Mënyrat për të përmirësuar erë trupi


Jo të gjithë e di se sa aroma e trupit tonë ndikon në njerëzit e tjerë. Askush nuk ka bërë kërkime dhe nuk llogariten si marrëdhënia përfundoi, nuk mund të fillojë për shkak të njollat ​​djerse mbi këmisha e fryma ndenjur kundër erë dhe këmbët. Dhe çfarë lidhje me ato gra për të cilët termi "grua" nuk është vetëm një fjalë, dhe rezultat i punës së mundimshme në kujdesin e përditshëm. Ju duhet të shpenzojnë shumë kohë dhe përpjekje për të bërë trupin tuaj tërheqëse se ajo është bërë një objekt i adhurimit. Cilat janë mënyrat për të përmirësuar erë trupi duhet të përdoret për të jetë gjithmonë "në lartësi."


Ushqim
Fraza "Ne jemi ajo që ne hamë", është mirë të përshtatshme për subjektin e erë trupi. Për shkak të dietës sonë varet në pamjen tonë, ajo ka qenë prej kohësh provuar. Mënyrat për të përmirësuar shijen e siguruar ushqimin e duhur. Për funksionimin normal të gjëndrave endokrine dhe të jashtëm, duhet të monitorojë dietën e tyre. Trupi i femrës duhet të marrë në mjaft fruta, perime, fibra, herbs, produktet e qumështit. Gjithashtu çdo organ duhet të jetë duke pirë shumë ujë të pastër jo-gazuara gjatë gjithë ditës dhe çaj jeshil. Ne duhet të kujtojmë se ju keni ngrënë hudhër, nuk vënë re nga të tjerët nuk do të, kështu që kujdes analizuar dietën tuaj para se të shkoni në një datë.


Ëmbëlsirat
Ndoshta pothuajse të gjithë i pëlqen e ëmbël, por ekspertët thonë se abuzimi i produkteve të tilla në dhëmbët shkakton zhvillimin e kërpudhat, për shkak të asaj që duket fryma e keqe. Ky fakt në gjendje për të marrë të shmangur të hahet ushqime me sheqer, sepse ne duam të arrijmë përmirësimin e erë trupi. Për më tepër u ndal abuzuar çokollata dhe candies mund ta mbrojë veten nga kalorive shtesë. Ne e dimë se e ëmbël shkatërron dhëmbët, dhe vonuar udhëtim në krye dentisti për të edhe më shumë frymëmarrje.


Trajtimit të ujit
Ndoshta çdo grua herë pas ndonjë ngjarje ose të ardhur vetëm në shtëpi nga puna e lodhur dhe shkoi në shtrat pa marrë një dush. Uji ka veti të mahnitshme, ajo mund të ju kursejnë nga lodhja, del me të larë grim nga fytyra dhe djerse. Dhe ku djerse, dhe ka bakteret që formojnë erë të pakëndshme. Përveç kësaj, bakteret kanë aftësinë për të grumbulluar në poret, clogging e tyre, duke e bërë lëkurën të bëhet asgjë frymë.

E pra, në industrinë tonë sapun mosha kthyer procedurën e zakonshme për larjen e ujit fëlliqur nga trupi i Kleopatra larjes. Sa shumë produkte të ndryshme kozmetike janë: soaps aromatik, dush xhel, peels, scrubs dhe shumë mjete të tjera që ndihmojnë për të mbajtur trupin të pastër dhe për të përmirësuar erë e saj.


Metoda e përmirësuar shijen e trupit me anë të trajtimit të ujit qëndron jo vetëm në konsum të përditshëm në mëngjes dhe në mbrëmje, por pas çdo stërvitje, stërvitje në palestër, duke ecur të shpejtë ose thjesht pastrimin e banesës.

Në botën e sotme të televizionit luan një rol jo vetmja mënyrë për të pastruar fëlliqur dhe erë, por edhe një mënyrë e madhe për t'u çlodhur dhe trupin pushim dhe shpirtin. Pra, nëse ju doni të ndiheni rinovohet, e zuri gjumi, ju duhet të paktën një herë në javë t'i përkushtohej një mbrëmje. Dhe në trajtimet mbrëmje duke e ujit duhet të kryhet në përputhje me rregullat. Kjo procedurë e parë është steaming trupin. Pastaj, duke u bazuar në atë të scrubs të ndryshme, peels, vajra, dhe t'i shtyer të gjitha ato barna. Gjithashtu mos harroni në lidhje me këmbët bukuri. Çdo grua duhet të mësojnë se si të kujdeseni për këmbët tuaja dhe të përdorin mjetet e përtëritje. Këpucë mbrëmje nevojë për të vënë atë të thatë në, djeshme stockings veshin nuk përdorin deodorant për këmbët dhe të paguar këmbët e tyre pak kohë për të qartë ata nga lëkura e vjetër.


Aromas
Pas trajtimet e ujit për të "mbuluar" veten erë të preferuar. Në çdo grua duhet të jetë të paktën dy të ndryshme aromë parfum: një e përditshme, dhe një tjetër erë - mbrëmje. Gruaja do të ndjehen shumë më të sigurt, kur ajo të nxjerr në pah burrat, dhe në qoftë se aromë e saj i bën ata të çmendur. Duhet të theksohet se shpirtrat kanë disa formate, se disa janë në tryezë tualeti, dhe disa në çantë e saj që ka qenë gjithmonë në gjendje për të rinovuar shije.

Duhet të theksohet se përmirësimi i erë nuk mund të arrihet nëse për të vënë atë në një trup të pista. Në këtë rast, efekti i bin pluhur në të nxehtit e verës, që është deri në kapak tank është e mbyllur, asnjë erë nuk është ndjerë, por vetëm një tank të vogël prekje, ai fillon të "frymë" shije të pakëndshme.


Nëse ju dëshironi për të përmirësuar erë e trupit, mund të përdorni linjë parfum që përfshin dush xhel, sapun, shampo, locion pas një dush dhe shpirtrat. Kombinimi i një parfum nga një prodhues do të ju ndihmojë të krijojë një atmosferë të luksit dhe hirit, ndërsa askush nuk do të qëndrojë para jush.

Nëse keni ëndërr e një natë të paharrueshme me të dashurin tuaj, ju mund të përpiquni deodorant për shtrat. Pra, sot, ka shumë mënyra për të përmirësuar erë të tillë. Megjithatë, shumë prodhues të bërë deodorant me të njëjtin parfum si parfum. Por aq shumë deodorant nuk duhet të përfshihet, sepse ju tashmë keni këtë aromë. Sasi e vogël lehtë të mjaftueshme, dhe natën e mbushur me erëza, është e sigurt.