Kujdesi për rëna dhe buzët në shtëpi


Përfitimet Kozmetikë brendshme paçmueshme. Përkundër faktit se dyqani shet kozmetike kozmetike bosht shtëpi fiton në të gjitha pikat. Kozmetike mirë është, për ta vënë atë butë, jo të lirë, përveç çmimeve të ndikojë në reklamat, paketimin, markë, dhe disa para për të shkuar në vetë produktit. Sepse ne nuk e dimë se çfarë në të vërtetë të përfshira në kozmetikë blerjes. Pra, para se të bleni, kini kujdes që të cilësisë së produktit dyqan. Prandaj, më të mirë dhe të lartë të kujdesit të cilësisë për rëna dhe buzët në shtëpi.


Ajo duhet gjithashtu të theksohet se një të plotë përbërësit e plotë sintetike blerë si pjesë e kozmetikës. Nga rruga, që ata të shkaktojnë alergji të ndryshme dhe dermatit të lëkurës. Por mendoj, por kemi dashur të bëjmë fytyrë dhe trupin më të bukur, dhe kjo vetëm dëmton kozmetike të lëkurës. Jo më kot është e çmuar kështu që mjetet juridike natyrore për kujdesin e lëkurës.

Një grim plus i madh në shtëpi se ajo nuk ka preservatives, colorings dhe flavorings. Ju e dini saktësisht përbërjen e produktit kozmetike, siç përgatitur atë vetë, dhe të mira, përbërës të freskët dhe të pastër. Një tjetër plus i madh është se përgatitja e kozmetikës shtëpi nuk është shumë para. Por efekti është shumë më mirë se dyqan në përbërjen kimike.

Për fat të mirë, sot ju mund të gjeni receta të ndryshme që mund të jenë të zgjedhur me llojin e lëkurës tuaj dhe preferencë personale.

Le të flasim për qerpikët. Qerpikët e gjatë dhe të trashë japin expressiveness pamje. Për fat të keq, qerpikët e tilla janë disa vajza. Kështu që ju duhet për të pikturuar dhe për të ndërtuar rëna. Gjithashtu të përdorin shumë bojë për vetulla, të cilat zgjasin dhe t'i bëjë ata të rëndë. Përdorimi i fondeve të tilla ndikim negativ në shumicën e qerpikët.
Çfarëdo qerpikët bukur ishin të gjatë, duhet të dinë se si të kujdesen për ta. Ka shumë mjete popullore, të cilat i përdorin ato për të siguruar kujdesin e duhur. Këto fonde do të forcojë, rritjen e rritjes, vëllimin dhe densitetin e qerpikët.

Vajra natyrore. Këto vajra, qerpikët yndyrat çdo natë dhe nuk do të del me të larë në mëngjes. Lyej furçë dhe larë të bojë për vetulla. Shpërndani vaj mbi të gjithë gjatësinë e qerpikët, duke shmangur sytë.

Vaj pluhur. Ky vaj është kujdesi më e zakonshme për të rëna. Vaj pluhur forcon dhe nxit rritjen e qerpikët. Këto vajra mund të lyej qerpikët çdo ditë. Ose të paktën 3-4 herë në javë.
Mundësisht pluhur vaj të përzier me vaj zgjidhjen e vitaminës "A" dhe "E". Merrni 3 pika pluhur, 1 pikë vitaminës "A" dhe 1 pikë vitaminës "E".

Edhe për kujdesin e qerpikët rekomanduara rrushit farë, vaj bajame, vaj liri dhe naftës embrion gruri. Këto vaj me vaj pluhur mund të jenë të përziera në proporcione të barabarta, dhe të vënë në disa shishe për përdorim në të ardhmen. Në qoftë se jo të gjitha këto vajra mund të përzierje 2 ose 3 komponent.
Vaj buckthorn deti është gjithashtu një mjet i mirë për pushtet, zbutur dhe qerpikët puhnastosti. Ju mund të përdorni vetëm atë, mund të jenë të përziera në sasi të barabarta me vajrat e tjera.


