Gjimnastikë për fytyrë rinore lëkurës


Ju ende nuk përballen me palestër? Është koha për t'u bashkuar me lëvizjen popullore! Sot energjikisht personi duke punuar dhe nuk plaken - në modë! Kjo na ndihmon për ushtrime të veçanta për lëkurë të rinj.
Në faqet dhe buzët - fillery në holl - Botox - një portret i një gruaje në të ardhmen e afërt mund të shkojnë në të kaluarën. Shumë gra në përpjekjet e tyre për të mbajtur fytyrën të rinjve të lëkurës janë të ngjashme me ekspozitave muze Madame Tussauds - mos qaj dhe nuk buzëqesh, nuk nuk hmuryatsya qesh.


Çfarëdo që mund të duket paradoksale në shikim të parë, një metodë e tillë e luftës kundër plakjes lëkurës, si të kryejnë ushtrime të veçanta me emrat "ekzotike" "luani zevayuschyy", "pickim betejë", "ngërdheshje të shëmtuar", por përkrahësit e tij thonë se nuk ka gjimnastikë për të rinjtë vetëm i ndihmon ata të duken të mëdha, por edhe të jep një ndjenjë të energji dhe vitalitet. Rrota dhe të rezervoni një demonstrim dhe përshkrimin e këtyre ushtrimeve janë të lëshuara dhe bleu miliona kopje.

Norma e plakjes së lëkurës fytyrës varet nga disa faktorë: trashëgim, përmbajtjes kolagjenit në lëkurë, kushtetutën dhe peshë të tepërt, lloji i paraqitjes. Ndryshoni parametrat e njerëzve nuk mund të, përveç nëse ai mund të shpëtoj prej kilogram panevojshme.

Megjithatë, një tjetër faktor i rëndësishëm - muskujt Kalaja - mund të rregullohen. Në mënyrë tipike, nën moshën e tij të shikojmë nga përfaqësues të profesioneve si mësues, Gjuha, aktor, prezantues. Ata kanë zhvilluar mirë muskujt imitoj. Sa më shumë të muskujve një person përdor, elasticiteti më të lëkurës dhe kontur më të mirë përcaktuar i fytyrës. Dhe në qoftë se ajo nuk është aktive shprehjeve të fytyrës dhe të freskëta, ai duket më i vjetër se vitet e tij. Gjimnastikë për të rinjtë në fakt ndihmon personi shikoni 5-7 vjet më të rinj.

Ekspertët amerikanë në fushën e përshtatshmërisë për individët besoj se bukuritë të rinj të kthehet në Starukh për shkak të tri gjëra - trashëgim, moshës dhe gravitetit. Është këta faktorë luftuar yoga për fytyrë, gjimnastikë, feysbildinh, feysformynh, përkul Trupi dhe t. E. Këto tendenca ndryshojnë pak, por ata janë të bashkuar nga fakti se ata të gjithë ofrojë trajnime të veçanta muskujt e fytyrës dhe qafës, si dhe kontribuojnë eliminimin e moshës lidhur me ndryshimet tipike, duke përfshirë qepallat dhe vetullat e ngritura, shkurtimin hundë, cheeks rifreskoni, bëjnë buzët më të shëndoshet, hiqni mjekër të dyfishtë, zgjasin dhe qafën qetë.

Në rezultatet e kozmetike, gjimnastikë për të rinjtë të vendosin disa probleme shëndetësore. Po, feysformynh kushton shumë vëmendje për ulje kokën dhe sjellje dhe kështu ushtrime ndihmojë në eliminimin e pranoj, dhe dhimbje koke vasomotor.

Përveç kësaj, ushtrime për sytë, të pranishëm në asnjë nga prirjet palestër për fytyrë, në disa raste mund të përmirësuar shikimi për shkak të normalizimin e qarkullimit të gjakut në sy.
Me rrudhat komplekse mbi ballin për t'u çlodhur dhe të "shkarkoj" lodhur e kokës punës mendore.

Përveç kësaj, palestër për muskujt e fytyrës ndihmon personi fillon të ndjehen rozkutishe në shoqëri. Fakti që shumë njerëz janë në zakonin rozyazyka përmes siklet ose përmes pidtyskaty vjedhurazi barazim buzët dhe cheeks. Ushtrimi i ndihmon për të hequr qafe pirg muskujve, në mënyrë që njerëzit të ndjehen më të lirë dhe të ketë më shumë mundësi për të fituar bashkëbiseduesve.

Nëse ju të rritur qoshet e buzëve dhe buzëqeshje, edhe në qoftë se ju nuk doni që të ketë argëtim, humor duhet të rritet, përmirëson shëndetin, kështu që do të ju buzëqeshje pa asnjë përpjekje.

Për ata që janë përfshirë në gjimnastikë për të rinjtë, duhet të dini dhe të ndiqni disa rregulla të thjeshta. Palestër për personin duhet praktikuar rregullisht. Ushtrimet mund të bëhet në 15 minuta, por domosdoshmërisht përditshme. Nëse i papunë për një javë, rezultatet e mësimeve të muajit të kaluar të katandiset në asgjë. Kur kryejnë ushtrime të reja duhet të ndiqni saktë udhëzimet për të shmangur shfaqjen e rrudhave të reja dhe dhimbje koke. Përveç kësaj, ndjenja në seancat grup atje, si në çdo ritëm individuale njerëzore dhe qëllimet tuaja.


Feysformynh
Ky trend është i bazuar në një qasje të integruar dhe përdorimin e të menduarit, duke punuar me pikat acupressure dhe sjellje, ushtrime për të ndërtuar "një person. Të gjitha lëvizjet duhet të jenë të qetë, fuzzy.
Tipike e drejtë feysformynha - një mocion veshët që shtrënguar fytyrë ovale dhe "Pearl Ridge" raspryamlyayuschyy dhe shtrihen prapa tij. Lëvizjet e muskujve të kontrollit gishtat që një skemë të caktuar duhet të klikoni në pika të veçanta.

Aerobics Face
Kjo teknikë është beautician shpikur Carol Maddzhyo pasi burri i saj i tha asaj se ajo duket e vjetëruar në 36 vjet. Karakteristika kryesore e fytyrës gjimnastikë është që të punojë me disa muskuj. Për zona të tjera të përballet nuk lëvizin gjatë ushtrimit Carol këshillon Maddzhyo vënë gishtat në fytyrë dhe lëkurë për të mbajtur ato deri sa nuk ushtrimi të zotëruar.


Palestër për të rinjtë
Ky kompleks ka zhvilluar një trajner palestër Jack Lallan. Në fëmijëri ai ishte një djalë i neveritshëm dhe do të dërgohet një shumë probleme me prindërit dhe mjekët. Por pastaj Jack u bë i interesuar në palestër, hapi i parë amerikan Salons zinxhir palestër. Ushtrime për të rinjtë është vetëm një pjesë e programit të saj dhe të bëjë lëvizjet aktive me amplitudë të madhe. Si një shembull, është ushtrim për qafë. Palestër trajner clamped dhëmbët libër i trashë, dhe pastaj fillon të çmëndur të tundin kokën nga njëra anë në tjetrën. Disa besojnë se ushtrime të tilla barbare, por ata akuzuar energji të pazakontë.