë, barishte pelin, karafil, misk. Tretësirë ​​e arre të zezë shumë e vështirë për të bërë, sepse ajo mund të blihen në dyqane të veçanta ose farmaci.Pauline. Për të hequr qafe e parazitëve duhet të marrë pelin pluhur. Pluhur është i përgatitur thjesht duhet të bluaj në një barishte pelin mulli kafeje. Dita e parë për të marrë një majë e urtë, ditën tjetër pak më shumë, që kanë nevojë për të rritur dozën gradualisht, duke arritur 14 ditë për 05 lugë Të gjitha anti-pluhurat, bimeve dhe ilaçe duhet të merret pas ushqimit për 10-15 minuta. Sepse parazitëve hani pas ai hëngri njerëzit.
Pelin Powder vepron në mënyrë më efikase se infuzion e pelin. Infuzion zhytur në stomak dhe zorrë para se të arrijnë pjesën e madhe e zorrëve. Pluhur pelin është e gjitha pjesë e zorrëve, duke ndikuar parazitet gjetur atje. Pauline përkryer pastron trupin nga parazitet. Doza në një kohë është 05 lugë pelin pluhur.


Karafil. Për të hequr parazitet përdorur karafil të zakonshëm, të cilat janë shitur në departamentet e erëza. Ajo duhet të bluaj dhe të marrë në një formë të tillë të grimcuar. Karafil terren në mënyrë efektive shkatërron jo vetëm parazitët e rritur, por edhe vezët dhe larvat. Karafil gjithashtu forcon sistemin imunitar. Pinks pluhur Doza gjithashtu të rritet gradualisht, duke filluar me pinches (01h) dhe të shpie deri në 1/3 lugë Marrë drogë anti-parazitare mund të jetë brenda një muaji. Tjetër 1 herë në javë gjatë gjithë jetës për të marrë doza shoku, për shembull 1 lugë karafil ose pelin.

Sjellja anti pastrimin e nevojshme të gjithë anëtarët e familjes. Klamidia mund të transmetohet me anë të puthjeve, kërpudhave mund të transmetohet me anë të një shtrëngim duarsh, edhe nga macet dhe qentë mund të infektohen me vezë shirit. Pas parazitëve pastrim person mund të merrni infektuar përsëri të hahet ushqim të konservuar, mish papjekur dhe peshk. Kështu që periodikisht duhet për të pastruar trupin nga parazitet.

Është e rekomanduar për të marrë një nuancë arre, për pelinin dhe karafil së bashku, por në qoftë se askush nuk komponent mund të marrë vetëm dy që janë në dispozicion. Nëse një person pi ujë të mjaftueshëm, atëherë trupi akumulon poshtër, i cili si parazitëve të jetuar dhe riprodhuar.

Tansy. Një ilaç i mirë për parazitë janë misk. Por, për efekt të mirë duhet të kombinohen Musk, karafil dhe pelin. Të gjitha këto komponente duhet të bluaj në një mulli kafeje. Pranimi një herë, prej tansy - 1 g pelin - 03 gram karafil - 05h. Merrni 3 herë në ditë, pas ngrënies. Në qoftë se ka nevojë të jetë e mundur për të vënë përbërësit përzierje në kapsula e ilaçeve që ju mund të blini në një farmaci ose dyqane të tjera të specializuara.

Ju mund të blejnë drogë të lira dhe të zëvendësojë përmbajtjen e këtij pluhur, pluhur mund të pini dhe kështu pirë shumë ujë. Një ilaç i mirë për parazitët janë fara kungull dhe vaj kungull. Përmes pastrimit duhet të zvogëlojë sasinë e ëmbëlsirat, qumësht dhe mish. Pini shumë ujë ju duhet të paktën 2 litra ujë në ditë. Ju gjithashtu duhet të pini në sorbents natën që do të hequr substancave toksike nga trupi.