Fluturonte në një aeroplan për trupin e njeriut


Çfarë duhet të jetë fluturonte në një aeroplan për trupin e njeriut? Në prag të fluturimit mund të bëhet abhyanhu - masazh ayuverdicheskiy. 120 ml vaj ulliri ose bajame, ngrohet në një temperaturë të rehatshme e trupit (ju vetëm mund të vënë një shishe të vajrave nën një rrymë e ujë të nxehtë). Shto 20 pika vaj kokosit dhe një rënie e Sandalwood. Zhytje gishtat në vaj, lehtë shpërndajë atë në të gjithë trupin, le të rrjep për 5 minuta, pastaj butësisht shtypur dorën e tij, të marrë një masazh. Kushtoj vëmendje të veçantë për këmbë dhe palme - vende me përqëndrime të mëdha të mbaresa nervore. Masazh kokë në një lëvizje rrethore. Relax për 10-15 minuta - si ndikimi i naftës vazhdon. Merrni një dush të ngrohtë ose dush. Dita trupi tjetër të fluturimit do të bymehet pak dhe derevenet.


Nëse ju veshin lentet e kontaktit, avioni është më e mirë për të veshin syzet - nuk tharë mukozës dhe sytë nuk janë të kuqe. Ju mund të përdorni pika sy. Shmangni grim, por nuk lënë pas dore krem ​​hidratues për fytyrën dhe qepallat, lip balm. Sillni ujë dhe termike fytyrën llak një herë në orë. Alternativa - të derdh në një shishe të vogël të ujit u rrit bombol me vrimë nxjerrëse: ajo në mënyrë të përkryer moisturizes dhe ruan lagështi për një kohë të gjatë. Në prag të sigurt për të llak nga të ftohtë apo astmë aparat për thithje ilaçi ishin në bagazhin e dorës, reduktuar oksigjenit në kabinë mund të shkaktojë përkeqësimin. Ulur në një aeroplan me një të ftohtë të vogël, ju mund të merrni nga ajo me otitis - për shkak të infektimit me presion rënie mund të lëvizin nga nasopharynx në veshit të mesëm. Në një hapësirë ​​të mbyllur të baktereve dhe viruseve të lehtë të përhapet nga një pasagjer në një tjetër, dhe thatësi e gojës dhe hundës e dehidrimit të lehtësuar penetrimin e tyre në trup.


Për sëmundje të rënda njerëzore para fluturimit duhet të bisedoni me mjekun tuaj dhe të gjeni rregullat për marrjen e ilaçeve në bagazhin e dorës: Ndonjëherë ju duhet të kontrolloni ose ilaçe me recetë. Nëse jeni të kërcyen, të përpiqen për të fluturuar aeroplanë të mëdha dhe të zgjidhni një vend të ngushtë për të krahut. Një ditë para fluturimit avioni nuk pi alkool. A nuk e shikoni nga dritarja apo lexuar - të përpiqen për të rregulluar mendjen në një moment për t'u çlodhur ose të mbyllë sytë tuaj. Ju mund të marrë ilaç për sëmundje lëvizje për njerëzit (Aeron, kynedryl), pas konsultimit me një mjek. Mos harroni se këto barna nuk veprojnë menjëherë, por vetëm pas një ore ose dy pas pranimit. Në fluturim, do të përpiqen për të pirë 1-2 gota ujë në orë. Niveli i dytë i mundësi të përfitojnë - lëng domate. Ajo përmban kalium dhe magnez, i cili ndikim pozitiv në zemër. Alkooli është e mundur për një njeri - në kulmin e shkallës së absorbimit të rritet alkooli, për më tepër, ai kontribuon në dehidratim. Nuk rekomandohet për kafe, çaj të zi, cola dhe energji.


Pasi mbi retë, bëni masazh të fytyrës. Shpejt fshij duart tuaja mbi njëri-tjetrin. Mbyll sytë tuaj dhe duart vënë në fytyrë, të marrë dhjetë breaths thellë përmes hundës. Duke mbledhur një grusht furçë në mënyrë të vendosur shtypni gishtave në ballin e tij në një lëvizje rrethore dhe ngadalë merrni poshtë në kontur të fytyrës në mjekër. Përsëriteni dhjetë herë. Për t'u çlodhur për 30 sekonda në një lëvizje rrethore masazh zonën ndërmjet vetullave dhe pikat në skajet e vetullat më afër tempujve. Përsëriteni çdo masazh orë. Ruaj organ dinjitoz pas fluturimit mund të jetë ndikuar nga pikat biologjikisht aktive, tregues dhe gishtërinjtë mëdha poschypыvayte dhe gllënjkë veshin nga lart poshtë, duke u fokusuar lobes. Për fluturim dhe ulje nuk është hedhur veshët mos harroni dyqan karamele. Përveç klasik do të thotë që ju mund të përpiquni për të hapur gojën e tij, si kur yawning ose dorë majë hunda dhe nxjerr shpejt përmes airflow hunda merr në vesh. Ata që kanë frikë nga lartësitë, ruani qetësues - valokordin (Corvalol, valoserdyn). Ju mund të përdorni Aromatherapy nga përzierja një shishe të vogël të vajrave thelbësore të Neroli, livando, vanilje, dru sandali. Thith llak qetësues herë një orë, ose të vënë një rënie në tempuj dhe wrists.


Kalimi zonat e shumta kohë - stresit në trup. Kur dështimet ndodhin pagjumësi biologjike orën, lodhje, dobësi dhe probleme të tretjes. Asgjë plot pushim për disa ditë para se të fluturonte rrëshqitje përditshme rutinë 1-2 orë tuaj për ta sjellë atë më afër atë që ju pret në destinacion. E pra vyspitsya para fluturimit, dhe të zgjedhin ditën në vend të fluturimeve të natës. Pas mbërritjes, do të përpiqen për të marrë dhe të shkojnë në kohën lokale. Interesante, fluturimet në lindje, ku disa orë më shumë, transferuar më shumë se sa në perëndim. Kur ju regjistroheni kërkoni për një vend në ballë ose në daljet pranë emergjente (të cilat ju mund të shihni në sallon diagram) - ka më shumë hapësirë. Ju mund të bëni stërvitje: që nuk rrjedhin në qafë, tundin kokën nga njëra anë në tjetrën, lart e poshtë dhe në qarqet e disa herë. Tërhiqe të shtrihet duart tuaja, shtrydh grushtat e tyre dhe të mbajë tensionin për disa sekonda. Pushoni duart tuaja në ndenjësen me shpinën drejt dhe provoni të rritet disa centimetra mbi karrige. Kthejeni këmbët së pari, pastaj kundër akrepave të sahatit disa herë tërheq çorape.