Kujdesit të lëkurës në dimër


Winter - një kohë e veçantë të vitit. Problemi kryesor - kjo është dehidratim, humbje e elasticitetit dhe thatësi. Lëkura bëhet thata se verës. Kjo është ajo që të marrin në konsideratë kur të blerë kozmetike. Lëkurës me vaj në dimër është normale, normale është konvertuar të thatë, dhe e thatë - një supersensibël. Kujdesen zyyazykay në kohë të jetë më e plotë dhe e përhershme.
Në mëngjes, larë tonics mirë. Dhe për lëkurë të ftohtë nuk është plakur dhe nuk mbulohen me rrudha, paraprakisht e saj për të mbrojtur. Sigurisht, nuk ka ka nevojë për të shpifjeve Qengjit fytyrë ose derri yndyrë, ashtu si edhe gjyshet tona dhe të mëdha-gjyshet. Sot, çdo vetë-respektuar kompani kozmetike ofron mbrojtje të besueshme me një përbërje të ekuilibruar përbërësve të dobishme. Zgjedhja e një kompanie - kjo është vetëm individi, kështu që në këtë artikull emrat e kompanive që ju nuk e shihni. Dhe kohët e fundit mjekët beauticians janë testuar për komponentët tolerancës, i cili tregoi se vetëm një në dhjetë femra nuk reagojnë për komponentët. Nëntë mbetur tregojnë reagime të ndryshme alergjike.Pra, çfarë do të zgjedhin krem ​​të mirë për ju, ju duhet të provoni më shumë se një firmë. Dhe zgjedhja e kompanive të është e mirë për të filluar me të në shtëpi. Që nga prodhuesit vendas në prodhimin e krem, dhe merr parasysh veçantitë e klimës.
Kështu, krem ​​mbrojtëse në fytyrë bie yndyror film të mirë, duke e mbrojtur atë nga efektet e dëmshme të erës, acar dhe borë. Shtojcave të tilla janë HOPS, sojë ekstrakt, vajra dhe yndyrna, të ruajtur nivelin e dëshiruar të lagështisë natyrale të lëkurës. Vetëm para se të shkojnë jashtë se ju nuk mund të përdorni Moisturizers, pasi ato përmbajnë hydroэlementы që ngrin në temperatura nën zero. Dhe, sigurisht, ju nuk mund të përdorin pajisje të vjetra mbrojtëse. Nëse ju nuk largohet nga shtëpia gjatë ditës, Mbrojtja në mëngjes mund të zëvendësohet moisturizer. Dhe për ata që marrin deri në fillim, dhe dalja ka në magazinë disa orë ju mund të ofrojë për të bërë maska.


Këto maska ​​duhet të bëhet 2-3 herë në javë, zbatohen 1 orë para aplikimit të krem ​​mbrojtës. Kjo nuk është mirë të përdorni maska ​​gatshme dhe të bëjnë të tyren. Kështu, maskë me avokado përshtatshme për absolutisht çdo lloj të lëkurës. Avokado ka shprehur rigjeneruese pronat, ajo është e pasur me enzime të ndryshme dhe vajrat ushqyese, të cilat kanë për qëllim zbutjen e rrudhave. Tul avokado duhet hekura dhe të aplikoni në fytyrë për 30 minuta.
Për maskë të thatë dhe normale kostum lëkurë me bio-kos, mjaltë, lëvozhgë integruar e agrumeve apo pulpë hurmë, mjaltë dhe gjalpë zbutur. Për lëkurë të thatë do të shpëtojë maskë me vaj ulliri dhe djathë lëng karrote. Për tepër i ndjeshëm, lëkurë i krisur mund të përdorin një maskë të djathë, gjalpë dhe vezë e verdhë veze. Si për të lëkurës me vaj, pastaj ajo shkon kosi, prostokvasha, qumësht i thartuar pjekur, salcë kosi ose maskë, e bërë nga zier në lëkurat e tyre "patate, qumësht dhe mollë integruar.


Shpesh në dimër puçrra fytyrës duket. Arsyet për shfaqjen e tyre mjaft të ndryshme. Kjo mund të jetë një reagim ndaj temperaturë të ulët, përçarje e gjëndrave endokrine, inflamacion i brendshëm që është përkeqësuar shpesh në të ftohtë.
Pra, duhet të aplikuar sunscreen çdo ditë në formën e një emulsioni yndyrë. Pas kthimit në shtëpi, nuk duhet menjëherë të shkojnë në banjë për të larë. Peshqir mirë lagur me ujë të nxehtë dhe e vënë atë në fytyrën tuaj për 1 minutë, pastaj të vënë në fytyrë me një peshqir të lagur në ujë të ftohtë. Disa alternations e peshqir të nxehtë dhe të ftohtë janë hequr nga efektet individuale të ndikimeve agresive të mjedisit. Përveç kësaj, ajo është mbështetur nga bilanci të drejtpërdrejtë të ujit të lëkurës.

Heqin qafe e puçrra uhrevatыh ndihmojë maskë me bollgur. Për këtë thekon rëndë duhet të jetë i holluar me qumësht të ngrohtë. Kjo maskë duhet të mbahen të paktën pesëmbëdhjetë minuta derisa fytyra nuk është formuar film. Lani maskë çaj jeshil mirë në temperaturë dhome.

Në mbrëmje, ju keni nevojë për një kurs të lagështisë intensive dhe vytamynyzyrovanyya. Krem Night Veprimi synon rivendosjen e lipid-lëkurës rezervat yndyrë. Por, para së të gjitha procedurave, sigurisht, nevojë për të hequr grim. Shumë kozmetike nuk e rekomandojmë dimrit larë me ujë të pastër, pasi besohet se ajo heq film mbrojtëse hydrolipid të lëkurës. Pra, duhet të lani deri krem, qumësht, tonik ose locion. Më e rëndësishmja, të jetë një pjesë e kishte alkool. Mjetet për heqjen e kozmetikë aplikohet lehtë. Ata kanë nevojë për të hequr inde të tepërt.

Sa për lagështi, nuk janë të mirë-vendosur veten serum lëndë ushqyese krem ​​fortifikuara apo anti-plakje drogë për gratë më të vjetra se 30 vjet.