Heqja lythat metoda radikale dhe konservatore


Çfarë njeriu të bëjë, kur ai është lythat? Përgjigja është fare e thjeshtë se ata duhet të hiqen. E pra, që mjekësia moderne mund të ofrojë një numër të madh të mënyrave për suksesin e kësaj procedure. Ata që nuk e pëlqejnë procedurat kirurgjikale mund të përfitojnë nga zgjidhjet e veçanta. Por ju mund të kontaktoni me klinikën e specializuar në mjekësi estetike. Këtu pacienti mund të djegur lez lazer vetëm disa minuta. Prandaj, artikull përshkruan se si për të hequr lythat radikale dhe metodat konservative.


Metodat Konservatore. Ato janë të bazuara në përdorimin e mjeteve juridike popullore ose të produkteve të veçanta farmaceutike. Duke përdorur receta e mjekësisë tradicionale mund të nxjerr një përfundim lytha në duar. Por kjo garanci për çdo person rezultati nuk mund të jetë 100%. Edhe në qoftë se ajo është e vendosur të aplikojë një bord të veçantë. Nga ana tjetër, edhe në qoftë se lez nuk zhduket, dëme nga përdorimi i produkteve natyrore nuk do të.
Këshilluar për të hequr lythat përdorin patate të papërpunuara. Përbërja e tij është polysaccharides specifike që kanë efekte anti-virale. Është e njohur që lythat të paraqiten për shkak të parazitëve në qelizat e veshje e guaskës papillomavirus e sigurt. Pritini një patate në gjysmë dhe të bashkangjisë në fokus patologjike anën e prerë e patate. Pas 1 ore ajo mund të hiqet dhe hidhet.


Një mjet i shkëlqyer konservatore e luftimit lythat mund të jetë celandine. Ai përdoret vetëm. Ne kemi nevojë për të marrë një të re çarje rrjedhin bimëve u shfaq në fillim të yndyrat lëng lez. Kjo procedure duhet të kryhet rreth 6 herë në ditë. Besohet se lythat duhet të spërkasë ose shpifjeve shkumës hudhër integruar. Disa besojnë ndihmon lëng Kalanchoe ose tretësirë ​​e pelin. Këtu ju mund të eksperimentojnë.
Nëse një person nuk është mësuar që të mbështeten në ngjarje ose pas aplikimit të disa metodave konservatore e lez nuk zhduken, është e nevojshme për të shkuar në farmaci dhe për të blerë ilaç për heqjen lythat. Zakonisht në raste të tilla mund të sugjerojnë solkoderm, ferezol, chystotelyly çdo gjë tjetër në këtë seri.

Çfarë është efekti i këtyre barnave është i bazuar? Përbërja e tyre është e kimikateve mund të shkaktojë proteina të koagulimit dhe djegie kimike të epidermë lëkurës. Ky acid laktik, tryhloruksusnaya acid, acid salicilik, acid nitrik, fenolet, etj Nën ndikimin e këtyre rritje eksplozive përzierje në lëkurë bie dhe zhduket në disa ditë. Duke filluar nga fillimi i drogës. Kjo metodë konsiderohet i besueshëm, por mjaft e dhimbshme. Nuk është një ndjesi djegie që duhet të durojnë dy herë në ditë dhe kështu për një javë, nganjëherë pak më të gjatë.


Cryodestruction. Metoda merr një terren të mesme në mes të rrugës konservatore dhe radikale. Parimi i operacionit është e ngrirjes lythat duke përdorur azotit të lëngshëm (minus temperaturën 195 gradë). Disa ditë Tumoret vdes. Nëse kjo është një procedurë e zakonshme ngrirjes lez ekzekutuar një herë dhe do të ngrijë për rreth 30 sekonda. Nëse lez shputës mund të marrë disa seanca me një interval prej 5 ditësh në mes të trajtimeve.
Metoda radikale. A ka ndonjë mënyrë për të në mënyrë efektive dhe painlessly të hequr një lez? Ju mund ta bëni këtë duke përdorur lazer kirurgjikale. Kjo është më e zakonshme karbonit ose lazer erbiyevyy. Ai mund të avullon lez apo shkaktojnë koagulimin e indeve. Nuk ka asgjë kirurgjikale, përveç pranisë së anestezi lokale. Në mënyrë tipike, kjo bëhet para operacionit.

Hiq lez duke përdorur një rreze njëngjyrësh të dritës merr vetëm rreth 2 minuta. Një person nuk do të ndjeni dhimbje pas anestezi lokale. Përparësitë e metodës së heqjen lazer e lythat është procedurë exsanguinity. Kështu, është e pamundur për të lëkundur një infeksion në inde. Duhet të theksohet së pari.

Një tjetër avantazh është kontrolli i plotë i thellësinë dhe saktësinë e dëmit të ndikimit pa ekspozuar inde të shëndetshme të lëkurës. Gjithashtu të mos kenë frikë nga pamja e spote moshës, plagët ose mbresë në vendin e lythat të zhdukur. Gjithashtu një periudhë të vogël rehabilitimi pas heqjen lazer minimale. Pas rreth një javë integritetin e lëkurës është restauruar dhe ju mund të harrojmë për defekt kozmetike.

Një tjetër metodë radikale për të hequr lythat është një metodë valë radio. Kjo metodë ka avantazhet njëjtë si ai i mëparshmi, por bazuar në një parim të ndryshëm. Në rastin e parë, lazer djeg lez. Kur metoda radyovolnovom se me të lartë tanishëm shkurtime neoplazma. Periudha e shërimit të drejtë kjo procedurë është minimale, rreziku i dhëmbëza është zero.
Në përfundim, duhet theksuar se metoda zgjedhja e lythat hequr duhet individualisht. Për fat të mirë ka disa metoda të mjaftueshme për të kryer këtë procedurë, e cila mund të përfitojnë njerëzit. Mbetet vetëm për të bërë zgjedhje të drejtë dhe lythat mund të jenë përgjithmonë.