Recipes më të mira për sëmundjet e joints


Sëmundjet e nyjeve shpesh ndodh në njerëz të të gjitha moshave. Kjo parehati dhe simptomat dhimbje, të cilat mund të shkarkohen nga droga të shtrenjta, dhe duke përdorur mjetet juridike popullore. Kjo është mjekësi tradicionale është e gatshme për të ofruar receta më të mira për sëmundjet e nyjeve, të cilat janë shumë të kuptueshme për të gjithë, dhe janë shumë të efektshme.
Pacientëve nyje edhe të ndihmojë krem, të përgatitur në shtëpi dhe vetëm disa minuta. Ne duhet të marrë një vezë normale, lehtë të thyer shell, derdhje përmbajtjen e vezëve në gjysmë-litër jar. Mbushëse Shell, por stafi tjetër. Së pari ju duhet për të përfunduar shell për të pour uthull dhe derdh atë në një bankë me vezë dhe vaj luledielli. Të gjitha komponentët janë të përziera në mënyrë që një qëndrueshmëri të trasha. Kjo do të jetë pomade terapeutik, i cili është i dobishëm për sëmundjet e nyjeve dhe dhimbjes lehtësi. Duke përdorur mjetet e fituara të jenë shumë të kujdesshëm, sepse ajo mund të shkaktojë djegie të lëkurës. Prandaj vaj përdoret në lëkurë të hapur, pa i dhënë vende pastaj lyhet. Perberja është aplikuar tek organi është jo më shumë se njëzet minuta. Pas aplikimit enë vaj fort nevojën mbyllura për agjent dyqan.Për të rregulluar dhimbje të forta në sëmundjet e nyjeve, ju mund të përdorni në vijim recetë popullore popullore. Historia e tij shkon prapa disa dekada sepse recetë sjell lehtësim të dukshëm për njerëz të sëmurë. Nevoja për të marrë piper hidhur, rreth 4-5 pods. Pure ose shtrembërojnë atë nëpërmjet një mulli mishit për të marrë një masë homogjene. Në pritje të një shishe Këln trefishtë, 2 shishe sanëz dhe dy shishe menovazynom. Të gjitha këto aksione duhet të jetë derdhur në një bankë, të përshtatshëm në madhësi, dhe të shtoni në të njëjtën piper përdredhur. Pasi të përzihen mirë, ju të përfundojë bankën në të dendur, rroba errët dhe të vënë në vend ku nuk ka rrezet e diellit. Mbush mjet ka të paktën pesë ditë, pas së cilës ajo mund të përdoret si një vaj për sëmundjet e joints. Edhe në qoftë se për ju kjo do të ishte receta më e mirë për t'ju ndihmuar të shpejt dhe mund të hequr qafe dhimbje pikëllues, përdorin ato të saktë. A nuk e djeg se përmbajtja mund të jetë shkaktuar si pjesë e piper ointments. Aplikoni përbërjen e lëvizje të butë, pa fërkoni. Lini trupin për një maksimum prej tridhjetë minuta, pastaj hiqni me një leckë të lagur.


Në shtëpi, ju mund të përgatisë jo vetëm ointments dhe kremra, por edhe mjetet që mund të përdoren brenda. Për të bërë këtë recetë ju nevojitet për të marrë kanaçe një e treta litër ujë të ftohtë, shtoni atë pesëdhjetë gram bay leaf, të sjellë në vlim dhe të lënë për të ngrohur për 7-8 minuta. Pas supë valë të duhet të derdh në një termos, fort zakuporyvshy atë. Dy ore nënkupton filtruar dhe merret si nje ilac per trajtimin e nyjeve. Për këtë zierje medicinale ishte vetëm e dobishme për shëndetin tuaj, pini atë në sasi të mëdha. Nëse efekti nuk është ndjerë, pastaj përzgjidhni një metodë të ndryshme të trajtimit, në qoftë se vjen lehtësim, të vazhdojë të marrë një medikament jo më shumë se një lugë në një kohë. Në ditën e kupave nuk duhet të jetë më shumë se dhjetë. Shumë supë pijshëm mund të shkaktojë komplikime të tjera, prandaj kujdes duhet të ushtrohet. Kursi i trajtimit do të jetë e shkurtër - deri në tri ditë në varësi të shëndetit tuaj. Procedura mund të përsëritet vetëm pas tre muajsh.


Për të kryer parandalimin e sëmundjeve të nyjeve, ju mund të përdorni jo vetëm recetave më të mira të mjekësisë tradicionale, por të shkoni në ushqim të zakonshme të shëndetshëm. Para së gjithash, ju duhet vidyazykatysya nga marrja e mishit dhe yndyrore ushqime. Fakti që shumë ushqime provokojnë depozitat rrezikshme të kripërave që shkaktojnë sëmundje degjenerative disk dhe artritit. Pra, dy javë duhet të detyrojë veten për të ndryshuar menu tuaj. Për shembull, për të pastruar trupin e kripës, ju duhet të valoj oriz deri gjysmën. Në mënyrë të veçantë, pasi oriz valë të provarytysya jo më shumë se pesë minuta. Është me ushqim të tillë dhe është e rekomanduar për të filluar pastrimin dhe shërim. Oriz kripë nuk mund të hani si duhet përpara se të hahet ndonjë ushqim tjetër në mëngjes.


Të njëjtin efekt është lirimi i kripërave ka një produkt tjetër. Ky çaj, por jo normale, dhe të bëra nga rrënjët e lulediellit. Për të përgatitur një çaj, paraprakisht, në stokun e vjeshtës deri rrënjët e bimëve dhe thatë e tyre për përdorim të dimrit. Kur manifestime sëmundje të kyçeve duhet të pres rrënjë në përmasa të tilla që grimcat e saj nuk janë më bizele. Vendin rrënjë copëtuar në një tas smalt. Në një gotë me rrënjë duhet të marrë tri litra ujë. Sillni gjithë përbërjen në një çiban, të lënë dritat në për tre minuta. Got për të bërë rrugën për dy ose tre ditë. Pastaj të përgatisë një grumbull i ri. Ju mund të bëni trajtim me këtë produkt për një muaj. Pas nja dy javë mund të ndjehen si të largohem dhimbje të përbashkët, duke treguar se spastrim trupin e kripërave. Në dietë për kohëzgjatjen e trajtimit nuk duhet të jetë ushqimet djegëse dhe ushqimet yndyrore. Preferencë është më e mirë për të dhënë fruta dhe perime, sallata dhe lëngje natyrale.


Një mënyrë e thjeshtë për të shpejt dhe inexpensively të hequr qafe dhimbje të përbashkët - të përdorin kripë të zakonshëm dhe jod. Një lugë çaji kripë holluar në një gotë me ujë, ka shtuar disa pika të jodit. Produkti që rezulton është i ndezur për të njomet atyre napë ose ndonjë leckë të butë, të aplikojnë një kompresë në gju ose në një tjetër vend të lënduar, të mbuluar të lartë me leckë të ngrohtë apo një shall leshi. Për të rritur efektin, ju mund të para fshij vend i lënduar në një pikë vaj luledielli ose vaj perimesh tjetër.

Këto recetave do të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve dhe rivendosjen e lëvizshmërisë, e cila është e kufizuar në sëmundjet e nyjeve dhe të reduktuar ënjtje.