Metoda e heqjes njollat ​​e moshës


Për shkak të lëkurës sonë mund të mbulohet nga një cirk të bukur? Me pigmentit melanin. Nën ndikimin e rrezatimit ultravjollcë çdo qelizë e lëkurës sonë si ajo zbulon "ombrellën" e melaninës, duke mbrojtur kundër diellit agresive. Dhe lëkura merr ngjyrë të bukur çokollatë. Sidoqoftë, melanina jo vetëm që mund të na bëjnë të bukur, por edhe të sjellë probleme në formën e pika të moshës. Nuk është një metodë për të hequr këto formacione?
Fakti se ka raste kur në procesin e prodhimit dhe shpërndarjes së crashes Melanina. Si rezultat, një vëren shfaqjen e spote moshës. Ata janë quajtur edhe "senile", "diellore" dhe "mëlçisë". Ata lindin nga fakti se melanina akumulon në corneum shtrese, ose epidermë, dhe pjesërisht në dermis.Lloje të ndryshme të spoteve pigment.
• Meloplazma ose chloasma. E ashtuquajtura "maskë e shtatzënisë", në të cilën nuk spote shumë të ndritshme që mbulojnë fusha të mëdha të lëkurës, kryesisht në fytyrë. Pavarësisht nga emri i saj, këto vende janë gjetur jo vetëm në gratë shtatzëna, por njerëz të të gjitha moshave dhe mund të jetë për shkak të çekuilibër hormonal.
• Lentigo. Në këtë rast njollat ​​janë të errët, por të vogla në përmasa, deri në 2 cm në diametër. Ata qëndrojnë pak mbi lëkurë. Kjo hyperpigmentation është karakteristikë e njerëzve mbi 40 vjet.

• Эfelydы. Kjo është shumë e zakonshme Freckles.

Shkaqet e spote moshës
Spote Pigment mund të ndodhë në lëkurën e njeriut në çdo moshë. Megjithatë, nëse ajo ndodh në të rinjtë, arsyeja shpesh qëndron në ndryshimet hormonale që mund të lidhen me shtatzëninë ose punën e veshkave gjëndra. Përveç kësaj, njollat ​​mund të jetë për shkak të përdorimit të zgjeruar të disa kontraceptivëve, kozmetike me cilësi të dobët, duke marrë medikamente të caktuara.
Megjithatë, shkaku më i zakonshëm i spote moshës - është e plakjes, sepse arna shpesh ndodhin në mes të moshës 40 - 50 vjeç. Kjo është për shkak të faktit se me kalimin e kohës qelizat e trupit të njeriut nuk janë në gjendje të ndërpresë prodhimin e pigment intensitet eliminimin e toksinave përmes mushkërive, zorrët, veshkat, mëlçisë ul, detoxification ndodh nëpërmjet lëkurës, i cili pengon prodhimin normal të melaninës.

Nganjëherë situata përkeqësohet pabarazitë hormonal në gratë gjatë menopauzës apo predispozicion gjenetik. Kështu që njerëzit e mirë nuk merr sunbathing, si person vjen pabarabartë tan, dhe për të ndryshuar spote në një hije të zbehtë të ngjyrës së fasule kafe.

Një metodë efektive për të hequr njollat ​​e moshës
Të tilla një disavantazh si spote, të aftë për të ofruar një shumë të ngushtë, veçanërisht për zonjat. Në të vërtetë, edhe pse spote dhe të sigurta për shëndetin e njeriut, ata zbukuro e jashtme, dhe shpesh të shtoni moshën vizuale. Kjo është arsyeja pse miliona gra që kërkojnë metodën e heqjes njollat.

Sot, për të hequr qafe spote moshës zhvilluar një pajisje të veçantë në gjendje për të luftuar hyperpigmentation. Metoda heqjen njollë bazuar në ndikimin rrezet me një gjatësi vale prej rreth 500 nanometra në qelizat e lëkurës. Me ndihmën e melaninës nxehtë dhe të shkatërruara. Shumica e qelizave janë djegiet e vogla, kështu që njollat ​​e para janë të errët, por pastaj zhvishem dhe dukshëm i zbehtë.

Për njollë është hequr, zakonisht duhet rreth 7 Procedurat intermittently për dy javë, se largimi i plotë i spoteve merr muaj për tre e gjysmë. Por kjo nuk është e gjatë, kur ju e konsideroni se si pasojë një person merr një lëkurë të pastër dhe të qetë.