Vakum masazh për të luftuar celulitin


Lëkurës lirshme, celuliti - një problem serioz për shumë gra, të cilat në masë të madhe ndikon në apelin e përgjithshëm të trupit dhe mund të bëhet një burim i vazhdueshëm humor të keq, pakënaqësisë me pamjen e tyre. Cellulite nganjëherë prishin disponimin e një gruaje të shpëtoj prej tij mjaft e vështirë, sidomos në qoftë se ju nuk e dini saktësisht se si ju mund të luftuar këtë murtajë. Një nga metodat më efektive të luftuar celulitin hardware është masazh vakum, thelbi i të cilit është në një efekt të thellë në vakum lëkurës. Përveç kësaj, vakum ka efekte të dobishme në indin nënlëkuror dhjamor, muskujve, duke lejuar me sukses të luftuar yndyrë trupit dhe të bëjë trupin elastike.


Efekti i vakum në këtë metodë mund të jetë statik, kur zona të caktuara janë bankat, e cila krijon një vakum brenda (analog afërt janë bankat konvencionale, pothuajse të gjithë prej nesh të vënë një fëmijë). Ndikimi kinetike përfshin rëndë e zonave të mëdha të lëkurës me vajra të veçantë dhe veshje, në të cilin është krijuar vakum, lëviz në të gjithë trupin. Si metodë shumë e efektshme, megjithatë, është përdorur në disa situata të ndryshme. Megjithatë, efekti i dobishëm i vakumit në lëkurë kanë qenë prej kohësh vërejtur dhe masazh vakum për të luftuar celulitin është përdorur gjerësisht sot. Çfarë saktësisht është natyra e kësaj procedure dhe çfarë saktësisht duhet të presin në masazh vakum?


Sepse masazh vakum për të stimuluar qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike në lëkurë, të mirë për djersën e punës dhe gjëndra dhjamor, duke i lejuar muskujt për t'u çlodhur, kjo e bën atë një armë e domosdoshme në luftën kundër celulitit. Vakum masazh lejon për të hequr gjurmët e edemë, eliminon mbipopullim në lëkurë, në fakt, të formuar celulitin. Veçantë masazh anti-celulitin vakum mund të ndihmojë në mënyrë efektive celulitin 2 dhe 3 gradë. Nën ndikimin e ndenjur depozitimit vakum, formimin e celulitit është thjesht kolaps dhe uljen shtresa e yndyrë, duke çuar në eliminimin e peshë të tepërt. Kështu, masazh vakum jo vetëm që ndihmon në luftën kundër celulitit, por edhe promovon humbje peshe, e cila është e rëndësishme për shumë gra shikuar pamjen e tyre.


Ekspertët shpesh rekomandojmë nënshtrohen masazh vakum plotësisht, që procedura nuk duhet të jetë jashtë. Quite një kurs vakum masazh do të lidhur konturet e trupit, për të përmirësuar lëkurën tuaj, sepse ajo stimulon qarkullimin. Për më tepër, disa hulumtim i kryer në këtë fushë, japin arsye për të besuar se masazh vakum ndihmon prodhimin e kolagjenit në lëkurë, kështu që merr një vështrim të ri dhe elasticitet. Ju mund të arrijë efektin e heqjes në ato zona ku lëkura ishte i butë, sagging.


Nuk janë projektuar posaçërisht program anti-celulitit për gratë rekomandohet përveç për të ushtruar dhe trajnim për të përdorur pajisje speciale masazh vakum. Pajisje vakum për masazh në shtëpi mund të gjenden në shitje kudo. Me ngrohjen ky aparat është kryer, masazh limfatik kullimit. Përveç kësaj, këto pajisje mund të përdoren për të vakum pulsating masazh, për të eliminuar ënjtje, lëkurë të butë, për të forcuar atë. Këto masa të marra vakum masazh lejon përdorimin e të gjitha masave të nevojshme për të luftuar celulitin në shtëpi. Rastësisht, për përdorimin e shtëpisë massager vakum, ajo ka një rregullore të veçantë, të ndryshuar thithjen intensitet, gurgullimë frekuencave, i cili nuk lejon pamjen e bruising dhe hidhërim përjashton procedurat që lindin në një hedhje kupash masazh vakum.


Shumica e grave në shkallë të ndryshme, nuk janë gjurmët e celulitit në një farë mase. Me vakum masazh përmirëson qarkullimin dhe toksina excreted nga lëkura, duke kontribuar për më tej frymëmarrjen e saj normale dhe shëndetin. Vakum masazh duke përdorur kanaçe të veçanta mund të mos bëhet vetëm për celulitin, por kur tracheitis, osteokondroza, bronkit dhe të tjerët. Megjithatë, ka rezerva, për shembull, në qoftë se në zonën e vakum masazh vërejtur venat me variçe, përdorimi i saj nuk është i lejuar. Me këtë metodë e masazh venat me variçe mund të aplikohet vetëm në fazat e hershme dhe vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj.


Përveç kësaj, ka contraindications tjera për masazh vakum. Ju nuk mund të kryejë këtë procedure në praninë e tumoreve malinje, semundjeve infektive akute ose inflamatore, sëmundjeve të gjakut dhe lëkurës në reumatizma akute, thrombophlebitis, tuberkulozit. Përveç kësaj, masazh vakum nuk mund të mbahet nëse pacienti ka një stimulues kardiak futur zemër. Rrezikshme të jetë ky lloj i masazh hardware në brishtësisë lartë vaskulare. Nëse ju bëni vakum masazh të gjitha rregullat, dëmi nga kjo nuk duhet të jetë, megjithatë, duket më e përshtatshme për të kryer procedurën në dyqane të specializuara.


Disa rregulla të masazh vakum kundër celulitit:
1. Procedurat duhet të jenë të rregullta, me intervale të barabarta mes sesioneve. Kjo do të mbajë muskujt dinjitoz dhe lëkurë, ai bëhet i tendosur dhe i përkulshëm.
2. vakum masazh duhet alternativ me llojet e tjera të masazh, duke përfshirë hand-- kjo rrit efektivitetin e saj.
3. Masazh duke përdorur vakum përdoret për korrigjimin e trupit, me qëllime kozmetike.
4. vakum masazh duke përdorur kavanoza bërë nga poshte lart.

5. Procedura është bërë në ijë, kofshën e brendshme, depresioni popliteal.
6. Është e dëshirueshme për masazh duke përdorur vajra të veçanta.