Mbrojtja e lëkurës nga dielli UV


Çështja e mbrojtjes nga rrezatimi ultravjollcë në botë është aq akute që në shumë vende ka edhe programe edukative qëllimi i të cilit - për të ndihmuar njerëzit të mbrojtur veten nga efektet negative të rrezatimit diellor. Megjithatë, ajo ka siguri absolute në sigurinë e filtrave të ndryshme që përbëjnë krem. Informacion të besueshëm në lidhje me sigurinë e sunscreen specialistëve kozmetikës marrë nga publikimet profesionale dhe në konferenca, kurse trajnimi. Pra, nuk mbështeten në intuitë e tyre drejt zgjedhjes sunscreen. Trust me mjekun e tyre të familjes (ose cosmetologist), i cili do të zgjedhë mjetet e filtrave të cilat ofrojnë mundësinë e mirë të mbuluar nga të gjitha llojet e diellit për të qenë të sigurt, madje edhe pozalytsyayutsya për lëkurën tuaj. Le të flasim për temën e mbrojtjes së lëkurës nga rrezatimi ultravjollcë të diellit.


Nëse keni ndonjë sëmundje të lëkurës apo mbajtur disa procedura kozmetike, emërimi mund të ndryshojnë. Mos harroni një kapelë dhe dritë veshje të mbyllura në qoftë se ju keni për të shpenzuar një pjesë të ditës nën rrezet e diellit direkte. Watch gjithashtu për faktin se mjetet me SPF në lëkurë nuk kanë qenë prej kohësh: Filters produkte dekompozimi kontribuojnë në formimin e radikaleve të lira. Prandaj, pas diellit dhe të përpiqen për të pastruar lëkurën dhe mos harroni në lidhje me cilësinë e tij duke përdorur ujë të lagur termik ose moisturizer.


Në muajt e ngrohtë, lëkurë të mirë perceptojnë grim me një strukturë të lehta të tilla si "të naftës në ujë". Në kushtet e temperaturës dhe lagështisë së lartë të mjeteve të tilla që kujdesen jo vetëm për shtresën sipërfaqësore të lëkurës, por edhe më të thellë. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme, sepse drita ultravjollcë depërton në lëkurë thellë të mjaftueshme, duke prishur strukturën e saj themelor. Kështu që e konsiderojnë Lëngu lehta, qumësht, Penko, gels, serums. Ose, për shembull, kozmetikë risi - hirrë thatë. Kjo është logjike personale, por kombinon me lëkurë merr lagësht e saj dhe të bëhet një mjet të këndshme të kujdesit, të cilat, në varësi të qëllimit, moisturizes, lëkurë mat, saturates vitamina.


Korrekt ringjallet Kozmetikë ju, duke mbrojtur veten nga dielli UV. Kështu, pluhur mineral është një filtër përsosur natyrore dhe kjo nuk ka grim barrë. Zgjidhni rehatshme për ju apo tonal bazë pluhur cilësi me nivelin e nevojshëm të SPF, Add bojë për vetulla, lip gloss. Kjo është ajo, ju jeni e bukur! Nga rruga, gjithashtu duhet të mbrojnë buzët nga dielli ose mjete të veçanta të SPF, ose chapstick lartë në vitaminë E, aloe vera, vaj Shi, jojoba. Ata ofrojnë mbrojtje fizike për SPF 10.


Për të mbrojtur flokët kanë dy opsione. E para është keratyrovanye: trajtimet, gjatë të cilave të ngopura shtresat e thella të cuticle keratin flokëve dhe lëvore mbulohen flokët. Flokët bëhet qetë, me shkëlqim dhe të bindur. Kjo procedurë mjaft e gjatë bërë një herë, dhe efekti zgjat deri në gjashtë muaj. Keratyrovanyyu dytë alternativ, rruga kujdes flokët - ampulë sigurt-fonde, shampoos të veçanta, conditioners me një sistem të mbrojtjes kundër diellit, kripë dhe ujë chlorinated. Këto mjete të vërtetë punojnë - duke përdorur ato uyazyka çdo flokët larëse.