Trupi Sindromi Lodhja kronike


Aktualisht nuk ka asnjë pikë të vetme e parë nga natyra e sindromi i lodhjes kronike (CFS). Në mesin e profesionistëve hipotezë e natyrës më popullore viral të sëmundjes, të cilat shpesh ndodh pas gripit, hepatiti, herpes dhe infeksione të tjera virale. Le të flasim për trupin kronike Sindromi i lodhjes.

Tjetër version i këtij sindromi janë çrregullimet e sistemit imunitar. Ajo gjithashtu mund të zhvillohet si rezultat i çrregullimeve funksionale të sistemit nervor qendror.

Simptomet kryesore të CFS - lodhje konstante, ethe të pashpjegueshme, shpesh dhimbje të ashpër dhe të lënduar, dhe një rritje të lehtë në dhimbje nyjeve limfatike, dobësi e muskujve, pagjumësi ose, të qenët i përgjumur, dhimbje koke. Për këto "karakteristika" mund të bashkohen dhe çrregullime neyropsyhycheskye: ndjeshmëri në dritë të ndritshme, vizion të paqartë (spote para syve të tij), harresa, nervozizëm, vigjilencë zvogëluar mendore. Mjekësisë tradicionale për të trajtuar CFS ofron një numër të barnave, të quajtur qetësuesit. Ajo ilaçe që kanë një efekt qetësues, i cili redukton tensionin emocional, nervozizëm dhe ankth. Por tendenca e popullatës për konsum të tepërt të qetësuesit forcave të marrin masa për të kufizuar e tyre për të parandaluar "varësinë psikologjike" në medikamente.Këto probleme nuk janë metoda të natyrshme të ofruara nga mjekësia tradicionale. Para së gjithash, të shëndetshme, dietë e zakonshme të rekomanduara të ndryshme, pa kufizim e ndonjë produkt apo metodat e gatimit. Për të rritur tonin e trupit mund të marrë farmacistin xhensen tretësirë, Siberian xhensen, Schisandra kineze, Aralia, levzei. Në mënyrë të konsiderueshme lëng Aloe forcon sistemin imunitar. 10 Prerë gjethe dhe le të qëndrojë në frigorifer për 7 ditë. Shtrydh lëng prej 3 limon, pres 500 g arre grij gjethet e aloe. Përzierje të gjithë përbërësit deri sa të qetë. Shitore në frigorifer, të marrë 2 tbsp pas darke. Kursi - të paktën 3 javë. Shpejt heq hala pishe CFS. Hala larë, e thatë në furrë për 15 minuta. 2 tbsp pres pisha kasap, pour 1 tbsp. ujë dhe zierje për ngrohje të ulët për gjysmë ore, shtoni 3 tbsp përfundojë mjaltë për një orë. Merrni 1 tbsp në kohën e gjumit për 10 ditë. Nëse është e nevojshme, pasi thyhet një jave mund të përsëritet pritje.


Efekti qetësues i mirë i trupit të njeriut i jep këtë recetë të vjetër: 05 tbsp lule kamomil thata pour 1 tbsp. qumësht, të sjellë një çiban, të shpërndarë 1 lugë mjaltë, tendosje dhe pije para gjumit. Mbajtja e imunitetit në meshkuj CFS mirë për përzierje fara kungull, mjaltë dhe raki. Gjysma një filxhan trajtuar fara derdh, nxitje, mjaltë të lëngshme është për të mbuluar ato dhe të shtoni 2 lugë masë konjak. Merrni në një stomak bosh 1 lugë gjelle përzierje çdo ditë për të paktën 3 javë.

Do të ndihmojë 2 dhe recetë e mëposhtme. Për rrush pari duhet, kajsi të thata, kernelit arre, mjaltë (200 g secila), 2 limoni. Larë dhe tharë obsushenny, limon zhvishem me peeled arra dhe mish i grirë dhe përzihen me mjaltë. Merrni 1-3 teaspoons në ditë. Recetë e dytë të luajë një rol të madh gjethe karamele mente. 1 tbsp thata grirë para pour 200 ml ujë të vluar për 5 minuta. Pini si çaj me 1 lugë mjaltë, pas një dush për lehtësimin e lodhje.


Parandalimi "ngjarje" sindromi i lodhjes kronike e thjeshtë sa të vërtetën. Ajo është e mirë për të fjetur, punën dhe pjesa tjetër, ajri i pastër, transmetimin punës dhe hapësirat e jetesës, pritje gjatë ditës lëngje, pije frutash, komposto frutash të freskëta, pasurimin e dietë e detit organizmin e njeriut, mënyrë jetese të shëndetshme.