Bee helm për fërkim të lëkurës


Bee helm për fërkim të lëkurës përmban acide inorganike, minerale, enzime, substanca biologjikisht aktive, posedojnë efekt të nevrikosur dhe analgjezik. Kur trajtimin bee helm duhet të mbani mend se një person i cili vuan nga alergji, sëmundje të veshkave, mëlçisë, gjakut dhe sëmundje mendore, së pari duhet të konsultoheni me një mjek. Në një reagim të mprehtë ndaj aplikimit të parë duhet të vidyazykatysya trajtimin e helmit bee.
Bee helm është prodhuar në formën e zgjidhjeve të bazuara në vaj ose ujë, të cilat janë të destinuara për fërkim të lëkurës në zonën e dhimbshme (apykozan, apykar). Shumë popullor vaj brendshme apytryt. Ajo është përdorur si më poshtë. Lani lëkurën në zonën e prekur me ujë të ngrohtë me sapun dhe fërkim ointments 2-6 g thatë për 3-5 minuta. Vaj rubbed 1-2 herë në ditë, dhe me rritjen e ndjeshmërisë së lëkurës - vetëm 1 në ditë dhe në një dozë më të vogël. Kursi i trajtimit - 1-3 javë. Gjatë trajtimit me helm bee nuk mund të marrë trajtimin e ujit të pijshëm dhe alkool, sepse ajo neutralizon efektin e dëmshëm helmet.Efekti terapeutik i produkteve të bletëve është kryesisht përmirësimi i të ushqyerit e indeve dhe lehtësim dhimbje, si dhe nxitjen e mbrojtjen e trupit. Këto mjete janë tradicionalisht në trajtimin e nervit shiatik përfshijnë si në vijim:
Mjaltë është përdorur në trajtimin e radiculitis jo brenda, por jashtmi si fërkuar dhe fasha. Ju mund, për shembull, të përziera në proporcione të barabarta e mjaltit dhe squfur mjekësore, shtoni disa pika ujë dhe fshij këtë përzierje në zonën e prekur brenda natës.
Dush Honey: shkrihet 2 lugë mjaltë lule në 05 litra ujë të ngrohtë dhe derdh në një banjë të plotë me shtimin e një numri të caktuar të xhel vaske ose shampo (softener). Ora Trajtimi - 20-30 minuta. Atëherë ju nuk duhet të vytyrayuchys, të shkoni në shtrat 40 minuta. Pas procedurës fshij me një peshqir të lagur.


Pelte mbretërore
20 g pelte mbretërore është vendosur nën gjuhën tri herë në ditë para ushqimit. Kursi i trajtimit - 20 ditë, atëherë thyejnë për 20 ditë, nëse është e nevojshme, të përsëritur kursin. Për të aplikuar fërkim tretësirë ​​e Propolisi. Përbërja unike kimike e saj është ende ende nuk kuptohet plotësisht. Ne e dimë se ai përmban:
- rreth 55% resins dhe balsamet;
- dylli rreth 30%;
- 10% e vajrave thelbësore;
- 3 deri në 5% të polenit;
- vitamina dhe komponimet minerale - një total prej 21 elementit kimik.


Për shkak të saj komplekse e Propolisi ka antimicrobial i fuqishëm, anti-inflamator, aktivitetin antitumor, për shkak se ajo është përdorur në proceset e ndryshme inflamatore në trup. Propolisi ka një efekt të fortë lokale analgjezik dhe është përdorur si një analgjezik fuqishme. Nga forca e ndikimit tejkalon Propolisi njohur fondet mestnoobezbolyvayuschye.
Themeluar që Propolisi stimulon trofike dhe funksionet rigjeneruese të trupit, sistemin imunitar dhe, më e rëndësishmja, mban sistemin imunitar specifik, rritjen e nivelit të gama globulin. Që Propolisi forcon sistemin imunitar dhe parandalon zhvillimin e sëmundjeve inflamatore, ajo është përdorur si një mjet multi-terapeutike dhe parandaluese për shumë sëmundje të llojeve të ndryshme, jo vetëm me radiculitis.


Recipes në bazë të produkteve të bletëve
Fytopropolyspertsovaya emulsioni. Së pari, përgatitja e ashtuquajtura zgjidhje pune: 1 pjesë emulsioni holluar në 4 pjesë vodka. Përzierje është aplikuar në këtë zonë fuqishëm mjekësor të trupit, përpjekur të fshij thatë. Në një seancë është mbajtur 3-4 të fërkim. Apyzatron - preparat i helmit bee në formën e melhem dhe solucion për injektim. Përmban bee helm, metil salicilat, mustardë vaj esencial. Rubbed në lëkurë nga vendet më të dhimbshme 2-5 p.

Virapin - vaj që përmban 1 g 015 mg helm bee. Virapin gjithashtu rubbed në lëkurë 1-2 herë në ditë.

Apymyn
Ky medikament bërë nga pelte mbretërore e bletëve - Perge dhe vizatim morie njeri që rri kot. Ilaçet që përmbajnë një numër të madh të hormoneve dhe byoveschestv të lartë, kështu që përdorimi i saj duhet të monitorojnë me mjekun dhe pritjen që do të dozohet saktësisht: të rritur dozën e përditshme - 2 gram fëmijë - më pak se '05 Kanë këtë ilaç dhe të drogës nuk duhet të merret nga gratë shtatzëna.