Anti-plakje krem ​​për përtëritje të lëkurës


Sot në tregun e kozmetikës ofron një larmi të madhe të produkteve. Prodhuesit moderne të kozmetikës premtuar mrekulli përtëritje. A mund të besoni premtimeve të tilla?
Nëse televizioni ju shikoni bukurinë, e cila lyhet me krem ​​të lëkurës pas tri javësh duhet të marrin lëkurë të barabartë dhe të bukur, ju e dini se prodhuesit e kozmetikës që krem ​​e tyre anti-plakje për përtëritje të lëkurës mund të eliminojnë rrudhat besojnë se nuk është e nevojshme. Në realitet, askush nuk e krijuar në datën e kozmetikës ky rezultat mund të ofrojnë. Megjithatë ngadalshëm procesin e plakjes së lëkurës të jetë e mundur. Për ta bërë këtë, zgjidhni me mençuri dhe me përgjegjësi krem ​​anti-plakje.Në luftën kundër kohës
Arma kryesore në luftën kundër një të ardhme të paepur është ujë. Daily krem ​​anti-plakje duhet të moisturize. Me përmbajtje të mjaftueshme lagështi prej rreth 60%, lëkura bëhet qetë dhe elastike. Për të mbajtur lagështi e nevojshme fruta dhe aminoacidet, acid Hyaluronic, glicerinë dhe phospholipids.
Lëkura jonë është si një sanduiç multi-layered. Dermis dhe veshje e guaskës shtresë brirë mbulon muret e sheshtë qelizore, e cila përbëhet nga keratin proteinave. Mbivendosur mbi njëri-tjetrin dhe zam lipidet në yndyrës natyrore, ato krijojnë një lloj forca të blinduara kërkohet lëkurën e njeriut. Megjithatë, në procesin e plakjes sasia e yndyrës së prodhuar fillon të bjerë, shkallët sipërfaqe të bëhet më i trashë, një shtresë mbrojtëse boshllëqe formuar. Qelizat e reja tani duhet më shumë kohë për të mbyllur këto boshllëqe. Shtresat e ulëta të lëkurës janë të ekspozuar dhe të dëmtuar. Për të forcuar corneum shtrese të lëkurës së përdorur keratinoidy, vajra të ndryshme dhe Moisturizers.


Ata që duan të tan në diell, mos harroni se ajo është për të fajësuar për shfaqjen e ultra rreth 80% vathët, rrudhave, zonat me lëkurë të trashë dhe sagging. Kjo është arsyeja pse krem ​​ditë thjesht duhet të kenë faktor dielli-mbrojtje e të paktën 15.
Në mënyrë që të rivendos lëkurën e fytyrës duhet të ndihmojë shtresat më të thella të saj. Anti-plakje krem ​​duhet të forcojë elastin dhe kolagjenit fibrave që krijojnë një kornizë të lëkurës është shkatërruar në procesin e plakjes. Prodhimi elastin dhe kolagjenit ndihmë acid Hyaluronic, aminoacidet coenzyme Q10, Retinol.

Skin Rinia e pamendueshme pa luftuar radikalet e lira. Nga njëra anë, ata na duhet, si atomet e oksigjenit, duke lëvizur në gjak, duke shkatërruar qelizat e sëmura dhe të dobësuar. Megjithatë, për shkak të pirjes së duhanit, rrezet e diellit, shter dhe faktorë të tjerë negative radikalet e lira dëmtojnë qelizat e shëndetshme. Asistent në luftën kundër tyre janë antioksidantë, veçanërisht - vitamina A, C dhe E.

Teknologjitë moderne në shërbim të bukurisë
Përveç këtyre komponentëve të krem ​​anti-plakje komponentë të rëndësishëm të suksesit në luftën kundër rrudhave është teknologji moderne. Ata ofrojnë shpërndarjen e përbërësve të dobishme.

Sot, krem ​​efektive anti-plakje janë të pamendueshme pa sistem të përsosur të ofrimit të. " Shumë gra janë koncepte të njohura të tilla si nanosomy, lipozomeve, hlykovektorы. Kjo kapsuly- mikroskopike "konteinerë" që janë të mbushura me substanca aktive. Për shkak të madhësisë dhe strukturës së saj, ata lehtë mund të depërtojnë barrierat mbrojtëse të qelizave të lëkurës dhe të japë përmbajtjen e saj të vlefshme. Dhe sistemi më i përsosur dorëzimit është, aq më e efektshme, kjo kthehet kozmetike. Veprimi i këtyre krem ​​për përtëritje të lëkurës ndonjëherë edhe Mezoterapia inferiore. Megjithatë, kostoja e tyre e prodhimit është mjaft i shtrenjtë, kështu që ata kanë një çmim të lartë.


Kozmetike zgjuar
Të fundit në industrinë e kozmetikës përtëritje ishte i arsyeshëm. Krem, i cili vetë është në gjendje për të diagnostikuar problemet dhe të përballen me to - jo një ëndërr, por një realitet modern. Kostot e elementeve të arsyeshme tani janë ofruar shumë marka të njohura. Elemente të tilla janë Mikrokapsula, të cilat sipas nevojës moisturize lëkurën, mbrojtur atë dhe për të eleminuar yndyrë të tepërt.
Efekt rinovimin dhe kanë anti-plakje krem ​​përmbajnë silic, e cila stimulon prodhimin e kolagjenit. Por problemi është se njeriu nuk mëson gjenden në çdo hap të silikonit, dhe në kozmetikë, sepse ajo duhet të përfshihen në formë bioavailability. Kjo formë quhet sylotran.


Cilat janë parimet e kozmetikës moderne inteligjente?
- Mikrosferat Moisturizers janë kapsula, të cilat përbëhen nga polimeret e bimëve që përmbajnë substanca aktive. Kapsula ka një pagesë pozitive. Lëkurës hydrated është neutral, kështu microspheres asgjë nuk ndodh. Megjithatë, dehidratim të lëkurës bëhet e ngarkuar negative, kështu që kapsula të ngarkuara pozitivisht fillojnë tërhequr për lëkurë të thatë, ndahen dhe t'i jepte lagështi.
- Mikrosferat hasër mbushur me gluconate zinkut, pengon enzimë përgjegjës për proceset sebum sekretim. Në qoftë se gjatë ditës ai do të përballet, shell e microspheres fillon të shkrihet, duke i liruar zink dhe ngadalëson prodhimin e sebum.

- Mikrosferat me një funksion mbrojtës perbehet nga polimerit janë paraqitur në ndikimin e diellit. Kur fillojnë të djegur, ata të vazhdojë në zgjedhjen e substancave mbrojtëse filtrave.

Në mënyrë tipike, këto anti-plakje krem ​​janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Kjo kozmetike zgjuar është një përparim i vërtetë në luftën për rininë dhe bukurinë.