Sekretet e lashtë përtëritje femër


Ndoshta ju nuk mund të fajësojnë që gruaja gjithmonë përpiqet për të duken si më të rinj, për shkak se një sjellje e tillë është seksi e natyrshme e drejtë një kohë të gjatë. Edhe në kohët e lashta joshëse në kërkim të mënyrave se si për të ndaluar plakjen, shtrihet apo rivendosur të rinjtë. Sekretet e lashtë e grave ishin në arsenalin e përtëritje japin qytetërimeve të ndryshme, shumë prej këtyre sekreteve ishin të humbur, disa metoda janë duke jetuar sot e kësaj dite. Arkeologët në gërmimet janë një shumë e provave se gratë në kohët e lashta po ashtu kërkoi që të duken bukur dhe të rinj, kjo ishte tema e recetave të shumta për kujdesin e lëkurës, flokët, thonjtë dhe të tjerët.


Pse sekretet e harruar e lashtë e grave rinovimin aq interesante për ne, atëherë ne mendojmë se bukuria ende mund të ruajnë më mirë rininë dhe freskinë e tyre? Ndoshta kjo është për shkak të një dëshirë të thjeshtë, ëndërr gjetur mjet i përsosur që do të qëndrojnë të rinj dhe të bukur përgjithmonë. Ndoshta paraardhësit tanë ka krijuar një qytetërim të gjetur këtë recetë magjike e të rinjve dhe bukuri? Është e vështirë të thuhet se sa i dobishëm mund të jetë sekretet e lashtë bukuri, por çdo gjë në lidhje me përtëritje e grave nuk ka afat - gjithçka do të përshtaten vetëm për të ndihmuar për të qëndruar të rinj.


1. mjekësisë tibetian është konsideruar si një nga më të vjetër, duke mbetur metodë mjaft ekzotike, por shumë efektive për arritjen e trupit të rinj dhe të shëndetshëm. Shumë përtëritje efektive receta tibetian vijnë nga shekujt e kaluar e deri më sot, për shkak se ata të ruajtura me kujdes healers tibetian. Për shembull, ju mund të sjellë një recetë e vjetër që është përdorur për më shumë se 35.000 vjet më parë. Kjo nuk është vetëm rejuvenates njeriun nga pamja e jashtme, por gjithashtu e bën të shëndoshë tërë trupin e, rikthen vizionin dhe parandalon manifestime të ndryshme karakteristike të njerëzve të cilët kaluan një prag të moshës të caktuar. Kjo është, kjo recetë rejuvenates njeriun kryesisht nga brenda.


Kjo recetë, e cila na erdhi nga Tibet përfshin përgatitjen dhe përdorimin e rregullt të supë të veçantë të bimëve: Helichrysum, Wort, kamomil dhe thupër sythe Shën Gjonit. Për të përgatitur të gjithë përbërësit duhet të merren në proporcione të barabarta (100 g secila), përzierje dhe bluaj. Doling 1 tbsp përzierje duhet të plotësoni atë me ujë të valë (05 litra), le të qëndrojë për 4 orë në një termos, pastaj tendosje, materiale vychavyvshy. Pini para gjumit 1 gotë për shijen dhe duke shtuar 1 lugë mjaltë dhe pyetje mbetur infuzion në mëngjes, gjysmë ore para ngrënies, pas ngrohjes së saj. Kursi zgjat për aq kohë sa përzierje ka mbaruar.


2. Megjithatë, ju mund të parashikojnë reagimin e shumë grave, shëndetin dhe trupin e të rinjve - sigurisht që është shumë i mirë, por për shkak se në radhë të parë interesante sekretet e lashtë bukuri të jashtme, si përtëritje grave kërkuar në të kaluarën? Shikuar si një joshëse kaluar shekuj? Shumë gra të antikitetit, e famshme për bukurinë e saj, e përdorur mjete të posaçme për përtëritje, shpikur nga ata, apo i përbërë posaçërisht për ta. Për shembull, është e njohur se Kleopatra, personalisht bërë maskë për fytyrën. Kush e di, ndoshta për shkak të që do të thotë ajo zbriti në histori si një nga gratë më të bukura të Egjiptit të lashtë? Ne e dimë se maskë e tij ajo mori ujë, infused në një tas argjendi dhe ajo të përziera pluhur aloe dhe mjaltë. Kleopatra flokët e tyre shampo sapun bërë nga yolks vezë të freskëta, pastaj pije zierje e tyre të hithër, kone hop dhe rrënjë rodhe.


3. Në gratë e lashta kishte edhe sekretet e tyre të bukurisë dhe përtëritje, dhe ne e dimë se bukuritë rusë kanë qenë gjithmonë lëkurën të butë e bardhë, fytyra simpatik me një shkëlqim natyral. Si ata kërkonin efekt aq të mrekullueshme? Asgjë veçanërisht e komplikuar apo magjike këtu, pasi gratë në fshatra ruse kanë kohë që janë larë me ujë akull i shkrirë, të ruhet në një enë argjendi. Sot shkencëtarët Ky efekt është për shkak të faktit se argjendi ka veti antibacterial, dhe të ftohtë vetë shërben si një efekt të shkëlqyer tonik për lëkurë. Dhe në ato ditë, kjo metodë e përtëritje të grave u konsiderua si një mrekulli dhe ai përdori të gjitha prelestnytsamy familjet e të cilëve ishin të pasur të mjaftueshme që të ketë një fermë prej argjendi.


Nga ana tjetër, Catherine II, rusisht Perandoresha, probleme me argjend dhe me ar pasur, por ajo kishte vështirësi të tjera. Dallohen nga liria të lartë dhe duke qenë grua mjaft pasionante, ajo nuk mund të qetë të shikojnë si bukuria e saj i butë, u bë i padukshëm. Pronari rus nuk do të rritet e vjetër, ashtu si edhe çdo përpjekje për rinovimin. Një mënyrë e Catherine II ishte një e përditshme Empress mori një dush, por jo ujë të thjeshtë, por me shtimin e ca balsam, oe mrekullueshme projektuar posaçërisht për të. Struktura përbëhej nga ëmbël yolks pure vezë, përzierje qumësht bajame, ujë, infused me rose petals dhe çfarë mendoni ju, sigurisht, vodka! Thuhet se, ajo është një mjet i lejuar Catherine për të vazhduar rininë e tyre është shumë, shumë të gjatë.


Shumë bukuritë e famshme të shekujve të fundit të kërkuar për të ruajtur bukurinë e saj, të vonojë fillimin e moshës, dhe për disa kjo ndoshta nuk është. Kush e di se çfarë është me vlerë, ndoshta, si në Diane de Poitiers, sekreti ishte e thjeshtë - ata kurrë nuk menduan të moshës së vjetër, dhe ndoshta duke imituar Josephine, mbajtur bukurinë pacenuar duke përdorur mjete të thjeshta pastrimin e trupit?