Kujdeseni për lëkurën e problemit të riu


Pak adoleshentët mund të mburret një gjendje të mirë të lëkurës në kalimin në moshën e rritur, gjatë hormonal ndryshon trupin. Zakonisht shoqërohet me një jetë të bukur pranverë nuk është individët dëshirueshme lulëzuar. Kujdesi gjatë kësaj periudhe duhet të kujdesshëm dhe të rregullt. Le të flasim për kujdesin e ri të lëkurës problem.

Tregu kozmetike ofron një shumë të "revolucionare" dhe metoda "të reja" për të luftuar puçrra fytyre. Por shumica e këtyre fondeve nuk mund të përballen me problemin në shkallë të caktuar. Por për të fajësuar prodhuesi në keqbesim. Vetëm mos të gjitha vajzat, dhe burrat sidomos të rinjtë t'i përmbahen rregullave që kozmetike. Parimi kryesor i problemit kujdesit të lëkurës - pastrim çdo ditë, mëngjes dhe në mbrëmje. Zonjat të rinj, maskimit imperfections lëkurës, shpesh abuzohen Korrektor, themeli dhe pluhur. Por kjo është e nevojshme për të larë para se të shkojnë në shtrat, pa një gjurmë.Pelte, mus, kozmetikë xhel mbartës - hapi i parë i pastrimit. Fytyra nuk duhet të mbetet një pikë e vetme e kozmetikë. Syri përbëjnë është më mirë të mos për të larë off, dhe për të hequr duke përdorur pads pambuku ose fshin. Dhe kështu përbërjen hequr. Vëmendje e veçantë i është kushtuar larë T-Zone (ballin, hundë, mjekër), ku gjëndra dhjamor janë më aktive. Nëse lëkura është veçanërisht i yndyrshëm, vmyvayemosya ujë të ngrohtë. Mos harroni se sa e vështirë për të larë enët me yndyrë në ujë të ftohtë - nuk është larë larg fëlliqur. Prandaj lani fytyrën me ujë të ftohtë për freski vetëm pas pastrimit të plotë. Procedura përfundon locion apo tonik. Krem Tani zgjedhur ose xhel do të veprojnë në mënyrë efektive. Përdorni pikën e një laps ose xhel kundër akneve duhet të llak krem ​​në fytyrë.


Si te zgjidhni një mjet kryesor për një të riu? Nëse poret dhe yndyra dhjamor, xhel arsyeshme. Krem për lëkurë normale dhe të kombinuar. Shumë dermatologists dhe beauticians rekomandojnë përdorimin e krem ​​terapeutike. Ata janë shumë më të shtrenjtë se sa kozmetikë konvencionale, por kanë tendencë për të dhënë rezultate të qëndrueshme. Duke përdorur kozmetike mjekësore duhet rregullisht kurse. Përveç krem ​​të veçanta në farmaci dhe objektivat mund të gjendet sundimtar të ashtuquajturit "cosmeceuticals". Empirikisht nuk kanë arritur të sjellë avantazhe të pamohueshme mbi farmaceutike buxheti markave kozmetike. Sipas rregullave të pastrimit dhe kujdesit të lëkurës ka arritur një rezultat pozitiv në çdo rast. Pra, kur do të presë për rezultatet? Mjete Express mund të shpejt të thatë puçërr shëruar njollat ​​postacne, filloi të parandaluar inflamacion, por duke luftuar me këtë problem si një e tërë dhe nuk trajtojnë lëkurën. Në mënyrë tipike, efekti i përdorimit të një mjet parë pas 1-2 muajsh të përdorimit të rregullt.


Duke përdorur mjete agresive për të luftuar puçrra fytyre në adoleshentët, ne nuk mund të harrojmë për hydration, i cili kërkon ndonjë lëkurë! Pra, të paktën një herë në ditë, aplikoni një krem ​​hidratues apo ujë ujë fytyra termike. Po, kjo është e gjitha ata e dinë; Fytyre nuk mund të shtyjë! Perestaraeshsya - mbeten të dukshme në inflamacion të lëkurës dhe ndoshta mbresë. Jo plehu dodavysh mbetur do të shkaktojë edhe më shumë inflamacion. Dobët të lëkurës pastruar, të lënë të hapur mëngjes - përsëri probleme. Por duhet të heqin qafe e puçrra fytyre - nuk është i kënaqshëm, përfundimisht. Exit - cosmetology pastrimi. Kjo është procedura më efektive për të luftuar puçrra fytyre, puçrra fytyre, Burrows bllokuar. Sesioni i parë 2-3 duhet të kryhet çdo 1-2 javë. Pas - përsëritet mujore (procedurë e vajzat duhet të planifikohen për fillimin e ciklit) që të arrihen rezultate. Dhe të kuqe pas pastrimit janë të shpejt të përgatisë tuaj zierje larë fëmijën e kamomil.