Kozmetikë për fushat me probleme


Mollaqe, pantallonat rajon, abdomen, hips dhe duart - zonat më të zakonshme problematike. Yndyrë akumuluar është në asnjë ngut për të lënë, dëshpërimisht pruchayuchys aktivitet fizik dhe të ushqyerit e duhur. Për të përshpejtuar humbje peshe në këto fusha për nevojën e trupit ndihmë, dhe ajo mund të sigurojë mjete të posaçme. Nga vetë lypolytycheskaya kozmetikës zakonisht nuk ndahen yndyrë, por ai përmban përbërës që rrisin qarkullimin e gjakut dhe qarkullimin limfatike, të forcojë lëkurën dhe të sigurojë efekt të kullimit, duke eliminuar ënjtje dhe celulitin. Përbërja e aseteve ndihmon trupin për të përshpejtuar procesin e lipolysis (avari e yndyrave) nga burimet e veta. Çfarë duhet të zgjidhni kozmetike drejtë për fushat me probleme?


Për të kuptuar se çfarë medikamente që ju duhet, e konsiderojnë çdo zonë problemi individualisht. Lista e të gjithë përbërësit e përdorur në kozmetikë, të krijuara për bark modelimin dhe anët, pothuajse e pamundur. Trupi droga lipolytic janë më të popullarizuara, dhe për këtë arsye përmirësuar vazhdimisht. Zgjedhja zgjidhje kozmetike për një problem të caktuar, ajo është e mirë për të përqëndrohet në veprimet e tij të përshkruara në paketim ose në manual.

Për të bërë bel hollë për të stimuluar microcirculation në zonën e problemit (ndihmuar, për shembull, ekstraktet e xhinko biloba ose çaj jeshil), për të forcuar lëkurën (më shpesh për këtë përbërje injektuar vitamina C, E, A dhe grupi B) dhe kryerjen e kullimit (zakonisht me këtë rritje ekstraktet e dredhkë dhe gështenjë kali). Disa droga: xhel, krem, serums - fërkim në një lëvizje rrethore fërkoni, dhe krem ​​të veçantë prohrivalni, maska ​​dhe përfundon pas filmit mbylljes aplikimit.


Nëse jeni duke humbur peshë në të njëjtën dhomë Vizita palestër, të shqyrtojnë me kujdes udhëzimet për produktin lipolytic kozmetike. Fakti se efekti i "pohudatelnoy" kozmetike mund të jetë më shumë nëse përdoret - varësisht nga prodhuesi - në mënyrë rigoroze për stërvitje gjatë klasës (film kthyer mbi zonën e problemit të drogës dhe të lartë veshur zonë sportive të veçanta) ose menjëherë pas tyre .
Zgjidhni kozmetike që do të ndihmojë të sjellë "gomar" kthehet në normale, ju duhet të në varësi të shkakut të këtij akumulimit të yndyrë të tepërt. Opsionet mund të jenë tre: mungesa e ushtrimit, overeating dhe stagnimit të lëngjeve.


Në ditën e parë dhe të dytë të gjithë e qartë: është e nevojshme për të hequr shkakun e problemit - të fillojnë të lëvizin shumë ose zvogëluar madhësinë. Fakti se kullosa e detit përmbajnë shumë komponente bioactive që lejojnë për të sjellë trupin e toksinave, përmirësimin e cilësi të lëkurës dhe për të përmirësuar procesin e lipolysis në indin nënlëkuror dhjamor, dhe kështu shpëtoj e celulitit gunga. Nga rruga, përfundon mund të jenë të dy llojeve - nxehtë dhe të ftohtë. Procedurat Hot më efektive për humbje peshe dhe lipolysis lokale dhe të njom lëkurën me vitamina dhe minerale. Megjithatë, venat me variçe Efekti termik kundërindikuar për shkak se ata që dëshirojnë të gjejnë një siluetë të pakta, është më mirë për të përdorur përfundon ftohtë - ata jo vetëm të ndihmojë celulitit të qetë dhe të reduktuar yndyrë trupit, por edhe të japë efektin e kullimit, heq edemë.


Ënjtje rast është më e komplikuar. Në këtë situatë, i cili më mirë për të humbur peshë avantazh limfatike kullimit ilaçe që stimulon rrjedhjen e lëngjeve nga zona e problemit. Kjo mund të përfshijë një ekstrakt të dredhkë, kamfuri, mente, vaj nenexhik. Në çdo rast të jetë e dobishme si kozmetike celulitit, të cilat mund të përmbajnë ekstrakte e Hibiscus dhe Garcinia cambogia, vajra esenciale e grejpfrut dhe portokalli, caffeine dhe ekstrakte algat.

Pantallonat Rajoni - Një nga më të zakonshme në gratë "kurthe yndyrë". Depozitat që janë këtu më të pakëndshme: ata sy zëvendësojnë dhe të shtrembërojnë përmasat e figurës. Përgatitjet do të veprojë në mënyrë më efektive nëse aplikohet në kilota tyre zonës nga poshtë lart, ajo gjithashtu stimulon rrjedhjen limfatike. Nuk është edhe aluzion vogël e venat me variçe? Në këtë rast, të përdorni produkte ngrohjes, të tilla si piper i kuq ose përmban helm bee, ne nuk mund vetëm këmbët, por edhe në kofshë. Këtu (si, në të vërtetë, në mollaqe) do të merret me depozitat hedhje kupash masazh: ujë kavanoz të veçantë në lëkurë, i cili shkaktoi krem, duke shmangur kofshët e brendshme. Ju mund të përdorni një masazh çdo tre ditë dhe jo më shumë se 10 minuta.