Intereson para se natën e Vitit të Ri


Punët e para nuk janë aq të lodhshëm. Është më mirë për të ndjekur parimin e "thjesht nuk e rishikuar" dhe të bëjë të vërtetë të dobishme. Gjegjësisht - përmirësimin e. Për prag yll të Vitit të Ri duhet të duken si, dhe jo torturuar shtëpiake. Të ndihmojë të relaksoheni dush me kripëra aromatike dhe lavazheve vagjinore. Tërësisht fshij trupin me një peshqir (ajo kontribuon në qarkullim të zgjeruara të gjakut) dhe aplikoni një krem ​​hidratues ose locion. Përdorni një dush xhel, locion hidratues dhe lëngun e trupit në linjë - lëkura juaj do erë vetëm aroma, që ju dëshironi. Çfarë duhet të jetë një natë skincare para Krishtlindjeve?


"Aromatike" Linja e kujdesit do të vazhdojnë të zgjedhin ujë tualet apo parfum për pushime. Ju mund të merrni parfum tuaj të preferuar që ju përdorni çdo ditë, por ju mund të eksperimentojnë. Parfum tradicionale e Vitit të Ri - një aromë e hala pishe dhe mandarina, janë të lidhur në shumë lumturi pakufi dhe nga pritja se një mrekulli. Shënim linjë me shije agrume e portokallit, mandarinës, grejpfrut, bergamot, e hidhur, thekshëm, kosi-ëmbël. Pasi që fruta të prerë, ata nxeh imagjinatën dhe i referohen kujtimet e fëmijërisë. Dytë aromat e zyyazykah drejtim - e ngrohtë dhe e ëmbël erë pluhur, kujton e shtëpive kek me xhenxhefil Krishtlindjeve dhe karamel-vanilje aroma që vijnë nga kuzhina.


Beauticians dhe artistëve kozmetikë janë të vetëdijshëm se në përbërjen të lagur lëkurës bie në mënyrë të konsiderueshme më e mirë se e thatë dhe të shërohen. Pra, para se të aplikoni kozmetike, është për të bërë një maskë ushqyes për fytyrën. Ju mund të përdorni Facials veçanta të gatshme apo të aplikoni mjetet në dispozicion që dashnor më i përshtatshëm produkte natyrore. Maskë karrota moisturizes lëkurën dhe japin freski. 1 tbsp krem £ 1 vezë e verdhë veze të freskët, përzierje me 1 Ch. l. Lëng karrote dhe të aplikojnë për të pastruar lëkurën për 20 minuta, pastaj hiqni me vajrat e ullirit të ngrohtë dhe pije me ujë të ftohtë. Maskë rejuvenates, freskon, moisturises dhe i jep lëkurës një hije të bukur. Ajo është përdorur në të ngadaltë, lëkurë të thatë dhe hije gri prej dheu para natën e Vitit të Ri. Kështu që ju mund të rifreskoni lëkurën tuaj: 2 tbsp mollë integruar, prej trangujve apo pumpkins derdh një sasi të vogël të qumështit të nxehtë dhe ngrohjes në një banjë me ujë për 10-15 minuta. Slurry rezultuar të përzier me grimcuar Herkulit deri krem ​​trashë kosi. Masë e butë e ngrohtë të vënë në fytyrë. Pas 15 minutash, lani me ujë të ftohtë zier duke shtuar lëng frutash ose uthull (1/2 lugë për 1 litër ujë).


Kozmetikë pushime para se natën e Krishtlindjeve mund të jetë pak të ndritshme se rastësor, ju mund të përdorni edhe një xhel të veçantë me shkëlqim - sepse Vitin e Ri! Por kjo do të thotë më shumë do të vijnë vajzat shumë të rinj me lëkurë të përsosur. Fakti që vezullim mund të theksojnë linjat e bukura. Të gjithë të tjerët sugjerojnë që të përqëndrohet në sytë apo buzët, duke theksuar ato pak më të fortë. Për çehre të përsosur make-up themeli këshilluar për të marrë një pak më të lehta ngjyrën tuaj natyrore, dhe pluhur ton të errët. Pronarët e lëkurës shumë të lehta ka kuptim për të theksuar skuqem e saj të ndritshme trëndafili - një kryq në mes imazhit të Marie Antoinette dhe bukuri ruse, hyri në shtëpi nga të ftohtit. Një gabim i zakonshëm në kujdes - përdorim Eye Shadow të njëjtën ngjyrë si sytë. Ata theksojnë hijet shkëlqejnë hije shumë të kundërta. Për sy blu kostum gri, e zezë (nga të errët në ngjyrë gri të errët, blu, të bardhë, tulla, dru, vjollcë, argjendi, blu dhe hije rozë.


Për sytë e gjelbër janë kryesisht hije të verdhë, fildishi, gëlqere dhe smerald gjelbër, koral, portokalli, kafe, bakri, tulla, vjollcë; hije pearlescent i gjelbër, ari dhe ngjyra të bakrit. Sytë e errët ngjyrë kafe të shkojnë hije ngjyrë kafe, nga të errët në ngjyra të lehta, të zbehtë të verdhë, ngjyrë bezhë, e bardhë, e artë, purple, portokalli, fildish, jeshile të errët; hije pearlescent i bardhë, ari dhe tonet bakrit. Nëse ju doni të shikoni pesë vjet më i ri? Kushtoj vëmendje të vetullat. Përcaktuar qartë, formë të rregullt dhe me ngjyra, ata janë në gjendje për të krijuar një ndërrojë pamjen vizuale. Zgjedhja e kuq buzësh neyyazytsirno madhe. Ju mund të përdorni të shndritë drita, dhe ju mund të vendosni një raft apo edhe buzëkuq superstiyku - Tabela fundit Vitit të Ri është e preferuar si ajo nuk ka "ngrënë" pas xhamit të parë të shampanjë.