Kujdesen fytyrën dhe trupin në verë


Për të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve të "duarve të pastra" dhe të ndihmojë të lodhur nga vitet agresive UV (dhe në qoftë se ju ndiqni dietë, atëherë nga mungesa e vitaminave) lëkurës çdo herë që ju duhet të përdorni krem ​​pas larjes. Ata jo vetëm moisturize veshje e guaskës, por edhe të ndihmojë për patch vrima në film hydrolipid. Nga rruga, lëkura më normale ose me vaj nuk është një ilaç për dehidratim. Fakti që dehidratim dhe thatësi - një fenomen mjaft të ndryshme: veshje e guaskës thatë mungojnë lipidet - ndërqelizor "çimentos" dhe i thatë vuajnë nga mungesa e lagështisë. Si te zgjidhni një fytyrës dhe trupit në verë?


Kur zgjedh një moisturizer, të shqyrtojë me kujdes lëkurën tuaj: thata është, trashë duhet të jetë krem. Për shembull, në raste të avancuara, kur sipërfaqja i ngjan brushat bërryl, duart kanë nevojë për një qëndrueshmëri krem ​​të ngjashme me flokët e dylli. Sa për mjetet për t'u përballur në fillim të vjeshtës është më mirë të përdorni hidratues dritë dhe krem ​​ushqyes dhe emulsione, duke lënë të trasha dhe yndyra për dimër.

Home Care
Nëse pas lëkura verës ka nevojë vetëm për rehabilitim të lehta, në mënyrë që të sjellë atë mjeteve të mundshme në shtëpi. Mëngjes dhe në mbrëmje, të aplikoni një moisturizer që i përshtatet llojin e lëkurës tuaj. Kur lëkurë mund të përdorë mjetet e naftës-bazë. Herë ose dy herë në javë uhodovoe e dëshirueshme për të shtuar një "menu" hydrating maskë, duke përfshirë shtëpi, banane, mollë, luleshtrydhe, tranguj, avocados (për shtesë epidermë zbutëse frutave apo të perimeve purees mund të jetë përzier me pak qumësht të ngrohtë për ushqim - vaj ulliri, mjaltë ose vezë e verdhë veze). Në mëngjes dhe një ditë pas çdo larje me dorë aplikoni një moisturizer, vajra cuticle lyej zonë. Një herë në javë, mundësisht përkëdhel lëkurës lëkurë tuaj të butë dhe maska ​​ushqyes. Krem dhe vaj trupi, aplikuar përditshme ose pas çdo marrjes së një dush disa herë në javë mund të plotësohet me qumësht ose bimor (kamomil, nenexhik, nënën dhe njerka) banjo.


Lëkurës reddened dhe filloi të zhvishem off, dhe trajtime në shtëpi nuk do të të ndihmojë? Përdorni fytyrës! Për shembull, për të përballuar me lëkurën e thatë do të ndihmojë dorën parafine - të dorës së aplikuar në parafinë të lëngshme, e cila e rrit qarkullimin e gjakut dhe stimulon rrjedhjen e lëngshme në epidermë (me lagështi avullohet nga sipërfaqja shkak të parafine). Freskinë e fytyrës kthyer maskë kolagjenit kombinuar me ultratinguj ose yonoforezom dhe Mezoterapia - Redvud (injeksione i komplekseve vitaminë futjes apo një përzierje të veçantë të përbërësve hidratues) ose oksigjenit (substancës aktive në lëkurë, dhe pastaj "shtyrë" nën presion të thellë të pastër oksigjen). E pra, ju mund të përkëdhel përfundon trupit - për shembull, vodoroslevыm ose çokollatë.