Krem Syri


Lëkura rreth syve është shumë e hollë, nën pothuajse asnjë yndyrë dhe gjëndra dhjamor. Ajo ndikohet nga faktorë të ndryshëm negative: të ftohtë, era, rrezet e diellit. Lëkurës në sy është vazhdimisht në lëvizje, sytë injoroj, hedh një sy, "buzëqeshje". E gjithë kjo çon në shenjat e hershme të plakjes. Kjo është arsyeja pse lëkura rreth syve ka nevojë për kujdes të veçantë dhe kozmetike të veçanta, të përballet me krem ​​e zakonshme nuk do të bëjë. Në të kundërtën, shumica e tyre nuk janë të rekomanduara për të vënë në lëkurë delikate qepallë, të tilla si krem ​​shumë të "rënda" për lëkurë të ndjeshme rreth syve dhe mund të zgjas shumë, duke çuar në rrudhave. Përveç kësaj, ata janë të hulumtimit syrit dhe mund të shkaktojë iritim të rënda sy. Çfarë duhet të zgjedhin krem ​​për lëkurën rreth syve?


Syri dhe Syri, një kozmetike të veçanta, produktet e spastrimit, ditën dhe natën krem, mjetet universale, maska ​​dhe gels. Kur zgjedh kozmetike për lëkurën rreth syve duhet të marrin parasysh moshën. Filloni të përdorni xhel të lehta ose krem ​​hije duhet të jetë pas njëzet vjet. Vajzat e reja do të jenë Kozmetikë mjaft me ekstrakte bimore dhe vajra. Zgjedhja mjetet e duhura, preferojnë gels ose krem ​​me vitamina dhe antioksidantë. Në moshën tridhjetë kur zgjedh një krem ​​parasysh përmbajtjen e SPF. Nëse keni përdorur më parë gels, pas tridhjetë viteve të shkojë më mirë për krem, mundësisht që përmban acid Hyaluronic. Në krem ​​maska ​​janë të rekomanduara për lëkurën rreth syve, pas së cilës rrudhat më të mira dhe lightens pigmentim. Gratë mbi dyzet kur zgjedh një krem ​​për lëkurën rreth syve duhet të vini re krem ​​me heqjen efekt dhe përmbajnë substanca që ndikojnë në rinovimin e kolagjenit dhe elastin përqendruar.


Para se të blesh gjithmonë lexoni me kujdes përbërjen: Vitamina C ndihmon të mbajë lagështi dhe ruajnë elasticitetin e lëkurës, vitaminë K forcon kapilarët dhe heq nxirë resveratrol - një antioxidant që heq rrudhat dhe lufton venitje lëkurës, acid Hyaluronic rrit elasticitetin e lëkurës dhe të thellë moisturizes atë, coenzyme Q10 përmirëson metabolizmin, arhyrelen (argirelene, Acetyl Hexapeptide-3) vepron si Botox. A nuk përzihen me kafeinë do të thotë se ata janë menjëherë dhe në mënyrë efektive të forcojë e lëkurës, përmirëson pamjen e saj, por i dehidratuar.


Për krem ​​ulët qepallë është aplikuar nga jashtë në qoshe e brendshme të syrit, dhe në krye - në të kundërtën, nga këndi i brendshëm të jashtme. Mos aplikoni krem ​​në qepallë lëviz, për shkak se ajo mund të opuhnuty dhe skuqem. Për një pastrim mëngjes zakonisht është e mjaftueshme e ujit në temperaturë dhome, por nëse fryrë sytë pas gjumit, ju mund të përdorni një edukate të veçantë apo ftohjes Eye Gel. Për të mbrojtur lëkurën nga faktorët negative - era, të ftohtë, rrezet e diellit, është e nevojshme për të përdorur kozmetikë të aplikoni krem ​​dite që ushqen, moisturizes dhe mbron lëkurën. Në verë preferojnë krem ​​me mbrojtje kundër rrezatimit ultravjollcë. Si do të jeni të lodhur një ditë, mos harroni të hiqni grim para se të shkojnë në shtrat.


Për ta bërë këtë, të përdorin mjete të posaçme - ata janë të butë, por të heqë tërësisht përbërjen nga qepallat e qerpikët, dhe ju nuk keni për të fshij lëkurën intensivisht delikate. Touche hiqet mirë, nëse rëna ecin me një furçë pambuku, zhytur një mjet për heqjen e kozmetikë. Bojë për vetulla i papërshkueshëm nga uji është larguar me anë të vajrave të veçanta. Pas spastrimit lëkurën gjatë natës është e rekomanduar për të aplikuar një krem ​​nate për lëkurën rreth syve. Nëse dita e krem ​​funksion kryesisht mbrojtëse, pastaj duke përdorur lëkurë krem ​​nate të gjallë dhe për të luftuar rrudhat. Kujdesi i rregullt dhe të duhur për lëkurën delikate dhe të ndjeshme rreth syve do të qëndrojnë më gjatë të zhdërvjellët dhe elastik. Le sytë tuaj shkëlqim dhe lëkurën përreth tyre me ngjyra të ndezura me shëndetin dhe bukurinë!