Face edemë - Shkaqet


Ënjtje të fytyrës i jep seksit të drejtë një shumë sherr. Ajo nuk mund të fshehin pluhur apo krem, sepse për çdo pamjen grua është e rëndësishme. Sot në farmaci ka shumë mjete për ënjtje fytyrën. Por a është ky problem është kozmetike? Si në këtë rast për të hequr qafe ënjtje të fytyrës?
Së pari, ju duhet të përcaktojë shkakun.

Shkaqet ënjtje të fytyrës
 • Ënjtje sistematik i fytyrës në mëngjes, mund të tregojë probleme në veshka. I holluar me ujë të tilla ënjtje, e butë dhe të lehtë për të lëvizur.

 • Nëse ënjtje të fytyrës nuk është një problem i vazhdueshëm për ju, atëherë ka shumë të ngjarë si pasojë e lodhjes, abuzimi me alkoolin, mungesa e gjumit, të lëngshme tepërt.

 • Nëse mbrëmje shpesh përballen shtohet, ndërsa edemë dendur, arsyeja qëndron në përçarje të zemrës. Këto çrregullime mund të shkaktojnë ënjtje të duarve dhe fytyrës.

 • Nëse jeni alergjik, fytyra edemë shoqëruar nga vështirësi në frymëmarrje, skuqje dhe kruarje. Në raste të tilla, ju duhet ta instaloni alergjen për të shmangur reagimet ardhmen padëshiruar.

 • Shkaku i personave sistematike edemë mund të jetë sëmundje endokrine që duhet të trajtohet nga specialistët.

 • Nganjëherë përballet shtohet për shkak të çrregullimeve vaskulare (personi bëhet tinged me blu), ose inflamacion të sinuseve, bajamet.

 • Ënjtje të fytyrës pas një operacioni mund të ketë shkaqe të ndryshme në raste të tilla duhet të konsultoheni me një mjek.

 • Krem tepërt gjithashtu mund të shkaktojë ënjtje. Aplikoni një krem ​​ushqyes nate për 2 orë para gjumit, dhe mos harroni të hiqni tepërt pas 15-20 minuta.


 • Me ënjtje të rregullt të fytyrës, trajtimi duhet të fillojë me eliminimin e shkaqeve. Por ende në magazinë duhet të jetë gjithmonë mjeti heq ënjtje.

  Si të hiqni ënjtje të fytyrës?  Nëse dora nuk është asgjë, për heqjen e individëve edemë përdorni masazh. Filloni me personin e mesme, linjat masazh ndjekin goditje lëvizjes dhe pohlopыvayuschye.
  Nëse problemi ndodh shpesh ënjtje, ju duhet të aksioneve deri në fytyrë maska ​​nga edemë. Zgjedhja e këtyre fondeve është shumë e lartë. Komponentet e maska ​​zgjedhur posaçërisht për zgjidhjen e shpejtë të këtij problemi. Ivy dhe Guarana - të sigurojë kullimit. Vitaminat sigurojë elasticitet. Horsetail përmirëson tonin e lëkurës. Është i përshtatshëm për të përdorur maska ​​të gatshme në pambuku. Ngopura zgjidhje shërimi indeve është aplikuar për 15-20 minuta.

  Në mjekësinë popullore janë edhe shumë receta nga ënjtje në fytyrë:

 • Maska e integruar patate të papërpunuara relieveve ënjtje për 10-15 minuta.

 • Kur edema e fytyrës dhe sytë do të ndihmojë maskë rrënjët e majdanoz. Rrënjë fshij në një rende gjobë, ai nuk bëri asnjë leckë dhe të bashkangjisë në fushat me probleme.

 • Individët të prirur për edemë është e rekomanduar për të mbajtur të gatshëm me supë akull kamomil, rose petals dhe celandine.

 • Çaji jeshil është me cilësi të mirë është shumë e mirë për të lëkurës. Besohet se nëse çdo ditë për të pirë një filxhan çaj kësaj, lëkura do të bëhet e shëndetshme dhe të bukur. Nëse shtohet përballen, çaji jeshil gjithashtu mund të ju ndihmojë. Mjaftueshme për të vënë në 10-15 minuta ngjyhet në pecetë të fortë çaj.

 • Nëse ju nuk ngutemi, provoni maskë kungull. Merrni 2 tbsp. kungull integruar dhe pak ujë në ngrohje të ulët, të sjellë një masë homogjene. Shto një lugë çaji mjaltë dhe përzierje ftohur është vënë në lëkurë. Pas 10 minutash, pije me ujë të ngrohtë.


 • Shëndeti dhe bukuria shkojnë dorë për dore. Duke u kujdesur për shëndetin tuaj, ju shpëtoj e shumë problemeve të jashtëm të bëhen më energjike dhe tërheqëse.