Maska Shtëpi për fytyrë


Në këtë artikull ne do të diskutojmë receta interesante dhe maskë shtëpi për fytyrë. Le të flasim për këto njëjtë sot!
Patate
Patate të ziera në lëkurat e tyre duhet të zhvishem, pure, shtoni një vezë e verdhë veze të papërpunuara dhe 2 lugë qumësht të nxehtë. Kjo masë është aplikuar në fytyrë dhe qafë, të mbuluar me leckë të nxehtë apo peshqir, të lënë për 20 minuta. Del me të larë me ujë të ngrohtë. Verdhë veze plus qumësht, dhe madje edhe temperaturë të lartë - nuk ka përzierje të arsyeshme. Përdorim më të mirë integruar patate të papërpunuara në formë. Aplikoni llapa në zonën e syve dhe të lënë për 15 minuta. Shkëlqyer heq puffiness dhe qarqe të errëta nxjerr në pah.Kefir
Nevojë për 1/2 filxhan kos, 1 lugë mjaltë dhe djathë, 2 lugë mbështjellë oats, grimcuar në një mulli kafeje. Gjizë rubbed me mjaltë, shtoni kos dhe drithëra. Rezultuar përzierje trashë është aplikuar në fytyrë, të mbajë 15 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ftohtë. Kefir vepron si zhvishem enzimë, delicately otshelushyvshaya qelizat e vdekura. Nëse jeni alergjik në mjaltë, nuk shtoni atë në maskë.

Kafe
Ground kafe përzierje në proporcione të barabarta e vajra bimore për maska ​​në shtëpi, qumësht dhe mjaltë. Imponojnë përzierje për të pastruar fytyrën për 20 minuta, pastaj hiqni ngjyhet në shtupë me ujë të ngrohtë. Në qoftë se një fytyrë Dilated enët e gjakut, kjo maskë në shtëpi mund të bëhet. Një anije e vërtetë paralajmëruese. Nëse asnjë problem të tillë, ajo është si maskë shtëpi pastrim si të mirë: para se t'i shtyer mund të jetë e lehtë masazh fytyrë lëkurës për të rritur efektin pylynhovoho. Ashtu si në rastin e mëparshëm, nëse jeni alergjik në mjaltë përjashtuar nga anëtarësimi.


Vitamina E nuk ka nevojë të jenë të frikësuar. Por është e rëndësishme që të përdorin atë. Shenjat e para të mungesave - thatësi e tepërt dhe zbehje të lëkurës, anemi, thonjtë i brishtë. Së pari ju duhet të i kushtoj vëmendje për atë që ju hani. Burimet kryesore të vitaminës E - vajra bimore, fara, arra, mëlçisë - që është mjaft yndyrore ushqime. Nëse ju jeni në një dietë të ulët-yndyrë ose të përjashtojë ushqim të tillë për arsye të tjera, nuk do të marrë kërkesat e përditshme të vitaminës E (e cila është 03 mg për 1 kg të peshës). Në këtë rast, ju mund të mbështesin trupin me kapsula vitaminë. Është e rëndësishme që të ndiqni dozen e specifikuar në udhëzimet. Si një mjet të jashtëm të vitaminës E është më efektive në qoftë se ajo është e përfshirë në krem. Edhe pse është e mundur që të përdorin recetë Sofia Loren: shtoni disa pika vaj vitaminë E dhe ushqyer lëkurën me këtë përzierje.


Ju mund të vënë vitaminë E në lëkurë, duke shtuar atë në krem ​​ose përzierjen me rozë, ulliri ose vaj bajame. Syri i inkurajuar për të përgatitur një përzierje të veçantë, duke kombinuar 10 ml tocopherol vaj ulliri - efekti është thjesht mahnitëse!