Kujdeset personi pas 30 vjetësh


Kulmin e bukurisë femërore vjen në 30 vjet. Me ardhjen e kësaj moshe gratë janë gjithnjë ankohen për reflektimin e fytyrës së tij në pasqyrë. Pas kësaj periudhe rrudhat bëhen më të dukshme, dhe ka më shumë probleme me lëkurën. Megjithatë fytyra skincare pas 30 vjetësh nuk është aq e vështirë sa duket. Në qoftë se duhet të ndjekim të gjitha këshilla e përshkruara këtu, në 30 tuaj keni arritur të duken magjepsëse.
Le një grua në vitet tridhjetë ende të rinj dhe të plotë të forcave ende përballen me lëkura ka nevojë për qasje të veçantë dhe vëmendje. Elasticiteti dhe bukurinë e lëkurës ende mund të shpëtohet nëse çdo ditë për t'u kujdesur për të. Ajo duhet të humbasë të paktën një herë në procedurë si rrudhat nuk do të jetë shumë të vijë.Heqja grim
Lëkura jonë ka nevojë të pastrohen nga yndyrë akumuluar në ditë dhe djerse, në mënyrë që procesi i heqjes grim duhet të vijë përgjegjësi. Kozmetikë pije fytyrën me sapun nuk është e rekomanduar pas 30 vjetësh, dhe në çdo moshë tjetër. Është më mirë për të aplikuar një locion special, krem, locion. Kujdesen me mjete të tilla jo vetëm që ndihmon të pastër lëkurën, por njomet atë dhe të mbushur ushqyesve. Krem ose locion aplikuar në lëkurë është e rekomanduar fillimin e procedurës dhe të lënë për disa minuta. Pastaj mjet me kujdes me një sfungjer pambuku është hequr, dhe pastaj të përballet fshihen tonik ose locion. Në fund lubricates moisturizer lëkurës.


Pastrim
Clean fytyrë lëkurës pas 30 vitesh kërkon përdorimin e srkaba. Kujdesi përfshin lëkurë lëkurë. Është e nevojshme për të siguruar më të mirë të lëkurës ngritja me të gjitha ushqyesve përdorur krem. Lëkurë lëkurë të thatë duhet të jetë disa herë në muaj, dhe çdo javë për të lëkurës me vaj. Pastrimi personi pas 30 duke përdorur lulëzim është e rëndësishme sepse duke hequr shtresa e lartë e lëkurës, ne bëjmë lëkurë të shëndetshme dhe të freskët, dhe rritjen e pėrshkueshmėrisė e saj për maska ​​dhe krem. Skin Care pas 30 ju lejon të përdorë procedurat kozmetike të tilla si boshllëk, mekanike apo lëkurë tejzanor. Por mos harroni në lidhje me mjetet juridike popullore pastruar lëkurën.


Këtu është një shembull i një pastrim lëkurë lëkurë në shtëpi. Mix 1 lugë gjelle krunde gruri, 2 lugë mjaltë dhe lëng frutash shtrydhur fllad i gjysmë limoni. Mocionet Smooth rrethore për masazh fytyrë lëkurës për dy minuta, pastaj pije me përzierje me ujë të ngrohtë.

Për të përgatitur një tjetër pastrim ju do të duhet 1 lugë sheqer. Kafe, 1 lugë gjelle vaj ulliri ose luledielli, një majë e kripë dhe kanellë. Përzierje të gjithë përbërësit dhe të aplikoni në fytyrën tuaj steamed. Masazh lëkurës lëvizje të qetë të ngadaltë për tre minuta dhe del me të larë me ujë të ngrohtë të parë dhe pastaj të ftohtë. Përdorni pastrim të fytyrës mund të thatë lëkurën, kështu që të jetë i sigurt, pasi zbatimi i tij duhet të zbatohet moisturizer.

Një pastrim i mirë për ilaç lëkurë të thatë është bërë nga lëng e aloe. Bluaj në një mulli kafeje tbsp 3 bollgur, përzihen me 2 lugë lëng Aloe dhe limoni në të njëjtën sasi, shtoni 1 lugë sheqer. Përzierje rezultuar është aplikuar në lëkurë për dy minuta dhe masazh lëvizjet qetë. Pas procedurës, fshij tonik lëkurës ose locion.

Maskat
Personi kujdes në çdo moshë kërkon përdorimin e maska ​​të ndryshme. Për shkak se ata mbështesin shëndetin dhe bukurinë e lëkurës sonë, ushqyer dhe moisturise atë. Dhe në të tridhjetat maskë duhet të zbatohet një herë në javë. Hiq iritim dhe shenjat e lodhjes dhe ndihmon të zbutur maskë e lëkurës nga niseshte. Për të përgatitur këtë maskë ju do të duhet një gjysmë lugë çaji niseshte, 1 lugë gjelle krem ​​dhe një banane pak pure. Përzierje të gjithë përbërësit dhe të aplikoni në fytyrë para pastruar. Pas 20 minutash, del me të larë mjet.


Maskë bërë nga vajra pjeshke, ndihmon për të reduktuar rrudhat. Për të përgatitur nevojshme përzierje 2 tbsp preheated gjalpë bukuroshe 1 vezë e verdhë veze dhe 20 g maja grimcuar. Përzierje të gjithë përbërësit në një gjendje të salcë kosi dhe të aplikoni në fytyrë. Pas 15-20 minuta, del me të larë përzierje me ujë të ftohtë.

Krem
Kujdesi për një person të moshës 30 vjet nuk mund të bëjë pa përdorimin e krem. Gjëja kryesore që ju duhet të marrin në konsideratë kur zgjedh një krem ​​- është i kënaqur në kolagjenit dhe elastin. Këto substanca japin elasticitet lëkurës, butësi dhe bukurinë. Përdorni krem ​​nate mund të ndikojnë në gjendjen e mëngjesit tuaj fytyrë. Për shkak të sasi të madhe të përbërësve hidratues automjetet e tilla mund të shkaktojnë ënjtje të qepallave dhe fytyrë mëngjes. Për të shmangur këto probleme, është e rekomandueshme që të aplikoni krem ​​një orë para gjumit, dhe pas gjysmë ore për të hequr tepërt e saj me një disk pambuku.


Gjithmonë përdorni krem ​​mbrojtës pavarësisht nga moti. Për të mbrojtur lëkurën e fytyrës nga dielli është më e mirë për të përdorur mjetet me SPF-filtra. Sigurohuni që themelet e tua tonal përfshirë edhe këtë komponent. Veçanërisht e rëndësishme është mbrojtja e lëkurës së fytyrës kur punojnë me kompjuterin tuaj. Shënim krem ​​që përmban Acidet Alfa hydroxy dhe tartaric, limoni dhe acid malic. Këto substanca kanë efekt komplekse në lëkurë, në të njëjtën kohë të ushqyer, pastruar dhe moisturise atë. Një mënyrë e mirë për të mbrojtur lëkurën do të përballet me krem ​​që përmban Vitamina A analog - retinoids. Ato ndihmojnë të rivendosur lëkurës dhe vulën e saj.