Substancave toksike në trupin e njeriut


Statistikat tregojnë se një numër i madh i sëmundjeve të ndryshme të shkaktuara nga kequshqyerja. Kjo është për shkak të cilësisë së dobët të produkteve, si dhe përdorimi i riciklimit të teknologjive që zvogëlojnë vlerën e tyre biologjike dhe ushqyese.
Përveç kësaj, ushqime të kontaminuara preservatives, ngjyra dhe plehra kimike. Personi shpesh nuk mund të kontrollojë ato. Ndërkohë substancat toksike në trup çon në shkatërrimin e tij.

Pse duhet pastruar trupin e substancave toksike?


Siç kemi theksuar në trup vazhdimisht grumbulluar substanca të dëmshme ose toksina. Ka disa lloje të ndotjes - e jashtme dhe të brendshme.
Substanca toksike jashtme hyjnë në trup me ajër, ushqim, ujë, kontakt të drejtpërdrejtë me substanca të dëmshme. Efektet negative të ketë dhe drogat sintetike, dhe shtoi për pije dhe ushqime për t'u ngjyrosur ushqim.
Diçka e ngjashme është vërejtur në trupin e njeriut. Të gjitha qelizat e saj, organet, gjendra në rrjedhën e jetës së tyre të dalluar këto apo produkte të tjera, të cilat më pas duhet të hiqet nga trupi. Në kushte normale ky proces normal fiziologjik çdo vështirësi është. Por njerëzit e dobësuar, nedopoluchayuschyh ushqyesve pastruar trupi është i shqetësuar, grumbullimi i produkteve metabolike mbeturinave, formimin e radikaleve të lira. Si rezultat i indeve dhe organeve dëmtohet gjithashtu, e cila mund të çojë në një sëmundje.


Përveç kësaj, ju nuk mund të injorojë arsyet psikologjike. Për shkak të emocioneve negative është frenim i proceseve fiziologjike dhe biokimike.
Në kushte normale, substancat toksike të jashtëm dhe të brendshëm hyjnë në trup dhe excreted nga ajo balancuar. Bilanci Mbajtja e quajtur shkencërisht homeostaza. Shkeljet e tij vërejtura në rastet kur një person përdor sasi të tepërta të ushqimit me të cilën sistemi i tij tretjes thjesht nuk mund të përballen nëse trupi marrë substanca toksike, të tilla si pesticide. Në këto raste, personi përjeton simptoma të helmimit. Por nëse substanca toksike grumbulluar gradualisht, simptomat shfaqen menjëherë. Kjo çon në, çrregullime të ngadalshëm kronike.


Si funksionon dehje?
Dehje përfshin një shumëllojshmëri të gjerë të simptomeve që ndodhin së bashku ose veç e veç dhe me shkallë të ndryshme të ashpërsisë. Më tipike janë:
• dhimbje koke;
• imunitet të ulët;
• dhimbje gjoksi;
• dhimbje të përbashkët;
• rrit ndjeshmërinë ndaj faktorëve të mjedisit;
• çrregullime në sistemin e qarkullimit;
• dhimbje prapa;
• kollë;
• rrit nervozizëm;
• shpeshta të ftohtë;
• dhimbje të fytit;

• mobiliteti i kufizuar i shpinë qafës së mitrës;
• pagjumësi;
• marramendje;
• iritim të syve;
• depresion;
• swings shpeshta humor;
• lodhje;
• kapsllëk;
• përzier;
• Shfaqja e fryma e keqe;
• diarre.

Dehje më të rrezikshme?
Shkaqet Lista e vdekjeve të rritur sot janë kryesuar nga sëmundjet koronare të zemrës, patologji zorrës së trashë, onkologjisë, sëmundje pulmonare, cholelithiasis, obeziteti dhe diabetit.

Të gjitha këto sëmundje janë të lidhura me banorë karakteristike e vendeve të zhvilluara llojit të furnizimit. Ata kryesisht hani ushqime që janë të ulëta në fibra dhe shumë sheqer dhe yndyrë, ndërsa fije dietetike - është pjesëmarrës të domosdoshëm në çdo fazë të tretjes. Për shkak të reduktimit të pjesës së tyre në dietë zvogëlon nevojën për përtypet plotë të ushqimit. Ajo është zhytur shumë më të shpejtë, dhe kjo çon në trashje. Ushqyesve nga ushqime të pasura me fibra në trupin e njeriut janë të absorbohet më ngadalë, e cila zvogëlon rrezikun e diabetit mbipeshë dhe në zhvillim.


Ku për të filluar pastrimin e trupit?
Pastrimit të trupit - kjo është një koncept i gjerë. Të gjitha procedurat që ndihmojnë për të hequr substancave të dëmshme, të nxitur detoxification.
Mbi të gjitha, ajo siguron futje fluide, TEAS bimor dhe lëngje natyrale. Për shembull, janë karakterizuar nga veprime të favorshme mbi bazën e lëng aloe. Ato ndryshojnë nga të zakonshme për ne lëngje bollëk paraqitet në dyqane.

Nën emrin e aloe vera ne e dimë shumë varieteteve të bimëve. Për të aplikuar lëng aloe, e cila është rritur në plantacione ekologjikisht miqësore. Bimore proces lë dhe për të hequr shtresa e jashtme e pushtetit të tyre. Pastaj tul është nënshtruar metodë të përpunimit të ftohtë për të ruajtur enzima dhe vitamina.

Aloe Vera është një pastrues natyror që pasuron trupin me vitamina, aminoacidet, elementët gjurmë dhe enzimat. Lëngje të ndihmojë në përmirësimin e metabolizmit, të favorshme të ndikojnë në gjendjen e stomakut dhe zorrët, shërimin e erozionit dhe dëmit. Ata janë të rekomanduara jo vetëm të rriturit, por edhe fëmijët.

Pastrim efektiv dhe përmirësimi i trupit të ndihmojë gjithashtu çaj jeshil dhe infusions bimor të ndryshme. E pra, në qoftë se përbërja e tyre është e gjallëri. Ai përmban:
• kalium, një element i rëndësishëm për funksionimin e zemrës;

• mangan për të rritur imunitetin;
• silic, i cili tonet e trupit dhe përmirëson lëkurës, dhëmbët, flokët dhe thonjtë;
• Vitamina A;
• Vitamina C;
• Vitamina B;
• magnez;
• sodium;
• fosfor;
• zink;
• hekuri.

Zgjedhja e pastrimin e trupit - është një proces individual, kështu që ju duhet të trajtojnë atë me kujdes, mos harroni në lidhje me parandalimin dhe Wellness.