Mjetet për lëkurën me ftohje efekt


Çdo mjetet e lëkurës ftohjes efekt ose të ngjashme lëkurës procedurë sallon nuk do të zvogëlojë temperaturën gradualisht, siç ndodh në shëtitje, dhe në çast. Pra ngarkesës enët në këtë rast është i vogël. Shkalla minimale mbështetur sa kohë që punon produkti ose të vazhdueshëm kujdes profesional. Si rezultat i kësaj, ju merrni kullimit limfatik, efekt anti-edemë, përmirëson metabolizmin qelizor, dhe kështu gjendjen e përgjithshme të lëkurës.
Ne themi menjëherë: edhe rate procedurave të ftohjes mjeshtër provuar prej jush nuk do të krijojë mrekulli. Është awell theksuar efekt anti-plakje garantimin injeksione xhel, Botox ose acid Hyaluronic. Kuptimi ashpër për të kryer auditimin e stoqeve në shtëpi dhe për të ndryshuar maskë popullore ushqyes për ftohje ose. Dhe kategoritë e produkteve dhe procedurave, të cilat ju do të gjeni se sot - Përveç kujdesit të zakonshëm. Nëse ju ka mbajtur një seancë kullimit limfatik, të aplikojnë para trupit shtrat ftohje krem ​​dhe pastaj ti do të rezultat. Foot Gel mente - një mjet i madh që do të zvogëlojë lodhje pas një ditë pune, por kurrë nuk e bëjnë lëkurën të butë si pas pedikyr. Një maskë trishtues për zonën e syve heq puffiness, por jo eliminuar linjat rrjetë.Kështu, në kozmetikë ju mund të takohen jep jetë ftohtë në tre mënyra:
- krioprotsedury (temperatura nuk bie nën plus pesë);
- Ftohjes procedurave (ku shkallë dukshëm më e lartë);
- dhe do të thotë për përdorim në shtëpi të efektit të ftohjes.
Çdo manipulim me Cryo prefiksin - shkakton aktivizimin e detyruar të metabolizmit qelizor. Një metabolizmin e mirë - një nga kushtet kryesore për lëkurë rinore. Por përsëri duhet të ju zhgënjej: fshihet ekzistuese kryoprotseduram gjurmët moshës jo të përballojë, por parandalimin e rrudhave - lehtë. Gjatë seancës, cosmetologist punon me më të ftohtë substancë në botë - nitrogjen të lëngët që fitilin sipërfaqen e punës në 10-18 gradë. Për lëkurë është shoku termike. Ajo shkakton enët e gjakut të kontratës në një ritëm të caktuar, kur ora. Pas disa sekonda sipërfaqe trajtohen shton në gjak, dhe qelizat fillojnë të furnizohen në mënyrë aktive me oksigjen. Sigurisht, kjo është e mirë. Dhe përveç kësaj komponente të dobishme që lëkura merr krem, serums dhe maska ​​tretet mirë.


Rreziku kryesor që rri në pritë për ju në seancën e cryotherapy - është faktori njeri. Drive shtupë specialist të lëkurës ngjyhet me akull të lëngshme, dhe këtu, për shembull, një telefonatë urgjente. Nëse dora e zotit ulet, ftohje do të ketë pabarabartë; beautician do të marrë çështjen shumë ose më pak - të njëjtin efekt. Rezultati është lëkurë i krisur apo enët e gjakut Dilated. Ju nuk duan të rrezikojnë zapysuysya në Cryo hardware (njerëzit - cubes elektronike akull). Në thelb ky chip, mbështetur temperaturën e vendosur. Beautician pari vlen të lëkurës ato dhe pastaj me anti-plakje drogës apo ndonjë komponente të tjera që të arritur qëllimin kryesor - shtresat e thella të lëkurës.


Cooling trajtimet sallon (përfundon, maska, etj) dhe mjetet që janë projektuar për kujdesin në shtëpi, të veprojë mbi një parim (të ndryshme nga Cryo). Si pjesë e produktit është substance paqëndrueshme (më të zakonshme - mente). Getting në lëkurë, ajo menjëherë avullohet dhe kështu merr ngrohjes. Punon një kujdes të tillë krahasuar me Cryo jo aq të thellë dhe për këtë arsye jep rezultat më pak të theksuar. Sipas mendimit tonë, listën e mjeteve më të popullarizuara të veprimit të ftohjes është si vijon:

Sy

Produktet zvogëluar temperaturën e lëkurës rreth syve, pra duke shkaktuar rrjedhjen e gjakut dhe kullimit limfatike - se kullimit limfatik. Ftohjes maskë dhe pads Përdorimi në mëngjes ose në mbrëmje, duke kërkuar në atë kohë të ditës ju otekaesh më shumë, por produkte me rul metalike - gjatë ditës, si shpesh si ju dëshironi. Rastësisht, në rastin e efektit të fundit ftohjes është gjithashtu metalike - tip përmes të cilit mjeti merr aty ku duhet.

Për fushat me probleme
Këto produkte janë duke luftuar me stagnimit të lëngshme në indin nënlëkuror dhjamor nga një skemë të njohur ty: Ilaç shpërndan në lëkurë, dhe për të ruajtur trupin nga të ftohtit, gjaku menjëherë nxitojnë të saj dhe fjalë për fjalë lan jashtë lëngshme tepërt. Në qoftë se ju nuk keni probleme me venat mund të vijnë në të kundërta përfundon kur trupi është i pari nxehtë dhe pastaj ftohur me shpejtësi. Mbetjet e tilla të japë një efekt më të theksuar anti-celulitit.


Për këmbët
Ftohtë heq dhimbje, lodhje dhe ënjtje. Në mënyrë tipike, agjentët e tilla janë shtuar
përbërësit bimor që forcojnë muret e enëve të gjakut.