Freckles zbardhues në shtëpi


Freckles - është e bukur apo jo? Ju mund të argumentojnë lidhje me atë përgjithmonë, dikush mendon se Freckles person i siguruar origjinale, të tjerët janë të bindur se ata, si pika të tjera që duken shumë të shëmtuar. Ndërsa në qoftë se nuk ishte, por pse është se shumë mbajtësit e tillë "puthje diellore" kryesisht jo të lumtur me model që rezulton në fytyrë dhe trup. Vetëm ata janë të interesuar në këtë temë si Freckles zbardhues në shtëpi, dhe këta njerëz mund ta kuptojnë. Freckles pothuajse gjithmonë - një fenomen i trashëguar shpesh ata derdhën në lëkurën e njerëzve të kuqe me flokë të drejta dhe me flokë. Konopushek mund të jetë mjaft (dhe pastaj ata në fakt mund të duken shumë të bukur fytyrë të dhënë bukuri), por shumica e tyre e pasur tërë lëkurën e fytyrës, mbrapa, supet, etj


Ka Freckles një person i moshës mbi 5 vjet, dhe me kalimin e viteve numri i tyre vazhdon të rritet. Megjithatë, në shumë raste, pas moshës 30 vjeç të fillojë të zbehet gradualisht Freckles. Megjithatë, prisni deri në moshën e vjetër deri konopushky jo të dukshme, askush nuk dëshiron. Çfarë duhet të zbardhues Freckles në dorë në shtëpi? Ju lutem mos harroni se paraqitja e spote moshës dhe Freckles më të lehtë për të parandaluar, në mënyrë që të gjithë njerëzit që janë të prirur për formimin e tyre, duhet të marrë një sërë masash, ndër të cilat kryesore është për të mbrojtur lëkurën nga marrja rrezet e diellit direkte, veçanërisht në pranverë (fund të marsit - fillim të prillit ). Por përveç zbardhues Freckles personi lehtë mund të kryejnë mjete të ndryshme popullore në shtëpi. Ju tregojë për disa nga mënyrat më efektive.


1. lëkurës zbardhjen për të hequr Freckles shumë efektive përmes mjeteve të tilla si oriz supë ngrirë. Për ta bërë atë të nevojshme për të matur 1 tbsp oriz, e plotësoni atë me ujë dhe vihet në zjarr. Periodikisht karakteristika të nevojshme për të ndezur, vlim atë të jetë deri në miell i bluar trash nuk janë të ziera mirë të butë. Pastaj ju thahet thotë duke përdorur garzë, për të dhënë atë të ftohtë, pastaj derdh në molds për akull. Kube akulli e supë oriz ngrirë është e dobishme për të fshirë të lëkurës gjatë natës. Mos dyqan do të thotë për një kohë të gjatë.


2. Pronarët e Freckles, të cilat do të bëjnë ato të padukshme dhe zbardh fytyrën tuaj, ju keni nevojë për çdo ditë për të fshirë fytyrën me lëng limoni. Për ta bërë këtë, thjesht shtrydh lëng nga fruta, dhe nëse lëkura është e thatë, i holluar në proporcione të barabarta me ujë të ftohtë. Nëse një person rregullisht duke përdorur zbardhues krem ​​janë të dobishme për të shtuar disa pika lëng limoni.

3. Si një masë parandaluese, njerëzit lëkura e të cilëve është e prirur për pamjen e Freckles në pranverë, është e rekomandueshme që nga fundi i dimrit fillojnë pasurojnë dietën tuaj me ushqime që përmbajnë shumë vitaminë C. Këto përfshijnë: mollë, lakër kosi, limon, currants zi, dobishme hips supë dhe të tjerët.


4. Pavarësisht nga lloji lëkurës, e rekomanduar ditore fshij lëkurën e qumësht i thartuar. Fytyra Umyvshy minutën e 10: të vënë në tuaj hidratues të lëkurës, krem ​​ushqyes. Gjithashtu për këto qëllime shumë efektive të aplikohet si vijon: të marrë strips garzë, njomet atyre qumësht i thartuar, lehtë shtrydh, të vënë në 20 minuta. për person. Ju mund të përsëritni procedurën dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Thuhet se në një javë ju mund të shihni rezultatet e para.

5. Shumë besojnë se ideale zbardhjen e disa vajra esenciale, të tilla si kjo të ketë efektin e nerolit naftës, palisandër, nenexhik, u rrit, limon. Si një mjet për t'u përgatitur për zbardhues Freckles në bazë të këtyre vajrave thelbësore? Asgjë veçanërisht e komplikuar: të matur çdo të naftës e mësipërme prej 50 ml, përzierje me të njëjtën sasi vaj farë rrushi. Drain gjithë përbërjen në një shishkë të vogël prej qelqi të errët dhe dyqan në frigorifer. Fshij lëkurën në vendet e drejtë para se të shkojnë në shtrat, duke shkaktuar asaj një sasi të vogël të përzierjes së vajrave.


6. Një mjet i mirë për zbardhjen fytyrën dhe për të hequr Freckles konsideruar një luleradhiqe. Kjo bimë mund të luftojë me sukses konopushkamy në fytyrën e tij, dhe të përdoret për këto qëllime vetëm luleradhiqe lëng të freskët. Se ajo duhet të zbatohet në zonën e lëkurës pajisur me Freckles. Lëng duhet të thahet në lëkurë të drejtpërdrejtë, atëherë ajo duhet të fshihen me kos apo hirrë. Përveç kësaj, ajo është e dobishme për të përgatitur dhe të përdorin infuzion e Freckles dhe pika të moshës nga i njëjti Luleradhiqe (lule). Lule luleradhiqe duhet të pres me kujdes, i hedh ujë të vluar (1 lugë gjelle luleradhiqe - 1 filxhan me ujë), ju mund të vënë në një banjë me ujë për 10-15 minuta. Pas ftohjes, infuzion duhet të thahet, fshij fytyrën e tyre dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.


7. shiten në dyqane kozmetike dhe barnatore stadium lëkurës shpesh përmbajnë ekstrakte të bimëve është duke kryer një gjysmë të mirë të punës dhe për këtë arsye shumë të efektshme. Por ajo që pengon rrugën për të përgatitur veten për zbardhues Freckles? Në këtë drejtim, një majdanoz shumë të dobishme të zakonshme, ka një efekt të mirë çngjyrosje. Për qëllimet tona duhet lëng të freskët e majdanoz, por ju gjithashtu mund të përdorni herbs dhe bimët. Për të përgatitur mjetet e nevojshme për të imët pres majdanoz, pour atë me ujë të vluar, të lënë për 30 minuta. Infuzion i majdanoz duhet të fshij fytyrën disa herë në ditë.


8. Një tjetër mënyrë e mirë për t'u marrë me Freckles - rrënjët e rrikë. Për të përgatitur rrënjët duhet të jetë tërësisht i shpëlarë, i grirë duke përdorur një mulli mishit. Rezultuar slurry u përzier me pak ujë, le të qëndrojë. Pastaj ju mund të shtrydh mjete përmes garzë, leshi pambuku dhe Veting atë, fshij lëkurën çdo ditë. Është e rëndësishme që të jepet rregullisht procedurë, tha se disa ditë do të Freckles padukshme.