Эrytrofobyya blashynh Sindromi - trajtim, manifestime operacion


Эrytrofobyya (sindromi blashynh) është shprehur në frikën e skuqem, dhe frika e kuqe. Shkenca ka qenë prej kohësh dëshmi e ndikimit të veçantë dhe ndikimin e kuqe në trupin e njeriut. Aftësia e njeriut për të skuqem ka ngjallur prej kohësh emocion dhe buzëqeshje në të tjerët. Megjithatë, pronarët e këtyre personave эrytrofobyya shkakton konfuzion dhe frikë në kohë të gabuar për të skuqem. Si rezultat, ka një zhvillim në komplekset e njeriut psikologjike dhe sëmundjeve të tilla si neurozë dhe depresioni. Эrytrofob të mbyllura përfundimisht dhe të largohet nga njerëzit, për shkak të frikës nga skuqem fjalë për fjalë mban pezull njeriu nuk jetojnë në paqe, pengon të menduarit pozitiv dhe jetën të gëzueshme.


Getting shpëtoj e эrytrofobyy? Çfarë është ende эrytrofobyya dhe pse disa njerëz skuqem dhe të tjerët jo?
Эrytrofobyya një reagim ndaj stimujve të sistemit nervor autonom, në të cilin personi nuk është në gjendje të kontrollojë në mënyrë të pavarur procesin e trupit.
Karriera эrytrofobov mbetet një ëndërr, sepse frika vjen эrytrofobyy gjithmonë në kohë, dhe me skuqje, shkatërron jetën e tyre. Kjo është një dukuri shumë e zakonshme kur një person blushes me një njohje të re, shok antipatik fraza, sy të pakëndshme ose situatë e vështirë. Nuk është një skuqje e papritur e fytyrës dhe në kushte krejtësisht të qetë. Në mjekësi, është emri i këtij sindromi - blashynh, por sëmundja nuk mund të regjistrohen. Sindromi Blashynh shërben në anglisht эrytrofobyy sinonim.

Эrytrofobyya (sindromi blashynh) - Shkaqet
Frika e dështimit mund të shkaktojë sistemin nervor skuqem, pabarazitë hormonal dhe stresi, neurozë, depresion (depresioni), diabet, sëmundje gastrointestinale, menopauza, sëmundje endokrine, rosacea (defekte vaskulare kapilarët), sëmundje tiroide, alergji në produktet dhe kozmetike, ndryshimet e temperaturës, UV dhe rrezet e diellit, alkool, hangover, duke pirë kafe, pije energjetike, shumë e nxehtë, ushqim erëza dhe i tymosur, duke marrë mjekësi, çaj të fortë.

Shumica эrytrofobyey vuajnë njerëzit blu me sy të dritë-skinned, dhe kjo është karakteristikë e tyre e vetme.
Эrytrofobyya (sindromi blashynh) - Trajtimi
Për të hequr këtë problem, ka një teknikë kirurgjikale, psikoterapeutike trajtim ose trajtimi në shtëpi.
Эrytrofobyyu mjekësi referohet problemeve psiko-sociale, të cilat në mënyrë efektive eliminon terapist ose psikolog dhe neurolog-vehetoloh. Trajtimi psikoterapeutike është përforcuar me emërimin e një kompleksi të vitamina C, K, P.
Vitamina C ofron vasoconstrictor dhe anti veprim forcon muret e enëve të gjakut.

Vitamina P ul brishtësinë kapilar, forcon enët e gjakut.
Vitamina K ul pėrshkueshmėrisė e mureve të enëve.
Эrytrofobyya - trajtim në shtëpi
Эrytrofobyy këshillueshme për të filluar trajtimin me herbs (murriz, gështenjë kali ekstrakt, u rrit hips, Arnica). Është e rëndësishme për të përjashtuar masazh, banja me avull, kompresa të nxehta, abuzojnë kënaqësitë gastronomike të ndaluara.

Metoda e vetë-hipnozë, teknikat e frymëmarrjes, yoga, progresive teknikë relaksimi i muskujve, do të shtojë besimin, vetë-respekt dhe për të zvogëluar rrahje zemre të dëmshme. Metodat përdorimin efikas të kolektivit dhe individualisht në trajtimin e эrytrofobyy.

Operacioni - эrytrofobyya
Operacioni për eliminimin e quajtur эrytrofobyy sympathectomy. Kohëzgjatja e saj për 30 minuta. Bëni atë të njerëzve të arritur 18 vjet dhe pereprobovavshyh metodave të ndryshme.
Sympathectomy, nga frika e vuajtjeve skuqem, është trajtimi më efektive.
Feedback nga ata që bënë sympathectomy vetëm pozitiv dhe vetëm kanë ankesa të vogla të efekteve anësore: duart thatë dhe lëkurë, por në vende të tjera nuk është rritur djersitje. Në veçanti gjoks, hips, mbrapa, bark. Në raport me 5% të operuar njerëzve djersitje mund të sjellë shqetësim më të madh se sindromi blashynh.

Sot sistemi ka qenë përdorur për maskë anestezi që nuk mund të ngarkesës në anestezi të përgjithshme të trupit. Gjatë operacionit ngulitje është clips titan në gjoks. Fibrat e saj Qëllimi majë nervore që janë përgjegjës për rrjedhjen e gjakut në fytyrë.
Operacioni është sympathectomy e thjeshtë dhe e mjaftueshme për personin e kërkuar vetëm në ditë të qëndrojnë në klinikë. Para se të vendoset për të eliminuar sindromin blashynh kirurgjike, konsiderojnë: nëse parandalon shpeshta Flushing të jetojnë një jetë normale? Një përgjigje pozitive ju lutem më ndihmoni. Tregues për kirurgji është shtyer fytyrës të paktën 5 herë brenda një ore.

Feature эrytrofobyy një kombinim i fobi të tillë si fobi sociale. Një person të prirur për phobias dy, refuzon takime të reja dhe aktivitete sociale, vende të mbushur me njerëz. Udhëtimi pas pazar kthehet në përvojë e hidhur: frika nga skuqem kur paguajnë, provim dhe të tjerët. Rradhës humbjen e gjuhës, dhe një udhëtim në metro është një panik egër frikë afrimi me njerëz.
Ka raste të manifestimeve ekstreme të fobi sociale në të cilën njerëzit janë gjithmonë në kërkim për një punë të re, dhe të gjithë kohën e lirë duke qëndruar në shtëpi, duke u bërë një vetmitar. Fear raskrasnet pasoja dhimbshme psikologjike, duke ndikuar sjelljen e vuan në formën e komplekseve. Në raste të tilla, të tilla si benzodiazepinës mjekim qetësues nuk është e rekomanduar për shkak të varësisë, por alkooli mund të dozohet, por këtë herë japin besimin për pacientët.

Эrytrofobyya dhe menopauza
Ndjeheni rrjedhën e ngrohjes, skuqje në fytyrë dhe qafë, djersitje e tepruar - të gjitha shenja të fillimit të menopauzës. Është e rëndësishme të dini se në Tides fillim kanë vezoret funksionale, por pacientët shpesh kthehet në këtë problem, duke marrë sindromi saj blashynh. Pacientët që kanë nevojë për trajtim gjinekologu dhe në këto raste operacion do të refuzohet.