Face Care Pranvera


Pranvera - një kohë e vështirë për të trupit: vitamina varfëruar aksioneve, moti i ndryshueshëm shpesh shkakton depresionin, duke rezultuar në vuajtje e flokëve dhe të lëkurës, dhe në mënyrë që dimri kishte vuajtur nga pajisjet ftohtë dhe ngrohje. E thatë, i krisur, i zbehtë - pasqyrim tuaj në pasqyrë sjell trishtim? Mos u shqetësoni! Gjëja kryesore - koha për të filluar një kurs të shërimit. Një produkte te kujdesit moderne do të bëhen asistentë të besueshme. Le të flasim për kujdesin e lëkurës në pranverë.
Ju ndoshta dëgjuar se sezonin e ftohtë nuk është e përshtatshme kozmetike njëjtë si për të ngrohtë. Dhe kjo është e vërtetë. Nëse periudhe zyyazykay ne jemi duke u përpjekur për të ushqyer lëkurën, mbrojtur atë nga moti, me ardhjen e pranverës duhet të lëvizë gradualisht në një moisturizer. Prandaj, zgjedhja ideale për jashtë sezonit - do të thotë e qetësues, rivendosjen dhe përbërësit zbutës. Ju gjithashtu mund të fus në kozmetike me antioksidantë që toksina. I kushtoj vëmendje të mjeteve, edhe, në qoftë se ajo ka një vitaminë C - një asistent i besueshëm në luftën kundër radikaleve të lira.Shpesh ne e injorojmë natën kujdesit të lëkurës, duke cituar lodhjen ose faktin se fytyra duhet të pushoni. Dhe më kot! Atë natë lëkura jonë rimëkëmbet shpejt dhe pajisje në këtë asistentë të besueshme. Nëse vëreni një përkeqësim në tonin e tyre e lëkurës dhe rrudhat, e mirë për të përdorur përqendrohet me Retinol. Ata veprojnë pikërisht gjatë natës, si Retinol në mes të shkatërruara. Në mënyrë tipike, këto fonde janë krijuar vaj me bazë. Ata shtuan vitamina acidet omega komplekse dhe komponentëve të tjerë të vlefshme. Kursi i shërimit - gati dy muaj, por më besoni, shndritura dhe forcuar lëkurën e fytyrës me vlerë përpjekje tuaj! Mos harroni lëkurën nën sytë. Provoni mjetet pranverë me applicators rul - ato janë masazhin butësisht, dhe ajo shpejt do të qetë nga rrudhat.


Zyyazykay jetesës dhe hormonal ndryshimet e ulur shpesh çojnë në shfaqjen e celulitit. Që nga ajo nuk është e lehtë për të trajtuar, por nëse ju pyesni qëllimin, ajo është e vërtetë! Nëse është e mundur, të shkojnë nëpër rrjedhën e masazh: mjaltë, rul vakum - për të zgjedhur ju. Kjo procedurë ofron një rezultate të shpejta dhe të dukshme. Sigurisht, nëna në dekretin është e vështirë për të gjetur kohë për palestër, por tani një shumë e programeve të ndryshme video në palestër dhe gjimnastikë. Merrni mat, Drive Plug - dhe foshnjë e angazhuar me sport. Nuk duhet të kontrolloni dietën tuaj: Ulja e numrit të karbohidrateve (pasta, bukë) dhe të ligët në perimet dhe frutat. Asistent i besueshëm në luftën kundër celulitit do kozmetike. Sot pothuajse të gjitha markat kanë në arsenalin e tyre të linjës anti-celulitit. E pra, në qoftë se ju do të keni dy automjete - dhe krem ​​pastrim. Së pari kofshë aftë dhe pastrim bark - kjo do të hequr qelizat e vjetëruara. Pastaj kthehet xhel anti-celulitin dhe krem ​​Qëllimi kryesor - për të tërhequr lëngun nga yndyra përmes sistemit limfatik.