Zgjimi ndjenjat dhe dëshirat seksuale


Shumë prej ciklit të tashmen e gati dopolzaet krevat, dhe ata nuk janë të lovemaking. Ndoshta gjë gjërat që sodisim, ushqim, rostiçeri ndonjë nxitim, ose muzikë që tingëllon sfond në makinat tona? Nuk Polinuysya njom shtëpia erë e nevojshme, të përgatisë jo vetëm e shijshme, por të dobishme dhe darkë për të i kushtoj vëmendje për veshjet tuaja. Ju do të shihni se si do të ndryshojë jetën tuaj! Le të flasim për zgjimin ndjenjat dhe dëshirat seksuale.
Ndihmon në lehtësimin e stresit dush të ngrohtë me shtimin e vajrave aromatike. Për burrat joshje ekspertët këshillojnë për të përdorur një përbërje të vajrave të Sandalwood, kedri, patchouli, ylang-ylang. Lavender nuk është vetëm në gjendje për të neutralizuar odors, por gjithashtu shërben si përforcues seksualisht. Nuk është çudi në shekullin e XVI, në vendet arabe në dhomat gjithmonë varur çanta e livando. Pikërisht të njëjtën kërkesë gjetur këto lule blu gjyshet tona, kur ata vënë Sasha dhe të vendosur në një kabinet, i cili mbeti brendshme. Ajo ka qenë prej kohësh në Spanjë porsamartuar të shpërndara nëpër vanilje krevat. Kjo papjekur orchids fruta dhe ushqim thumba të mprehta. Nuk është çudi emrin "vanilje" vjen nga fjala spanjolle "pod". Ne e dimë se një fije floku pak lagësht mbajtur shijet e tyre. Ju mund ta vënë në përdorim parfum apo shampo me erë të qëndrueshme të këndshme. Në qoftë se ju përdorni përherë një dhe të njëjtin parfum, kujtim i nuhatjes i njeriut do të shoqërojnë erë me ju.Ngec - peshk, zgjon dashuri
Me enët zgjedhur me shkathtësi për të zgjuar shqisat dhe dëshirat, ne mund të zgjidhim shumë probleme që lidhen me çështjet intime. Ushqimi që përdoren nga njeriu duhet të përmbajnë vitamina "riprodhim" - A dhe E. Ato janë të përfshira në vezë, mëlçisë cod, karrota. Për të përgatitur enët për një mbrëmje romantike peshk të mirë. Besohet se të gjitha prodhimet e detit, me pronat e erotike. Ndjenjat kuzhinës Zgjim erotike seksuale dhe dëshira për gatim përdorur gjerësisht herbs, perime, fruta, rrënjët, erëza dhe seasonings. Farmaknyhah lashtë si një mjet për të "dembel" organet gjenitale të shfaqet mustardë, trumzë, nenexhik, rrikë, selino, koriandër, asparagus. Kjo mund të duket e çuditshme, por Franca duhet të përkulet dhëndër ushqyer me qëllim rritjen e dëshirës seksuale të tyre. Folklorit arabe tregon se pi stimulues me lëng qepë përzier me mjaltë është Viagra vërtetë. Dhe, natyrisht, çokollatë! Kjo nuk është vërtetuar se çokollata është një mënyrë të vërtetë emocionuese, por shumë mund të bien dakord që promovon romancë të mirë humor.


Shpëtuar nga mendimet e përditshme dhe për të marrë zgjojë ndjenjat seksuale dhe dëshirën për të ndihmuar muzikë. Psikologët thonë se në mesin e autorëve të veprave sexiest - kompozitorëve klasikë Beethoven, Wagner dhe Stravinski, Beethoven pasion të ndryshme të famshme romantike dhe forcë të jashtëzakonshme mendore. Shumë e muzikës së tij ka një efekt magjik. Energjetikë, fantazi, muzikë shkëlqyer e Wagner, ka një ngjyrë të ndritshme, shumë shkaktojë zgjimit të fortë seksuale dhe mund të krijojë një seks të gjatë. Sidomos meshkujt priren të saj. Në gratë, një varg i ndjenjave është muzika e Stravinski. Në listën e artistëve sexiest bashkëkohore - Mylene Farmer dhe Vanessa Paradis, një grup i "Enigma" dhe këngëtari perëndimore Tarkan.


Mos kini turp për të përmbushur dashurin e saj në të brendshme, negligees bukur. Në mes të dy nuk mund të jetë ndalime të dashur. Më emocionuese është e kuqe - ngjyra e agresionit seksual ", e cila, megjithatë, mund të trembë njerëzit konservative dhe të pasigurt në vetvete. Konkurrenca është e kuqe të brendshme femrash të zezë. Jo duke siguruar rozë emocionuese veprim, blu, vjollcë, gri dhe kafe. White Linen neutral, por disa njerëz mund të jenë të lidhur me pafajësinë dhe në këtë mënyrë mbajnë një përvoja të fortë erotike. Por gratë duhet të mendojnë para se të veshin rroba të tilla: ngjyrë të bardhë mund të theksoj imperfections lëkurës. Kundërindikuar për stolitë e burrave sy hajvan agresive, vija, pika, ju lutem, të cilët shpejt shikoni gomave.


Kushtoj vëmendje për lulet që janë në shtëpinë tuaj. Kineze u rrit lule të quajtur puthjeve. Ajo ka energji të fortë, dhe akuza të dy burrat dhe gratë. Për të seksit ishte më zgjedhin begonias. Nëse jeni të lodhur, vetëm të mbajë duart e begonias, dhe mund të kthehem te ju sa më shpejt. Në qoftë se jeta seksuale të parandaluar konfliktet dhe grindjet, ju duhet të blini fierlis. Kjo e bën një grua më të qetë, i matur ndihmon vlerësojnë ngjarjet dhe situatat. Amaryllis kontribuon në "zbulojë zemrën" dhe sidomos për njerëzit modeste.