Hydrating maskë për fytyrën


Obyazykamosya menjëherë se hidratues maskë për fytyrë nuk janë në gjendje të zëvendësojë kujdesin klasike të lëkurës. Me fjalë të tjera, përdorimi i tyre nuk ndryshon dita dhe nata krem, locion, tonik dhe shkumë për larje. Në mënyrë tipike, maska ​​e përdorur kurse, ndër të cilat duhet të marrë një pushim, përndryshe lëkura shpejt bëhet mësuar me kostot përbërëse, dhe ai do të largohet nga puna. Në fakt Maskë është një koncentrat i substancave aktive, dhe për këtë arsye abuzimi i mundshëm i acarim të lëkurës apo edhe reaksione alergjike. Para se të aplikoni produkt i ri i sigurt për të lexuar manualin dhe nuk e përdorin produktin më shpesh se të rekomanduara nga prodhuesi.


Në dyqan varg i madh i maskave të fytyrës. Në mënyrë që të mos merrni hutuar dhe të zgjidhni atë që ju dëshironi për ju, otsekyte parë të gjitha të panevojshme. Paketimin praktikisht çdo produkt kozmetike me shkrim për llojet e lëkurës është për qëllim: për normale, të thatë, me vaj ose kombinim. Natyrisht, ju duhet të zgjidhni vetëm ato maska ​​që janë të drejtë për llojin tuaj, mjete të tjera nuk do të jetë aq efektive dhe madje mund të bëjë dëm.

Tjetra, zgjidhni konsistencën e dëshiruar. Ironikisht, ajo ndikon në efektivitetin e kostos - por jo në kurriz të lehtësimin e depërtimit të komponentëve, dhe për shkak të reagimit tuaj emocionale. Është vërtetuar se në qoftë se ndjesi prekshëm gjatë procedurës që ju të pakëndshme ose të bezdisshëm, nuk do të korrigjuar efektin e dëshiruar. Në varësi të dendësisë dhe formën e forcim të lëkurës maskë është e ndarë në:


Helevydni
Ky lloj është përdorur shpesh në kozmetikë për të lëkurës me vaj shpesh maskë aplikuar para gjumit.

Filma të lëngshme ose hidratues maskë
Në mënyrë tipike, këto mjete janë bërë nga latex, e cila ndërpreu pas aplikimit në fytyrën e filmit hollë.

I butë
Ky grup përfshin një substancë që thahet pas Aplikacioni i kores në fytyrën tuaj (ata kanë një toning, pastrimi dhe zbardhues veprim), dhe në të vërtetë i butë, nuk ndryshojnë qëndrueshmëri gjatë gjithë kohës së procedurës (maskë të tillë intensivisht moisturize dhe ushqyer lëkurën, mirë në thatë dhe obezvozhennom epidermë).


I bërë pluhur
Ky opsion nuk është shumë i përshtatshëm për t'u përdorur. Ky lloj i "produktit të ndërmjetme", të cilat duhet të jenë të përziera para aplikimit ose shtuar në paketën në të njëjtën mënyrë ose me ujë, duke u përpjekur për të shmangur formimin e gunga ata të reduktuar efektin.

Byrek me mish
Ky lloj i tregon në lëkurën e moshës sepse tverdnuchoho dhe forcon epidermë dhe bën një fytyrë të qartë ovale. Maska hequr të tilla si të hedhura.

Pëlhurë
Një opsion i popullarizuar që është pjesë ovale e leckë me vrima për gojën, hundën dhe sytë, mbarsur koncentrohen aktive likuide. Kjo maska ​​e disponueshme - pa marrë parasysh sa keq pas përdorimit të tyre kanë për të hedhur: ri-imponuar të njëjtin efekt leckë nuk do. Kjo formë e prodhimit është përdorur shpesh për të shprehur kujdesur të thotë - maska, pas aplikimit të cilat efekti mund të shihet menjëherë: nën ndikimin e përbërësve maskë fytyrën tërhequr ovale, një linjë ton lëkurë, zbehet ënjtje dhe blueness nën sytë.


Për këtë arsye, maska ​​mund të zgjidhni llojin e lëkurës dhe qëndrueshmëri. Megjithatë, klasifikimi do të ishte e paplotë pa një përshkrim të kozmetikës për veprimet e saj. Maskë më të famshme është hidratues dhe ushqyes. Në mënyrë tipike, këto mjete janë të dizajnuara për të thatë, normale dhe të kombinuar. Ata eliminuar ndjenjën e ngushtësi, luftuar rrudhat që janë formuar si një mungesë e lagështisë (kjo është e vërtetë jo vetëm në verë, por në dimër, kur lëkura e thatë në njërën anë, acar, dhe të tjera - ngrohje) dhe ushqeni të substancave të nevojshme. Pas aplikimit të këtyre maska ​​lëkura bëhet e butë dhe i butë (por kjo nuk do të thotë se ditës apo natës krem ​​për të përdorur, pasi procedura nuk është e nevojshme).


Një tjetër lloj të popullarizuara të maska ​​- Pastrimi. Për prodhimin e tyre përdoret NDRYSHME, argjila (deti dhe vullkanike), siklet dhe përbërës të tjerë janë në gjendje të nxjerrë nga ndotja ndryshme epidermik, sebum tepërt dhe qelizat e lëkurës vdekur. Ky është lloji i vetëm i maskave, të cilat rekomanduar rregullisht në vend Exchange: lëkurës me vaj - dy herë në javë, kur të përziera, normale dhe të thatë - një herë në javë, ndërsa të ndjeshme - një herë në dy javë.