Fytyrë të shëndetshme ngjyra e lëkurës


Një të ndritshme, person i shëndetshëm ngjyra është tërheqjen kryesore. Sidomos ne mendojmë se është e dimrit dhe në fillim të pranverës, kur ne me të vërtetë nevojë për ngjyra ngopur. Në muajt e zyyazytsi shumë njerëz fillojnë të mendojnë se zbehtë ngjyra e lëkurës ka filluar të thinjet mund të përmirësohet vetëm në verë. Jo në të gjitha! Çdo gjë është ndreqshëm!
Qasja Salon
Kur ne duam të freskohem lëkurën tuaj, mbi të gjitha, mos harroni lëkurë. Në mënyrë tipike, peels ofruar në sallonet e bukurisë, duke prekur vetëm shtresa e sipërme e lëkurës, duke hequr qelizat e vdekura nga ata dhe liruar mantelet më të rinj dhe të gjallë.


Me peels kimike, enzimë dhe acidi, të tilla si fruta, glycol, papayevыh, qelizat e vjetra të shpërndarë dhe lirimin e shtresa të reja të lëkurës. Ata vënë një maskë, është e rëndësishme që beautician tuaj llogaritur saktë kohën e maskë, përndryshe ju mund të merrni djegie kimike.
Bukuri Teknologjia është vazhdimisht në evolim, dhe në vitet e fundit kanë filluar të ofrojnë peels që kombinojnë shijshme peels sipërfaqësore dhe Mediana efikasitetit. Përveç kësaj, nanoteknologjinë dhe zbulimet e reja në fushën e proceseve ndërqelizore lejuara për të dhënë pronat e reja të njohura më parë përbërësit aktiv si ekstrakte algat, acide frutash, vitaminë C. Një kosmotsevtyky zhvillimi bën kërkesë në dispozicion në sallon mjet efektiv në shtëpi. Megjithatë, të gjitha këto këshilla janë për ato gra që kaluan tridhjetë kopje. Por vajzat e reja admirojnë lëkura nuk është e nevojshme. Në mënyrë tipike, një çehre të shëndetshme që mund të shërohen me kujdesin e duhur, pastrimin dhe lagështi.


Përballur shpesh me idenë se lëkurë jo vetëm shton ngjyrë të shëndetshme, por edhe ilaç më të mirë për puçrra fytyre. Ndërsa çdo beautician profesional mund t'ju them se për nervoz lëkurë të lëkurës së fytyrës dhe procedurat skrabovyh janë kundërindikuar. Disa lloje të puçrra fytyre, ose, shkencore, fytyre, më mirë të mos e prekni, që të mos përdorin JoElle, si ajo mund të rrisë vetëm acarim. Për trajtimin dhe tharje e tyre janë kompozime të veçanta dermatologjike. Nëse lëkura është e përflakur, ajo është e mirë për të vënë një maskë të bardhë, të zezë ose të gjelbër balta e vërtetë, të paturit e një absorbues, antibacterial, dhe evens lëkurës. Aplikoni ata kanë nevojë për dy ose tri herë në javë për një muaj.

Për kushtet në shtëpi janë film të përsosur maskë. Këto aksione pas aplikimit në fytyrë reagojnë me ajër, shtrëngoi, duke u bërë si huyazykamy. Pas 15-20 minuta, ju thjesht mund të tërheqë lëkurën. Së bashku me maska ​​të tilla ndotjes shkojnë nga tani. Dhe sigurisht, në shtëpi, mos e provuar lënë pas dore mjete natyrore.

Peels më të mirë në shtëpi
• Me lakër turshi. Ju duhet të vendosni 200 g të produktit në lëkurë, pastruar më parë nga kozmetikë. Hiq pas 15-20 minuta. Efekti i zhvishem pothuajse të barabarta hlykolevomu ose fruta peels sepse ato përmbajnë të njëjtin përbërës aktiv vitaminë C.

• Arsyet kafe. Pas pirë një filxhan kafe, ju mund të merrni të trajtojë të trasha dhe lëvizjet lehtë masazh në fytyrë, qafë dhe qafë. Kafeina lëkurë përveç të japë nxitjen e qarkullimit të gjakut.
• Nga kripë. Salt lëkurë me vaj ulliri shtuar përkryer mbështetur bukurinë e buzëve, duke i bërë ata të ndritshme, të qetë, të butë. Për përgatitjen e nevojshme për të përdorur vaj ekstra-virgjër dhe kripë deti natyrore.
• Me bollgur dhe të bardhë rrahur vezë. Ju mund të bëni një maskë-lëkurë, veprim të cilit i ngjan një maskë filma dhe gjithashtu ndihmon ngarkuar poret.

• Të pjeshkë dhe papaja. Nëse dora ka këto fruta, mund të përgatisë peels enzimë. Për ta bërë këtë duke përdorur zhvishem dhe tul mbetur në të kanë nevojë për masazh të lëkurës. Pas 20 minutash, shpëlarje fytyrën tuaj me ujë mineral të ftohtë.

Ngjyrë të shëndetshme të lëkurës dhe mënyrën e jetesës
Nëse ju nuk jeni të kënaqur çehre, mos e humbni shpresën dhe të shlyej të gjitha problemet në faktorëve të trashëgueshëm. Ndoshta trupi juaj është vetëm ju sinjalizuar se është e nevojshme që të ndryshojë stilin e jetës.
• Të personi filloi të luajë me ngjyra të reja, të lëvizë më shumë. Të përpiqet të marrë çdo ditë të paktën tre kilometra ecin me një ritëm të mirë.

• paguajnë më shumë vëmendje metabolizmin. Së bashku me proceset metabolike pastrim trupit janë pasqyruar në fytyrën tuaj menjëherë. Pra, mos harroni kos dhe fruta të thata gjatë natës, bollgur për mëngjes, çaj të gjelbër si pije kryesore nxehta.
• Mos harroni se ushqimi i lëkurës nuk është vetëm jashtë, por brenda. Lëkurës është si trup të plotë, si zemra apo veshkat. Dhe gjendja e saj nuk varet vetëm nga kozmetika tuaja të përdorura, por edhe nga të hani ushqim. Panxhar të freskët dhe lëng karrota, kungull, drithërat, bimët të ndihmojë për të rivendosur një çehre të bukur.

• Konsumi Limit e produkteve buke dhe çokollatë dhe shkumëzues pije. Të gjithë ata - nuk të përballet!