Mënyrat për të luftuar këmbët djersitje


Kjo e keqe pak shkencëtarët individuale me metrazh të thirrur hyperhidrosis trupit të njeriut. Kjo mund të japë një shumë momente të pakëndshme. Për shembull, një grua duhet të marrë off këpucët tona vijnë për të vizituar, dhe kjo definitivisht nuk do të ftohen për ndonjë valle. Një njeri erdhi në shtëpi nga puna, duhet të gjejnë një vend të fshehtë për të fshehur çorape.
Fakti se gjurmët tona janë shumë gjëndra djerse. Dhe në kombinim me baktere djerse merr erë të veçantë. Prandaj, të dinë se si për të luftuar këmbët djersitje është e nevojshme. Megjithatë, shumë njerëz me hyperhidrosis shpejt ose më vonë zneviryayutsya dhe të pushojë për të luftuar. Dhe absolutisht e padobishme. Këto udhëzime të thjeshta mund të ndihmojnë profesionistët merren me këmbët e tepruar djersitje.


- Larja e rregullt e këmbëve. Mënyrat më të mira për t'u marrë me erë të pakëndshme - ajo është deodorization tyre dhe larje sapun. Ajo do të duket se mund të jetë më e lehtë? Por shumë njerëz, duke marrë një dush, dembel apo thjesht harroni të përkulet dhe të fshij këmbët tuaja shtupë. Si rezultat, ata u larguan në masë të baktereve.
- Këmbët tharje. Këmbët e mirë duhet të lahen tharë plotësisht, sidomos zonat në mes të këmbëve, pasi ambienti me lagështi promovon shumëzimit të baktereve japin off aromat e pakëndshme.

- Getting shpëtoj e qelizave të vdekur. Në njerëzit me këmbët e tepruar djersitje habitateve bukur bakteret kundërmues mund të jetë shelushaschyysya shtresë e trashë e qelizave të vdekur. Prandaj, mënyra për t'u marrë me hyperhidrosis përfshin heqjen e lëkurës të tepërta dhe blisters, sidomos në këmbë. Duke marrë një dush ose banjë, fshij thembra të këmbëve rende dhe speciale apo shtuf. Heqin qafe e myk duke përdorur ointments të veçanta. Mekanike ndaluar trajtimin e lëkurës, lyej ajo duhet antifungal drogës. Është e rëndësishme që lëkura është e thatë.

- Ndryshimet e shpeshta të çorape. Pak të prekur nga këmbët hyperhidrosis në çorape të bëra nga lagështithithës sintetike. Nëse era e çorape ju jep siklet, të përpiqet për të ndryshuar ato sa më shpesh të jetë e mundur, 2-3 herë në ditë.

- Këmbët deodorization. Ndryshe çorape, ndryshimi pantyhose gjatë ditës nuk është gjithmonë i përshtatshëm. Ju pastaj mund të përdorni antiperspirants topin në bazë të oksidit të aluminit. Ata kanë nevojë për një proces thembra të këmbëve. Kripërat e aluminit dhe zinkut, të cilat janë pjesë e antiperspirants, të kontribuojnë për të ngushtuar kanalet e gjëndra djerse. Rastësisht, kjo procedurë do të jetë e dobishme jo vetëm njerëzit me këmbët e tepruar djersitje, por ata që nuk vuajnë nga ajo. Është e rëndësishme që antiperspirant përbërja përfshirë aluminit, pa këtë komponent procedurë humbet kuptimin. Ka edhe antyperspyryruyuschye gels, sprays, krem ​​dhe kremra. Përdorimin e tyre më të mirë para gjumit. Por, para se të shkoni jashtë, ju mund të interdigital pluhur folds me një talk veçantë aromatike. Ajo përkryer thith këmbë lëkurës lagështi, podsushyt, mbrojtur atë nga scuffs dhe pamja e gjithë ditën krijon një ndjenjë të rehati. Përveç kësaj, ajo është e dobishme si mbathin shpesh me sandale në këmbë lakuriq apo zbathur.

- Këpucë të ndryshojë. Mundohuni të këpucëve një çift të veçantë një ditë të ventiluar këpucë e bëri atë. Për të vënë këtë edhe në parfum.
- Këpucë larje. Blerja atlete në dyqan, është të dimë nëse lahet. Nëse është e mundur, çdo muaj lani ato në makinë larëse. Kjo do të ndihmojë të hequr qafe të baktereve që jetojnë brenda.

Mënyra e njerëzve për t'u marrë me hyperhidrosis
- Çdo mëngjes, thembra spërkatë këmbëve dhe zonat në mes gishtat e pluhur grimcuar Kristal e acidit borik. Në mbrëmje shpëlaj me ujë të nxehtë. 2 herë në ditë ndryshim stockings dhe çorape. Erë të pakëndshme duhet të zhduken brenda 2 javësh.

- Bluaj në leh pluhur e lisi, spërkati luks brenda stockings apo çorape, pastaj të vënë ato. Përsëriteni këtë proces çdo ditë deri sa ndalesa djersitje shqetësojë ty.

- Njerëzit këmbët e të cilëve djerse rëndë, ju mund të pini një gotë të përditshme të supë urtë.
- Njerëzit me forcim përvojë primar mund të jetë disa herë në ditë për të lajë këmbët në ujë të ftohtë para se të shkojnë në shtrat ose të bëjnë banja me Permanganat kalium.
- Të ndihmojë si banjot me një zierje e leh lisi, rreth 50-100 g për 1 litër ujë. Supë ziej për gjysmë ore.

- Këpucë të vërë të leh.

- Në natën, lani këmbët tuaja të ftohtë ujë të kripur apo mëngjes dhe në mbrëmje për të larë sode tyre. Për ta bërë këtë, një gotë me ujë të ngrohtë duhet të shtohet 1 lugë sode, lani dhe këmbët e thatë dhe pastaj ngjyhet në një zgjidhje të sode buke për të vënë leshi pambuku në mes të këmbëve tuaja.
Gjithkush mund të zgjedhin rrugën e duhur për t'u marrë me këmbët e tepruar djersitje, e cila ndihmon të shpëtoj të këtij problemi dhe të skuqem e erë.