Receta shtëpi për zbardhjen e lëkurës fytyrës


Shumica e vajzave duan të kenë lëkurë të përsosur. Për të arritur një rezultat i tillë mund të, në qoftë se duhet të kujdeset për të, duke përdorur maska ​​natyrale natyrore dhe mjetet. Ju gjithashtu mund të zbardhet dhe të zvogëlojë Freckles dhe pika të moshës. Për shumicën e grave Freckles është defekt. Për të ndriçohet Freckles dhe pika të tjera, i bëjnë ato më pak të dukshme ka receta efektive. Shfaqja e Freckles përcaktuar nga faktorët trashëgues dhe pika të moshës lindin për arsye të ndryshme që mund të ndikojnë në shtatzëni, djegien nga dielli shpeshta ose plakjen e parakohshme. Receta shtëpi për zbardhjen e lëkurës fytyrës është shumë popullor në mesin e grave.


Receta shtëpi për heqjen gjurmët e lodhjes
Recetë №1 - lëng grejpfruti
Hiq gjurmët e lodhjes, duke përdorur lëng grejpfrut ose fruta. Merrni një fetë apo kubike ngrirë lëng grejpfrut dhe fshij atë person. Pastaj pije fytyrën tuaj me ujë të ftohtë dhe të aplikojnë një krem ​​ushqyes.

Receta shtëpi për zbardhjen e lëkurës dhe për të hequr Freckles
Numri Recipe 1 - supë oriz
Shpëlaj me 1 lugë gjelle oriz, plotësoni atë me ujë të ftohtë. Vihet në zjarr të ngadaltë dhe kuzhinier. Duke u përpjekur të mos gatuash oriz dhe për të parandaluar atë të kthehet në qull, gatuaj atë, dhe të marra nga valë filtër supë dhe të vënë në një vend të freskët. Raft oriz supë 2-3 ditë. Ftohtë (ose të ngrira), supë oriz fshij fytyrën tuaj vetëm para gjumit.


Numri Recipe 2 - zierje e majdanoz
Për lëkurës me vaj ose kombinim mund të përdoret për të hequr Freckles, zierje e bimëve majdanoz dhe lëng limoni. Majdanoz të freskët, imët pres dhe krijoj me ujë të nxehtë. Mbush për 30-40 minuta, pastaj të filtruar dhe të ftohtë. Shto lëng shtrydhur e një çerek limon. Përdorni supë të ftohtë për të pastruar lëkurën e fytyrës 1-2 herë gjatë ditës. Pas procedurës, aplikoni në fytyrë moisturizer.

Numri Recipe 3 - Maskë me lëng limoni

Një recetë efektive për zbardhjen e lëkurës, duke përdorur limon dhe vezë e bardhë. Merrni një vezë të freskët dhe të ndarë bardhë nga verdhë veze. Beat proteina me një lugë çaji sheqer (ose sheqer pluhur të mirë) dhe 1 lugë ujë të pastër. Kujdes përzierje përzierje whipped me lëng të një limoni. Butësisht të aplikojnë përzierje në fytyrën tuaj. Dërgo në për 10-15 minuta. Pas procedurës, larë off maskë me ujë të ftohtë dhe të aplikojnë moisturizer. Për një efekt të mirë zbardhjen për të kryer procedurat e 7. Maskë është aplikuar vetëm një herë në 3 ditë.


Numri Recipe 4 - Maskë me qumësht i thartuar
Në mënyrë që të shpejt të zbardhojë lëkurën për javë, ju mund të aplikoni një maskë të qumështit. Pritini një maskë fytyrën e garzë apo pëlhurë poroz. Thith atë në qumësht i thartuar dhe një ngjeshje të vogël, të vënë në fytyrën tuaj. Pas 30 minutash, hiqni maskën nga fytyra dhe jo të larë, fytyrë pak të lagur leckë të thatë.

