Mjetet juridike në shtëpi për të forcuar rëna


Çdo vajzë dëshiron të ketë bukur, qerpikët harlisur. Megjithatë, jo të gjithë është me fat për ta nga natyra. Kështu që ju duhet për të blerë një shumë të produkteve kozmetike për të forcuar ato. Home mjeteve juridike për forcimin e qerpikët mund të japin një efekt të mirë. Ata janë të natyrshme, të lehtë për të përgatitur dhe të përdorni.
Mos harroni, kujdesi për rëna duhet të jetë i plotë dhe të përfshijë jo vetëm përdorimin e, por trajtim korrekt.
Mos harroni se procedura për heqjen e grim nga sytë duhet të jetë i detyrueshëm, si larja. Kështu nevoja për të përdorur mjete të posaçme, të përshtatshme për sytë. Në asnjë rast nuk mund të përdoret për këtë qëllim sapun sepse ajo thahet lëkurën.


Bojë për vetulla po aq e rëndësishme zgjedhje. Ajo është e mirë në qoftë se ajo është me vitamina dhe ushqyesve që do të ndihmojë në forcimin dhe rritjen e qerpikët. Aplikoni për qerpikët mjet jo në rrënjë, si ajo mund të dëmtojë vizion. Vetëm mos e përdorni ngjyrë shenja të dyshimta, ajo mund të dëmtojë ato.
A nuk e prerë këshilla e qerpikët, kjo nuk do të sjellë rezultatet e dëshiruara, por vetëm të lënduar qerpikët.

Se si të përdorin mjetet juridike në shtëpi për t'u kujdesur për qerpikët?
- kalojnë trajtime mbrëmje kur qëlloi tashmë;

- mjetet juridike në shtëpi duhet të jenë të pastër dhe të freskët;
- në qoftë se ju përdorni mjete vizatimi për të rritur qerpikët furçë e vjetër, pastaj të lajë atë herët;
- Lahen furçë pas çdo përdorimi;
- Mundohuni të mos bien thotë mukozën e syrit për të shmangur inflamacion.

Konsideroni llojet kryesore të mjeteve juridike në shtëpi për forcimin e qerpikët:
1. Vajrat
Vajra mund te aplikuar si një formë të veçantë ose në një përzierje. Përdorni vajra të tilla si bajame, bukuroshe, rodhe, kokosit dhe vaj ulliri, vaj rosehip, të vajit, Calendula dhe ekstrakte kamomil, vaj peshku ose aevit në vaj. Këto vajra aplikuar për të rëna në mbrëmje 1 ore dhe del me të larë me ujë të ngrohtë. Ju mund të lënë gjatë natës, por kjo është e rrezikshme për të goditur të naftës në mukozën, ka ënjtje të qepallave, skuqje të syve. Rose naftës ndihmon jo vetëm forcimin e rëna, por të pushojnë në sy, kështu që mund të aplikohet dhe të qepallë.

Shpesh përdoret një përzierje e vajrave:
- 1 lugë vaj pluhur, vaj ekstrakt i kamomil, ekstrakt Calendula dhe vaj. Kjo përzierje jo vetëm rritjen e qerpikët, por edhe e bëjnë lëkurën të butë dhe të butë.
- Humbja e qerpikët ndihmojë kjo përzierje vaj Merrni thatë rrit hips dhe bluaj. 1 tbsp masë rezulton pour me 2 tbsp vaj buckthorn detit, dhe të njëjtën sasi e naftës rodhe. Përzierje rezultuar ishte vënë në një vend të errët për 10 ditë. Ky vaj mund të përdoret çdo ditë.
- Merrni në proporcione të barabarta vaj farë rrushi, bajame, vaj pluhur, embrion gruri, rozë dhe vaj liri. Zbritje përzierje vënë në rëna për 10-15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

- Merrni vaj peshku (1 lugë), shtoni vaj pluhur, disa pika të vitaminës E, A dhe vënë në rëna për disa orë para se të shkojnë në shtrat, pastaj pije.

2. pako
Përdor paketat jo vetëm që do të forcojë, por edhe moisturize rëna lëkurës qepallë, hiqni qarqe të errëta nën sytë. Bëni kompresa të decoctions e bimëve të tilla si kamomil, Calendula, nënës dhe njerkës, lule misri. Thith pads pambuku zierje e këtyre bimëve dhe vendin në qepallat për 20 minuta. Mund të përdoret si një kompresë me gjethe çaji dhe çaj. Pas duke përdorur çaj pak mund të errësojë qepallat, si çaji mund të pikturuar në lëkurë. Përfundojë përzierje e lëng patate, aloe dhe mjaltë copa swabs pambuku sterile dhe vendin në qepallat për 10 minuta.


Përzierje 3. Lëndë ushqyese
Përzierjet e tilla janë të përgatitur me ushqyesve të ndryshme.
1. Mjetet për të forcuar dhe për të përshpejtuar rritjen e qerpikët
Përzierje vaj pluhur dhe rum në pjesë të barabarta, kjo përzierje shumë të butë aplikuar për qerpikët për 20 minuta.
2. Mjetet për të rritur ngjyra qerpik
Mix vaj pluhur vetëm me lëng karrote ose çaj të fortë të zi në një raport prej 1 deri 1. Aplikoni për të rëna për 40 minuta.
3. Mjetet për qerpikët energjisë
Merrni pjesë të barabarta lëng e aloe, vaj pluhur, përzierje çdo gjë dhe të aplikojnë për disa orë, pastaj pije.

4. Mjetet për qepallat freskuese dhe qerpikët
Merrni majdanoz, prera imët, shtoni vaj perimesh, përzierje mirë dhe fshij qepallat.
5. Mjet për të përmirësuar qarkullimin
Merrni një vazelinë pak, shtoni 1 lugë vaj pluhur dhe konjak, vënë në rëna për një shpëlarje orë.

4. Mjetet Masazh
Masazh i shekullit përmirëson qarkullimin e gjakut, duke përmirësuar kështu rritjen e flokëve, rrit rrjedhjen e ushqyesve për qerpikët. Përdor mjete të posaçme për masazh ato aplikohen në rrënjët e qerpikët dhe lëvizjet e sakta të përgjimit rubbed në qepallë. Përgatitja Masazh mjete të pjesëve të barabarta të naftës farë rrushi, vaj bajame dhe lëng majdanoz, llum pjesë të njëjta të barabarta Naftës pluhur, lëng aloe dhe vaj rodhe.

Mos harroni se rezultatet më të mira do mbi të gjitha pasuritë e komplekse.