Vula pas injeksione në mollaqe


Të paktën një herë në një normë mjekësor jetës shpenzimeve kishte çdo injeksion. Dikush nga përvoja personale, disa nga tregimet e di se nganjëherë në mollaqe injeksione mund të ndodhë pas compaction. I ashtuquajturi infiltrimi në shumicën e rasteve nuk paraqet një kërcënim të veçantë, por mund të japë një shumë të ngushtë.

Ku janë vula pas injektimit?Ajo është vetëm në shikim të parë kjo mund të duket se është në gjendje për të marrë një e shtënë askënd. Më saktësisht, të hyjë injektojnë të vërtetën, të gjithë mund të, por për të bërë atë të drejtë, ju e dini disa truket:


 • Szyszka pasi injeksion mund të hidhen jashtë në ju të zgjidhni vendin e gabuar. Injections më mirë për të hyrë në sipërme mollaqe jashtme tremujorit.

 • Nuk do të nënshkruar pas injeksione në mollaqe, për të përdorur një vëllim shiringë të madhe - pesë ml dhe më lart.

 • Ju nuk mund të bëjë injeksion ftohtë. Shishkë vendosur disa minuta para se të keni nevojë për të butë të ngrohtë në pëllëmbë.

 • Skuqje dhe vulë pas injektimit të shfaqet kur injeksion mund të shpërndahen nën lëkurë. Shumë shpesh kjo ndodh në injektimit shumë të shpejtë. A ferrë, ngadalë. Për siguri më të madhe, me pompe speciale.


 • Si për të trajtuar vulat pas injeksione?


  Më të depërtojnë përmes disa ditë zgjidhë vetë. Ndërsa nuk ka ënjtje dhe skuqje të largohem, injeksione (në qoftë se ata ende kanë nevojë) për të bërë më të mirë në vithe tjetër.
  Më poshtë - disa këshilla se çfarë duhet të bëni për të shpejt të nënshkruar montuar pas injektimit:

 • Mënyra më popullore për t'u marrë me infiltrimit - neto jodit. Sugjerojnë atë disa herë në ditë për të nxjerrë të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur.

 • Mjet i mirë - compress me vodka. Të jetë i sigurt para se të aplikoni atë në lyej krem ​​të lëkurës.

 • Në qoftë se shtëpia është një lakër, dhe ju mund ta përdorni atë. Tërësisht thikë nadsekite letër dhe bashkëngjitni shyshtsi. Nëse letra e dëshiruar mund të shpifjeve mjaltë.

 • Zë brumë me vaj nekrute, miell, yolks vezë dhe mjaltë. Tortë rezultuar bashkëngjitni vendin e lënduar për ditë dhe vkutuyte celofan.

 • Ndihmë e madhe nga kompresë djathë infiltrimit. Djathë ngrohjes dhe të lënë për mbështjellë gjatë natës shyshtsi parë me celofan.


 • Nëse pas injeksione nënshkruar shumë të lënduar, është mirë që menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor. Ndoshta në vendin e injektimit abscesit të zhvilluar, e cila mund të shërohet vetëm nëpërmjet operacionit profesionale.