Display #
Title Author Hits
Apendiksit gangrenizuar admin 213
Apendiksit Phlegmonous admin 234
Arsyet për koordinim të dobët të lëvizjes admin 323
Arthrosis e hip admin 259
Atrofi - shkallë, shenjat e atrofi admin 714
Çështjet kryesore të kirurgjisë plastike admin 251
Deformim skeletik ndërsa drejtimin acromegaly admin 201
Deformimeve spondylosis admin 268
Dhimbje të nervit shiatik admin 191
Diagnoza e trupit intervertebral osteokondroza admin 260
Dorsopatiya shpinë lumbosacral admin 265
Dorsopatiya shpinë qafës së mitrës admin 244
Dysplasia kongjenitale hip admin 234
Ënjtje të trurit - efektet admin 579
Eritemë nodosum e ekstremiteteve të ulëta admin 238
Face edemë - Shkaqet admin 186
Faktorët e rrezikut në kirurgji plastike admin 232
Fat emboli admin 264
Features apendiksit në të moshuarit admin 244
Features transplantet e mëlçisë admin 283
Fryrë venat në këmbë admin 279
Gangrenë e ekstremiteteve të ulët në diabetin admin 260
Gastroskopi - Edukimi admin 224
Gunga në kokë admin 8065
Hemangioma shpinë - trajtim admin 329
Heqja bajamet admin 1400
Heqja e trupave të huaj nga vrima admin 284
Heqja lythat me një lazer admin 352
Heqja lythat metoda radikale dhe konservatore admin 275
Heqja nervore në dhëmb, duke përdorur arsenik admin 787
Hernie intervertebral sëmundje e rrezikshme admin 244
Hernie Schmorl admin 216
Hershme komplikimet postoperative plagë admin 713
Këmbë Broken për të bërë admin 307
Këmbë e shtrembër kongjenitale admin 243
Këputje e shpretkës admin 320
Keqësimi osteokondroza qafë admin 275
Kërthizës hernie - operacion admin 276
Kirurgji Laser për njerëzit dritëshkurtër admin 211
Kirurgji plastike e gjirit admin 258
Kockat scintigraphy admin 241
Komplikimet pas operacionit heqje admin 415
Kyçin e këmbës dhe këmbë të shëmtuar këmbë admin 293
Largimi i plagët pas mjetet juridike në shtëpi puçrra fytyre admin 263
Lidhjes kyçin e këmbës ndrydhje admin 228
Masazh shpinë admin 294
Mastopeksy formatimin e teksteve ose kirurgji të gjirit admin 247
Me një legen thyera duhet të jetë i zoti admin 538
Metoda e heqjes njollat ​​e moshës admin 230
Metoda radioaktive dhe lazer për heqjen papilomat admin 277
Miastenia gravis sëmundje ose paralizë asthenic bulbarnыm admin 312
Musculoskeletal Metodat masazh admin 280
Muskujt hark këmbët admin 235
Ndër brinjëve nevralgji admin 536
Operacioni në trajtimin e hernie intervertebral admin 261
Operacioni për të hequr fshikëz fshikëz e tëmthit admin 285
Osteokondroza e shpinë lumbosacral admin 336
Osteokondroza e shpinë qafës së mitrës admin 347
Osteokondroza Sëmundjeve disqe intervertebral admin 256
Osteokondroza shkakton plakjen e shpinë admin 224
Plyusnevaya thyerje shpesh të ekspozuar kockave admin 313
Polydactyly - shkaqet, trajtim, kirurgji admin 298
Radiculitis mbrapa dhe të Drejtat e shpinë admin 242
Radio-përbashkët Hygroma zapyastkovoho admin 330
Radionuklidit Diagnostics admin 243
Recipes më të mira për sëmundjet e joints admin 383
Rritja korrigjimin e këmbët lakuar dhe këmbët admin 300
Schmorl hernia - Trajtimi admin 264
Seksioni cesarean dhe shërim pas operacionit admin 558
Sëmundje e osteoporozës skelet njerëzor admin 244
Sëmundje Onyhodystrofyya gozhdë në njerëz admin 198
Sëmundje sistemike të indit lidhor admin 635
Sëmundjet e sistemit musculoskeletal e njeriut admin 202
Shëndeti eshtra njerëzore dhe qafën admin 239
Shenjat dhe heqjen dhjamë Hiatal admin 341
Shkakton dëme në indet e muskujve admin 226
Shkaqet osteoarthritis kërc admin 257
Shoku traumatik admin 461
Stenozë i kanalit kurrizore admin 247
Trajtimi reumatizma admin 251
Xanthoma - trajtim, heqjen, format, shkaqet admin 214
Эrytrofobyya blashynh Sindromi - trajtim, manifestime operacion admin 161