Kujdesi për duart dhe thonjtë cuticle


Preferojnë manikyr neobreznomu. Nëse rregullisht të pastër cuticle, vetitë mbrojtëse të trupit "do të detyrojë" që ajo të rritet më shpejt. Nëse vidyazykatysya i manikyr dhe të fillojnë të kujdesen për cuticle, zbutjen e saj, ajo gradualisht ystonchytsya. Për cuticle pushuar të rritet, sepse ajo ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm. Pas javës së parë Evropiane për vajra manikyr cuticle dhe yndyrat duhet të shtyjë përsëri çdo ditë, dhe pastaj procedura duhet të përsëritet dy herë në javë. Çfarë duhet të jetë kujdesi i duhur i thonjve dhe cuticles?


Kryesore Periudha Problemi zyyazykay - thatë. Kjo ka të bëjë jo vetëm lëkurën, por edhe cuticle dhe gozhdë pjatë. Në këtë kohë shtesë Hand Care absolutisht e nevojshme, për shembull në formën e procedurave të rregullta të brendshme nuk janë të papërfillshme, edhe në qoftë se ju jeni një sallon gozhdë e rregullt të konsumatorëve.

Banjot për duart
Para së gjithash, banjot e përditshme të ngrohtë e vaj ulliri, çdo ngrohjes qelqe të naftës për 36-37 ° C (temperatura e trupit) dhe dip në atë për të parë të përbashkët të gishtave tuaj. Thonjtë në mënyrë aktive do të thithin vajin, dhe kështu pjatë gozhdë mbushur me vitamina. Moisturize. Krem duhet të përdoret çdo ditë dhe jo vetëm të aplikoni krem ​​për duart, dmth cuticle. Më të lyej vajra cuticle (bajame, bukuroshe) dhe 2 herë në javë shtyn shkopin e saj portokalli. Megjithatë, duhet të theksohet se nuk manikyr nuk është për të gjithë - kjo varet nga struktura e lëkurës. Për shembull, kur hyperkeratosis - vetitë e lëkurës shumë shpejt "ndërtuar" qeliza të reja - manikyr Europiane është e pakuptimtë, sepse thonjtë shumë të ardhshëm ditë do të duken të njëjta si para procedurës.


Remuverы dhe cuticle Care
Për zbutjen cuticles mund të përdoren remuverы - fonde të veçanta për alkaline ose acid bazë. Ata zbutur cuticles, atëherë saj brushat shkop portokalli. Remuverы profesionale përmbajnë sapun, proteinat dhe ure - të përfundojë remuvera alkaline pas procedurës duhet të heq gishtërinjtë në ujë. Këto mjete përdorin në shtëpi është e rrezikshme: ju mund të lodh dhe do të bie shkëputjen e pjatë gozhdë. Zgjidhni remuverы bazuar në acide frutash. Ata zakonisht vijnë në formën e krem, të cilat duhet të rubbed në cuticle dhe pastaj rrinë vetëm zchyschuvaty. Pasi ta vënë në krem ​​për duart ose vaj të tilla si pemë çaji, i cili ka veprim antiseptik. Nëpërmjet këtij neni, ju do të kuptoni se çfarë do të thotë për ju dhe se si për të korrigjuar shumë të ngjarë të fillojnë të kujdesen për cuticles dhe thonjtë.