Efektiviteti i trupit masazh mjaltë


Masazh mjaltë ishte i njohur në Tibet lashtë, India, Azia Juglindore dhe madje lashtë. Ai gëzon popullaritet të madh në kohën tonë. Por, para se të flasim për të pakta-mjaltë efekt masazh me vlerë të përmendet në lidhje me pronat e tij generall. Mjaltë në përbërjen plazmën e saj të ngushtë të gjakut, dhe kështu që është shumë e lehtë për të tretet. Vitaminat natyrale produktet e bletës gjithnjë të ndikojë në trupin sesa vitamina sintetike, për më tepër, në rastin e mjaltit nuk është mbidozë e mundur.
Përveç kësaj, mjaltë-shkëlqyer agjent antimicrobial, ajo ka vendosur të gjatë në plagë për të dezinfektoj dhe shërimin më të shpejtë. Sot, duke diskutuar tema - efektivitetin e masazh trupit mjaltë. Sa për humbje peshe: Honey - fine absorbues. Thekshëm të thellë në ind, ajo thith akumuluar në dëm trupit. Ju mund të verifikojë këtë duke shikuar në faktin se nga ana e mjaltë 15-20 minutë masazh. Si rezultat i procedurës rrit elasticitetin e lëkurës, duke rritur qarkullimin e gjakut, të shpërndarë kapsula nënlëkurës yndyrë, përshpejton metabolizmin.Shumë shpesh, duke u përpjekur për të humbur peshë, zonjat fshij mjaltë vetëm spote probleme. Kujdes, pyetja: çfarë është rezultati? Honey aktivizon proceset metabolike, por vetëm në një fushë, të tjera - nuk zbatohen. Gjak i derdhur otmassyrovannыm në vendet në trup është një çekuilibër i temperaturës, norma e metabolizmit, aktivitetit nervor dhe kështu me radhë. D. Rezultati mund të jetë një përkeqësim të sëmundjeve kronike, një kërcim të mprehtë në presion dhe probleme të tjera të padobishme. Konkluzion: Pavarësisht nga fushat me probleme kanë nevojë për masazh të gjithë trupin! Pa mjaltë. Por në thelb, që nga gishtat e këmbëve, rritje më të lartë dhe më të lartë deri sa nuk ka "të ftohtë" nuk shtrihet zona të trupit. Dhe pastaj të kthehemi për delet tonë, që është problematike bark, hips dhe më shumë.


Zgjidh mjaltë
Ju duhet natyrore, në mënyrë ideale blerë direkt produktin nga prodhuesi. Kujdes Nuk është e nevojshme që mjalti ishte nezasaharivshimsya. Ky është një tjetër ide e gabuar "masazh mjaltë". Procesi i kristalizimit të fruktoza nuk ndikon pronat biologjikisht aktive mjaltë. Në të kundërtën, në këtë formë, këto substanca janë ruajtur më gjatë. Për më tepër, me cilësi të ulët falsifikuar mjaltë shpesh nuk kristalizuar, duke humbur të gjitha të përpunimit të saj të ngrohjes "jetojnë" mbushje. Një tjetër gjë që zasaharyvshyysya mjaltë rubbed në më të vështirë të lëkurës, por ky problem është zgjidhur. Ju vetëm butë të ngrohtë atë në një banjë me ujë. Substanca biologjikisht aktive e mjaltit ruajtur në një temperaturë prej +40 ° C. Për efekt më të madh mund të pikoj mjaltë, vajra natyrore esenciale: limon, portokall, mandarinë, vaj grejpfrut i dëllinjë, eukalipt, livando dhe kështu me radhë D..


Makineri Masazh
Pra, si ne kujtojmë, para se masazh mjaltë kryhet përgjithësisht ngrohja-muskulare masazh (ju mund - dhe duhet - Bashkëpunon me të dashurën hudeyuschey dhe shpëtuar njëri-tjetrin nga peshë të tepërt). Atëherë trupi është produkt ngrohur bee është aplikuar dhe rubbed në zonat e ne kemi nevojë. Së pari, vetëm butësisht fërkoni trupin me mjaltë. Pak mjaltë pjesërisht absorbohet, pjesërisht trashet - bëni masazh bëhet e vështirë. Atëherë efikasiteti pajisjet masazh ndryshon - kjo është kryer duke i qëndruar besnik duart shkëputje nga trupi. Ndonjëherë ata rrinë otlypayut-mprehtë, ndonjëherë të butë, në varësi të kompleksitetit të detyrës dhe në pragun tuaj dhimbje. Ju gjithashtu mund të "rrinë" nuk është nga ana e tërë, dhe të pjesëve të veçanta të saj (brinjë, të gishtave). Një tjetër aderimin e mirë për të alternativ të dy duart të njëjtën kohë dhe çdo dorë alternuar.


Kohëzgjatja e masazh varet shëndetin. Pasi të pakëndshme, të ndaluar procedurën. Por në të gjithë stërvitje zgjat një zonë 15-20 minuta. Nga rruga, thashethemet e bruises tmerrshme (të dyja efektet efikasitetit detyrueshme të masazh mjaltë) ekzagjeruar paksa. Gjurmë në përgjithësi nuk mund të qëndrojë. Çdo gjë, përsëri, varet nga sensibilitet tuaj. Ide e gabuar se në qoftë se një masazh ju ulëritës në dhimbje, dhe pasi procedura është lënë bruises të përgjakshme, ajo ndërroi jetë. Shërimi efekt ndodh tashmë ngritja lart e mjaltit në lëkurë. Torturuar veten deri sa ai humbi vetëdijen plotësisht fakultative. Por nëse bruises ende mbeten, mos kini frikë. Vetëm herën tjetër të zvogëlojë intensitetin e "fërkimit".


Pas punës një zonë të veçantë për efikasitet më të madh, fshij atë me peshqir të nxehtë, të aplikojnë një kompresë të ngrohtë dhe të lëvizin për në zonat e ardhshme problematike. Pas përfundimit të procedurave të nevojshme për të larë jashtë mbetjet e mjaltit në dush. Gjithmonë! Opsioni "vetëm fshij me një peshqir" - nuk përshtaten! Mjaltë i mbeturinave - jashtëzakonisht toksike, dhe në qoftë se jo të larë me kujdes, atëherë të gjithë do të kthehet në dëm pastruar, dhe pastaj - së bashku me gjak. Pas një dush lyej hidratues të lëkurës krem ​​(krem është ideal me helm bee, nëse ajo nuk është, përdorni ndonjë), dhe pastaj të pini çaj jeshil me mjaltë. Mund të kuqe, por e zezë është e padëshirueshme. Është e nevojshme për të tërhequr lëngjeve të tepërta nga trupi, duke pastruar atë edhe më të mirë.