Roli i karbohidrateve në jetën e njeriut


Karbohidratet në të ushqyerit të njeriut luajnë një rol të rëndësishëm si një burim i rëndësishëm i energjisë të nevojshme për funksionimin normal të trupit në nivel qelizor. Oksidimi biologjik i formave karbohidrate jo vetëm energji, por edhe kryen shumë funksione rregullatore, për shembull, parandalon akumulimin e ketones në kohë yndyrë oksidimi. Shkelja e metabolizmit të karbohidrateve që çon në diabet, duke rezultuar në zhvillimin e sëmundjeve të tilla si acidosis, karakterizohen nga një zhvendosje e bilancit acid-bazë të trupit. Në mënyrë tipike, këto shkelje rezultojnë nga dështimi karbohidratet funksionet e tyre.


Roli i karbohidrateve në jetën e njeriut është e madhe, disa prej tyre kryejnë funksione të specializuara në trup. Acid Hyaluronic, për shembull, nuk e lejon bakteret patogjene të hyjnë nëpër membranën qelizore, dhe heparin parandalon mpiksje në enët e gjakut. Karbohidratet rolin e rëndësishëm të luajtur në mbrojtjen e mëlçisë nga efektet e reaksioneve të ndryshme negative që ndodhin në trup. Acid glukuronik është në gjendje për të bashkëvepruar me substanca toksike, duke formuar si rezultat i esters jo-toksike të cilat shpërndajë lehtë në ujë dhe jashtë trupit gjatë urinimit.


Në trupin e njeriut karbohidratet kanë tendencë për të grumbulluar në sasi të vogla, kështu që ju duhet të vazhdimisht të plotësoj furnizimin e tyre me ushqim. Nevoja ditore e njeriut për karbohidratet është rreth 500 gram. Përfaqësuesit kryesorë konsiderohen karbohidratet fruktoza dhe glukozë, e cila është formuar me lidh sukroze apo sheqer. Substanca të tilla janë të karbohidrateve të thjeshta, monosaccharides ose disaccharides. Në mënyrë tipike, ata janë lehtësisht të tretshëm në ujë, duke i dhënë asaj një shije të ëmbël. Për më shumë karbohidratet komplekse takon celulozë dhe niseshte. Këto molekula janë mjaft të mëdha dhe i përbërë nga shumë molekula të glukozës. Karbohidratet komplekse ose polysaccharides ujit pazgjidhshëm.


Burimi kryesor hidrokarbur:
- patate, fasule, drithëra;
- fruta dhe perime;
- produkte shtazore përmbajnë sasi të vogla të karbohidrateve.
Bazuar në vlerën ushqyese të karbohidrateve mund të ndahen në të tretshëm dhe neusvoyaemыe. Karbohidratet tretshëm - oligosaccharides, monosaccharides, niseshte dhe glycogen; neusvoyaemыe - celulozë, pektin, inulin, hemicellulose dhe shumë të tjerë. Pasi në karbohidratet gastrointestinale përvetësohet lehtë kanë tendencë për të thyer sheqerna.


Glukozë
Glukoza është një komponent i nevojshëm i metabolizmit të karbohidrateve. Me mungesën e gjakut, ose anasjelltas, përqendrim të lartë, si diabeti mund të ndodhë marramendje dhe gjendje kome hypoglycemic me humbje të plotë të vetëdijes. Glukozë pastër të përfshira në fruta dhe perime të ndryshme. Veçanërisht të pasura me karbohidrate që: rrush, qershi, qershi, luleshtrydhe, raspberries, kumbulla, shalqi, kungull, lakër dhe karrota. Glukoza ka më pak kënaqësi sesa saharoze, llogari SUKROZË për 100 njësi 74 njësi glukozës.


Fruktoza
Fruktoza luan një rol të rëndësishëm në jetën e njeriut, si mund të depërtojnë në qelizat nga gjaku, pa ndihmën e insulinës. Kjo është arsyeja pse fruktoza është e rekomanduar e diabetit si të sigurt si një burim karbohidrate. Sheqer saj përdorimi vend treguar për të reduktuar konsumin e përgjithshëm të karbohidrateve. Fruktoza gjendet në mollë, rrush, dardha, qershi, qershi, raspberries, currants zi, luleshtrydhe, shalqi, shalqi. Kryesisht përmbajtja e tij në perime të tilla si panxhar dhe lakër. Fruktoza është e ëmbël se saharoze, por nuk shkakton prishjen e dhëmbëve si ajo ka sheqer.


Galaktoza
Në formë të lirë të galaktozes nuk është gjetur. Që nga ajo formon lactose glukozë, e cila është produktet kryesore karbohidrate qumështit. Ndarja e galaktozë lactose formuar, e cila hyn në mëlçisë është konvertuar në glukozë. Nëse një person për shkak të trashëgimisë ka një mungesë ose mungesa e plotë e enzimë që konverton galaktoze në glukozë, mund të zhvillojnë sëmundje të rënda të tilla si galactosemia, duke rezultuar shpesh është vonuar mendor. Lactose është gjetur në ushqime të tilla si qumështi, djathi, salcë kosi, kefir dhe kos.


Sakarozë
Molekulat e fruktoza dhe glukozë për të formuar saharoze, i quajtur shpesh kalorive boshe, për shkak të faktit se sheqeri është karbohidrateve të pastër që nuk përmban ushqyesve të tjera të tilla si minerale dhe vitamina. Saharoze është gjetur në ushqime bimore të tilla si panxhar, pjeshkë, pjepër, kumbulla, mandarina, karrota. Perime të tjera ka një sasi të vogël të sakarozës. Burimi i karbohidrateve krahas shërbyer mjaltë Sheqeri, reçeli, akullore, pije e butë dhe ëmbëlsirat. Në jetën e njeriut saharoze përdoret vazhdimisht, shpesh kryejnë një rrezik për shëndetin.


Sheqer prej malti
Maltozë ose malt sheqeri formuar kur kombinohet dy molekulat e glukozës. Ajo përmban melasë, birrë, mjaltë, ëmbëltore dhe buke produkte dhe birrë.

Niseshte
Amidoni luan një rol shumë të rëndësishëm në jetën e njeriut, si një nga kryesore tretet polysaccharides. Pjesa e saj e ushqimit të konsumuar është rreth 80%. Burimi është e produkteve niseshte perime, kryesisht drithëra, miell, drithëra, bukë dhe patate. Shuma më e madhe e niseshte përfshira në oriz dhe hikërror, dhe më së paku - në bollgur. Gjithashtu e pasur në produktet koll nga gruri dhe thekër miell, fasule, thjerrëza dhe bizele.


Glycogen
Glycogen eshte niseshte e kafshëve, e cila është e përbërë nga molekula të glukozës. Sasi të vogla të glycogen janë gjetur në mish e muskujve dhe mëlçisë e kafshëve.
Duhet të theksohet se konsumimi i karbohidrateve duhet të respektojnë në mënyrë rigoroze, si dhe tejkalimi i tyre shpesh çon në rritjen e niveleve të sheqerit në trup që mbart ngarkesën e tepërt në pankreas. Gjithashtu, karbohidratet shtesë mund të depozitohen si yndyrë.