Intereson personit në verë


Lëkura e thatë i mungon butësi, ajo akuza një person. Dhe zakonisht, kjo është një ashpër pak, ndonjëherë shurdhër. Arsyeja - sekrecion të pamjaftueshme sebum. Lëkura e thatë poret pothuajse i padukshëm dhe nuk janë të Dilated. Zakonisht lëkurë të thatë është shumë i ndjeshëm ndaj motit dhe temperatura ndryshime. Ajo reagon ndaj ftohtit dhe të nxehtit më shumë se normale dhe me vaj. Skin Care në njerëz të verës duhet të zgjidhen me shumë kujdes dhe me cilësi.
Si e bën lëkurën të thatë reagon për të ngrohur?
Potenciali skuqje e saj, pamjen e pabarazive dhe ndjenja e ngushtësi. Megjithatë, lëkura e thatë është më e ndjeshme ndaj plakjes. Kjo është veçanërisht e dukshme jo vetëm rrudhat e mëdha, por edhe të vogla. Ajo i përgjigjet mprehtë ndaj ndikimeve të dëmshme të jashtme. Por ka një avantazh të veçantë e lëkurë të thatë. Për shkak të strukturës së saj me kujdesin e duhur të bëhet butë, pamjen kadifeje dhe të shkëlqejë.Kujdesi i rëndësishëm duhur në verë
Ne duhet të zgjedhin kozmetike projektuar posaçërisht për lëkurë të thatë. Ka një shumëllojshmëri të gels, maska, qumësht spastrimit. Ata ofrojnë butësi, duke siguruar rehati maksimale. Nuk është hidratues, zbutjen, antioxidant, ushqyes krem. Dhe pajisjet mbrojtëse të rivendosur dhe për të forcuar gidrolipidnuju film (I jashtëm). Shpesh ne bëjmë atë të plagosë, hiqni zgjidhje të fortë sapun, kremra alkoolike. Mjetet e tilla agresive për lëkurë të thatë duhet të shmanget. Pastrimi duhet të jetë i butë me zë të ulët. Dhe pastaj ajo duhet të zbatohet sunscreen. Në mot me diell, ai duhet gjithashtu të pengojë rrezet ultravjollcë.


Thjesht përdorni një krem ​​për llojin e lëkurës tuaj me faktorin e duhur të mbrojtjes. Por në verën e zyrave, në makinat janë me ajër të kondicionuar. Për shkak se ata peresushuyetsya lëkurës dhe i dehidratuar. E njëjta gjë - nga puna e kompjuterit. Dhe lëkurës me vaj është shumë i yndyrshëm. Për të shmangur probleme të tilla, unë ju këshilloj të përdorni gjatë ujë termik verës. Ky ujë mineral të veçantë, të cilat mund të blihen në barnatore dhe dyqane të specializuara kozmetike apo departamenteve. A keni në punë ose në shtëpi në këmbë një shishe të saj. Ajo është e mirë që të ketë në çantë tuaj në ditë të nxehtë. Ju mund të përdorni ujë termal, pa hequr grim - vetëm një Spritz të llak në fytyrë. Thatë Fëmijët sapun. Glicerinë e madhe dhe përmban krem ​​ose vaj. Në qoftë se lëkura juaj e thatë nuk toleron asnjë pas larjes me sapun dhe një ndjenjë e ngushtësi, të përpiqen për të gatuaj një zgjidhje të veçantë për larje. Shkrihet 1 lugë niseshte në 1 tbsp ujë dhe pour 1 litër ujë të valë.


Një recetë e cleanser që është i përshtatshëm për çdo lëkurë, dhe e thatë, me vaj dhe tipi i përzier. Merrni 2 tbsp promolotыh para (për shembull, në një mulli kafeje) bollgur "Hercules" dhe pour 1 litër ujë të valë. Vytyrayuchys peshqir të butë, thith ujin dhe nuk e fshij fytyrën tuaj. Është e rëndësishme për lëkurën e çdo lloji, jo vetëm e thatë. Shtrirje të krejtësisht të padobishme. Përveç kësaj, irritations thatë dhe të prirur për të lëkurës ju rekomandojmë që të blejnë qumësht të lirë të përshtatshme për pastrim. Marr atë për ndjenjat subjektive. Para se larja vënë locion në fytyrë. Ajo do të mbrojtur lëkurën tuaj nga efektet e ujit dhe ju do të ndiheni rehat.


Bollgur për lulëzim
Për shembull, bollgur. Ata janë përdorur shumë mirë, ndër të tjera, me maska ​​dhe peels. Në këtë rast, "Hercules" brewed një rrëmujë. Ju mund të përdorni mulliri drithëra №3. Por më shumë duhet të jetë para-bluaj. Merrni 2 tbsp përgatitur "Hercules". Nëse keni lëkurë të thatë, holluar me qumësht të ngrohtë për të marrë një slurry. Nëse lëkura është e vaj, përdorni ujë të ngrohtë për të holluar me lëng limoni pak. Aplikoni përbërjen në formën e nxehtësisë në fytyrën tuaj për 15 minuta. Kur maskë është e thatë, butësisht Thith atë. Ajo shumë e shumë shkopinj në lëkurë. Atëherë hiqni Hercules shtupë pambuku peshë.


Ajo në mënyrë efektive pastron lëkurën, ekstrakte dhe thith sebum. Gjithashtu largon qelizat e lëkurës me brirë, evens çehre, promovon rezorbimit e infiltrate. Pas spastrimit maskë Hercules ndoshta ndjenja ngushtësi e lëkurës. Prandaj, është e nevojshme për të aplikuar menjëherë në fytyrë çdo gjë ushqen lëkurën. Për shembull, ju përshtatshme krem ​​ushqyes. Një person i tillë nuk zhvishem padëmshme agresive. Prandaj, ajo mund të bëhet çdo javë për lëkurë të thatë dhe 2 herë në javë - për llojin me vaj dhe të përzier. Shpesh ndodh që ballin, hundë dhe mjekër shkëlqim dhe lëkura në faqet është normale ose e thatë.


Maskë shumë të dobishme me avokado. Fakti që ajo është një kampion në mesin e perimeve për yndyrë. Mix 2 lugë e tul e avokado dhe 1 lugë mjaltë, kos dhe lëng limoni. 30 minuta vënë përzierje në një enë të mbyllur në të ftohtë. Pastaj aplikoni në fytyrë dhe del me të larë pas 10-15 minuta me ujë të vakët. Maskë kthen freskinë e lëkurës, elasticitetin dhe lodhje.