Për të forcuar dhe të ushqyerit mund të përdorë gjithashtu edhe bukuroshe, rodhe, kokosit dhe vaj ulliri. Nëse ka një përdorim si vaj peshku, dhe ekstrakte të naftës e kamomil dhe Calendula. Të gjitha këto mjete mund të përdoren veçmas ose përzierjen e tyre.
Përgatitja e një përzierje të tillë vaj 1 lugë vaj ekstrakt Calendula, 1 lugë kamomil ekstrakt vaj, 1 lugë vaj pluhur, përzierje çdo gjë. Kjo përzierje mund të përdoret për qerpikët dhe produkte te kujdesit të lëkurës ndonjëherë.
Këto vajra janë shitur në farmaci. Pra, të blerë dhe eksperiment. Gjeni rrugën tuaj që do të përshtaten qerpikët tuaj është më. Shumë e lehtë për t'u kujdesur për veten e tyre në shtëpi. Le të rëna tuaja janë të trasha, të gjatë dhe të bukur.


Kujdesi i duhur i buzëve
Cik e grave mund të jetë i ndjeshëm, të prekshëm, të pambrojtur dhe të butë. Lips kërkojnë kujdes gjatë gjithë vitit, por ata kanë nevojë për kujdes të veçantë në kohë zyyazykay. Që buzët nuk kanë gjëndra dhjamor, ata shpejt i heq ujët dhe të thatë. Sepse mbaresa nervore në sipërfaqe, buzët janë shumë të prekshme dhe të ndjeshme.
Në dimër, buzët tona vuajnë më në apartamente dhe zyra e temperaturë mbi 20 gradë dhe natyrisht të thatë, në rrugë, në acar kundërtën, era dhe lagështia. Kjo është buzët zhvishem. Në mënyrë që do të kishte mbajtur buzët e tij dhe toni rinore nevojshme kujdesin e duhur.


Make-up mbartës. Ajo është e mirë për të përdorur locion qumësht pa alkool ose vaj-bazuar, kjo do të thotë në të njëjtën kohë të hequr të kuq buzësh dhe të sigurojë pushtetin e nevojshëm.
Lëkurë. Periodikisht buzët duhet të jenë të pastra nga qelizat e vdekura duke përdorur pastrim. Pastrim mund të blejnë në dyqan, dhe mund të marrë një kripë, sheqer apo misri miell të zakonshëm. Ju mund të bluaj në një mulli kafeje 1 lugë oriz dhe përzierje me 1 lugë gjelle djathë. Pas pastrimit krem ​​lip yndyrat ose vaj ulliri.
Balsam. Buzët e plasaritura, balsam yndyrat me bajame shtuar, vaj ulliri, gjalpë Shi, jojoba, kokosit. Plagë të tilla balms shëruese buzët e mëdha dhe ushqyer duke i bërë ata të butë. E pra, në qoftë se ju vendosni një balsam për buzët gjatë natës, tetë orë gjumë do të rifillojë lëkurën delikate dhe buzët në mëngjes do të jetë në formë të madhe.


Maskat. Një, por ju mund dy herë në javë për të bërë një maskë për buzët. Maska të tilla kontribuojnë në zbutjen e buzët e lëkurës, ata janë të freskëta dhe elastike. Bëni një maskë me 1 tbsp lëng karrota dhe përzierje me 1 Ch. l. krem i trashë. Aplikoni për buzët dhe të mbajë për 10 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Gjithashtu ndihmon shëruar buzët e plasaritur këtë maskë, gjysmë molle (pure) të lidhur me një vajra butë i butë. Apliko për buzët për 30 minuta. Shpëlaj me ujë të ftohtë, nuk ngrohtë!
Kujdes! Ju nuk mund të bëj buzët në të ftohtë. Në dhëmb shpohet furçë nuk duhet të jetë e vështirë, kjo furçë mund të dëmtojë sipërfaqen delikate e brendshme të buzëve. Me këto këshilla të thjeshta, buzët e tua gjithmonë do të duken të mëdha.


Ju shikoni, jo domosdoshmërisht sallonet e shtrenjta të bukurisë për të vizituar, ne mund të ofrojë kujdesin e duhur në shtëpi, gjëja kryesore që të jenë të gatshëm.