Numri Recipe 5 - peroksid hidrogjeni
Për të pastruar lëkurën me vaj mund të përdorni peroksid hidrogjeni 3%, përziejnë atë me lëng limoni. Fshini mbi 1-2 minuta, fytyra e kësaj përzierje. Pastaj aplikoni një shtresë e hollë me maskë fytyrën me krem ​​të freskët. Pas 10 minutash, pije me ujë të ngrohtë. Kjo maskë nuk është i përshtatshëm për lëkurë lëkurë.


Numri Recipe 6 - maskë me kastravec
1. për të lëkurës me vaj mënyra më e mirë për të shpëtoj Freckles - është përdorimi i maskë kastravec. Një kastravec hekura në rende gjobë dhe shtoni një bandë e majdanoz copëtuar me kujdes dhe pure. Maskë vënë në lëkurë. Pas 30 minutash, pije atë me ujë të ftohtë. Aplikoni në fytyrë moisturizer.
2. për të thatë fshij fytyrën e lëkurës në një rende një kastravec të vogël të vogël. Tërësisht përzierje me një lugë krem ​​për llojin e lëkurës tuaj. Aplikoni maskë rezulton në fytyrë dhe të lënë për 15 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë.


Recetë №7 - Maskë me kastravec dhe vodka
Për lëkurë qasje afatgjatë me vaj zbardhjen maskë kastravec pije. Kjo maskë është projektuar për afat-gjatë magazinimit. Imët hekura një kastravec peshon 100 g. Shto integruar peshë kastravec, 100 ml vodka. Insistojnë maskë në një vend të ftohtë të errët për 7-10 ditë. Aksioneve të gatshëm fshij lëkurës 1 person në ditë. Kjo maskë mund të ruhen në një shishe të mirë të mbyllur për 2-3 muaj në një vend të ftohtë dhe të errët.


Recetë numrin 8 - Maja Maskë
Për të zbardh përdorur maja si një maskë. 1 tbsp maja holluar peroksid hidrogjeni 3% për konsistencën e salcë kosi. Aplikoni një shtresë e hollë për të pastruar fytyrën. Pas 10-15 minuta maskë pije me ujë të ftohtë dhe të aplikoni në fytyrë krem.

Numri Recipe 9 - mjaltë dhe limon maskë
Vendose në ngjyra të përballet me ndihmë mjaltë-limoni maskë. Shtrydh lëng të gjysmë limoni dhe përzierje me dy lugë mjaltë të lëngshme. Një maskë e bërë leckë ose garzë të ngopura me përzierje dhe të aplikoni në fytyrë. Pas 20 minutash, hiqni maskën. Pas 5 minutash, aplikoni një herë të dytë për 20 minuta. Pasi, një person me ujë të vakët dhe krem ​​yndyrat. Aplikoni këtë maskë 2-3 herë në javë.


Numri Recipe 10 - maskë kokrra të kuqe
Do të ndihmojë zbardh dhe të freskohem maskë e lëkurës e luleshtrydhe, luleshtrydhe apo ferrë. Disa pure kokrra të kuqe dhe të aplikoni në fytyrë. Pas 15-20 minuta pije me ujë të ftohtë.

Numri Recipe 11 - supë Luleradhiqe
Në pranverë, zbardhjen e lëkurës fytyrës mund të përdoret luleradhiqe freskët. Një gotë e copëtuar dhe luleradhiqe vendas 200 ml ujë të nxehtë. Vendos përzierje në një banjë me ujë dhe kuzhinier për 10-15 minuta. Zierje gati filtruar dhe të ftohtë. Fshini ato përballen me disa herë gjatë ditës. Në këtë periudhë supë zyyazykay mund të zëvendësohet me lëng të lakër.


Numri Recipe 12 - kube akulli
Në vend të larjes në mëngjes mund të jenë të ngrira kube për të fshirë lëkurën me qumësht, lëng mishi majdanoz, kastravec ose lëng limoni.

Gjithashtu mbani në mend se duke përdorur çdo mjet për të zbardh lëkurën duhet të shmangin rrezet e diellit.