Forcimi mjete thonjtë popullore


Çdo vajzë apo grua dëshiron që të ketë thonjtë bukur. Megjithatë, shumë nga natyra ose si rezultat i mjedisit, lustrim të shpeshta, mori hollë, thonjtë i brishtë. Shpesh kur këto kushte të fillojnë të ndërtojnë thonjtë, të cilat mund të përkeqësojnë situatën. Njerëzit harrojnë se ka shumë çështje në të cilat ju mund të merrni trajtim në shtëpi. Forcuar thonjtë mjetet juridike popullore mund të ndihmojë të bëni thonjtë tuaj të bukur, të fortë dhe të shëndetshme.
Njerëzit ka shumë maska, krem ​​dhe kozmetike të tjera.


Lëng limoni ndihmon për të shmangur burrs, stimulon rritjen e piper i kuq, gjalpë zbutur cuticles dhe kondensohen jodit gozhdë.

1. Banja
Mënyra më e thjeshtë dhe efektive për të forcuar thonjtë - dush me kripë. Mundësisht përdorni kripë deti, por në qoftë se jo, ju mund të merrni dhe kuzhinë. Merrni 2 gota e ujit të ngrohtë dhe të shpërndajë ato në 1 lugë gjelle kripë. Ju mund të shtoni disa pika lëng limoni. Zgjidhja derdh në një tas, dip duart aty për 10-15 minuta. Kjo procedurë duhet të kryhet normë ditore e 10-15 ditë. Pas basenet dorë yndyrat krem ​​ushqyes.

Në mënyrë të ngjashme, dush efektive me uthull molle dhe vaj perimesh. Mix në një raport prej 1: 1. Submit duart në zgjidhje për 10 minuta. Kursi i trajtimeve 2-3 javë.

Dush vaj e lëng limoni ose vaj esencial është gjithashtu shumë efektive. Duke përdorur këtë mjet, dip duart në vaskë për 10 minuta. Përzierje nuk lani duart. Ju gjithashtu mund të në këtë banjë shtoni 10 pika lëng limoni 3 pika jod, 5 pika vaj zgjidhjes së vitaminës A.
Një mjetet juridike popullore janë të njohura zierje e patate. Duart duhet të mbajë atë për 10-15 minuta.

Pra, ajo është e dobishme për të forcuar thonjtë zierje e bimëve mund të jetë kamomil, Calendula, Wort Shën Gjonit, lule misri, lemongrass dhe të tjerët. Në furçë të tillë një dush të vendosur për 10-15 minuta çdo ditë.
Banja me lëng të rrepkë, rrepka, rrepa dhe perimeve duhet të merren çdo ditë, zhytje gishtave në lëng për 15 minuta.
Fondet xhelatinë do të ndihmojë në forcimin e thonjve. Në një gotë me ujë të nxehtë të shpërndajë 1 tbsp xhelatinë, të lejojë të freskët. Gishtat më të ulët në banjë për 10-15 minuta.

2. Maskat
Maskë Piper ndihmon thonjtë rriten më shpejt. Për ta bërë këtë, përzierje 10 pikat e ujit dhe gjysmë lugë çaji terren një piper i kuq, dhe të shtoni polish krem. Përzierja nxehet, atëherë ftohur. Apliko për 15-20 minuta në thonjtë në mënyrë të barabartë. Pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë.

Për të forcuar thonjtë ata vënë furçë jodit dhe të lejojë që të thatë. Fillimisht, kjo procedurë përsëritet çdo 3-4 ditë. Pas 3-4 procedurat jod është aplikuar një herë në javë.
Një mënyrë e mirë është kjo maskë: Mix 1 tbsp mjaltë, gjalpë kakao dhe kokosit. Liberally yndyrat duart me këtë përzierje, fërkim atë në thonjtë, pije 5-10 minuta. Mundësisht kjo procedurë duhet të bëhet gjatë natës për të yndyrat duart, vishni doreza pambuku dhe shkoni për të fjetur.
Përzierje të naftës, glicerinë dhe lëng limoni në një raport prej 3: 1: 1. Maskë vënë në thonjtë tuaj për 30 minuta, ajo nuk mund të del me të larë.


Maskë patates bërë nga patate integruar në një rende gjobë. Ajo është aplikuar në gozhdë për një orë ose gjatë natës, i veshur me doreza pambuku.
Midis arsenalin e mjeteve juridike popullore janë po aq maskë dylli. Në banjë me ujë shkrihet dylli, ta fusë në majë të gishtave. Pastaj shpejt të marrë ato në dylli dhe zhyt në ujë të ftohtë për të dylli ngrirë. Lënë atë brenda natës apo thonjtë për 2 orë.
Përgatitja e një polish maskë: Mix 1 lugë vaj bajame ulliri me një tul domate, shtoni 4 pika vaj esencial të rozmarinë. Liberally furçë thonjtë përzierje dhe gishtave, pije pas 5-7 minuta. Aplikoni një krem ​​ushqyes.

Në 1 lugë gjelle kripa e detit, shtoni 1 pikë vaj esencial të mirrë, me limon dhe piper. Pastaj shtoni pak ujë për përzierje bëhet e butë. Dip gishtat në përzierje dhe butësisht fshij atë.

3. Procedurat
Një mënyrë interesante për të luftuar në rritje petëzim është nënshkrimin mineral. Për këtë procedurë Thith pak kripë deti butësisht masazh thonjtë e saj, duke përdorur një fanellë të butë ose kamoshi. Shake eshtrat e kripë në një tas, pastaj të shkrihet një beeswax pak, shtoni disa pika vaj farë rrushi dhe aguliçe. E njëjta copë leckë të fshij me kujdes përzierje në çdo gozhdë. Pastaj butësisht polish me një fotografi të butë gozhdë. Përsëriteni 1 herë në 2 javë.

Përfundon. Merrni etiketat mëndafshi, për të shitur ato në dyqan. Manikyrin e thonjve me një lustër, butësisht rrëshqitje cuticles me një shkop druri. Merrni ujë Rose, thith mëndafshi e saj, pastaj të përfundojë thonjtë. Prisni derisa patch bëhet transparente. Pastaj u jap përsëri. Pra, ju dhe vartësi gozhdë thyer dhe për të forcuar të tjerët.

4. Ointments
Vaj i ushqyeshëm përgatitur si me poshte:
Cook 1 vezë, shkrihet dylli në një banjë me ujë dhe përzierje me vezë e verdhë veze gatuar. Në përzierje shtoni disa pika vaj bukuroshe. Ky vaj duhet të ruhen në frigorifer jo më shumë se një javë.

Të qëndrojnë të shëndetshme!