Procedurat kozmetike për krh avancuar


Ndonjë problem në trup, shkaku i të cilave është i panjohur deri në fund, vendosi të anullojë trashëgim. Mjekët shkroi se një nga arsyet përparuar shumë - trashëguar. Kjo do të thotë se kërkimi për qëllim studimin e askush gjatë shpenzuar. Dhe, falë Zotit! Dhe cosmetologists dhe vetëm gratë të vëmendshëm që duan të kujdesen për veten e tyre, ata e dinë se një nga shkaqet kryesore të zgjerimit tani - një keqpërdorim të kozmetikës. Flisni për trajtime bukurie për të avancuar larg.
Tepër krem ​​i dendur, jo pronar i përshtatshëm për lëkurën me vaj ose kombinim, sunscreen me një cilësi të dendur me vaj - këto fonde të nënshkruar poret, parandalimin sebum të shkojnë lirshëm në sipërfaqe. Vendose këtyre kënaqësive rrezatimit ultravjollcë - dhe situata është katastrofike. Përveç kësaj, sa më shumë rrezikun e zonjat lëkurës të cilët nuk i lajnë themel ose pluhur para se të shkojnë në shtrat, dhe abuzimi i lirë grim me cilësi të ulët.


Këto poret fund mbyllje e syve Dilated që të merrni bllokuar kalimin e kohës, ata formuan priza dhjamor apo më keq, kamedonы - zi pika që duken çiltër neveritshme.

Situata më e keqe tani me zgjerimin, trajtimet më shumë bukuri të normalizojë nevojën e lëkurës. Nëse ju bëni çdo gjë të përkryer, kozmetike përputhet saktë, koha nuk është zgjeruar, ajo është e mjaftueshme një herë në muaj për të kërkuar trajtime bukurie beautician parandaluese. Nëse zmadhuar poret, për ngushtimin e tyre dhe normalizimin e normës metabolike do të ndërmarrin veprime. Procedura më e zakonshme kozmetike për të rregulluar poret ngushta dhe gjëndra dhjamor - një lëvozhgë kimike bazuar në acid trichloroacetic (TCA rënuar). Në fakt, pa marrë parasysh sa e frikshme ajo mund të tingëllojë, procedura zbatohet për djegiet kimike pacientit. Por kjo është shumë e lehtë! Ky efekt është përgjigja aktive e trupit: lëkura fillon të shërohen, në vend të vjetër dehidratuar dhe të lodhur të jetës, qeliza të reja formuar lëkurë të re - dhe koha është shumë më e vogël.


Por të jenë të përgatitur: pas procedurës së parë, ju mezi njoftim rezultatet. Për të rifreskohen lëkurës kërkohet rrjedhën e trajtimeve (mesatare prej 3 deri 5). Ai zgjidhet individualisht, në varësi të shkallës së neglizhencës. Pas procedurës, lëkura do të jetë i dukshëm, ndërsa skuqje dhe lëkurë - një proces normal, të cilat gjithashtu duhet të jenë të përgatitur. Për të rivendosur ishte duke shkuar më shpejt, ju mund të para-blej BB krem ​​që është projektuar për raste të tilla. Përveç kësaj, ajo ka shërim dhe efekt qetësues, ton maskimin e tij komponent skuqje dhe ju lejon për të vazhduar me besim edhe në botë, madje edhe për të punuar.


Para procedurat që kontribuojnë në ngushtimin poret, bëjnë personin e pastrimit. Në raste të rënda mund të jetë pastrimi mekanik, për raste të thjeshta ultratinguj përshtatshme. Pastrimi gjithashtu mund të jetë projektuar kurs: për shembull, pastrim mekanik 2-3 dhe 2-3 tejzanor. Këto metoda pastrimi mund të kombinohen. Për ata që nuk e kanë hasur procedura të ngjashme, për shembull: pastrim mekanik me duart beautician. Që nga presioni jashtë poshtër dhe yndyrë të tepërt. Tejzanor pastrimi është kryer nga i ashtuquajturi "efekti cavitation". Në sipërfaqe të lëkurës aplikuar zgjidhje të lëngshme, e cila me ndihmën e valëve tejzanor transmetuara nga hardware robot, clogging poret dhe heq nga të gjitha too. Mundësia e parë - e dhimbshme, e dyta - absolutisht jo. Por, siç pritet, pastrim mekanik më efektive.


Home Care
Siç kemi thënë në radhë të parë duhet t'i jepet vëmendje maksimale për larje. Zgjidhni shkumë apo xhel cleanser etiketuar Oil Control - ata më efektive eliminuar sebum tepërt. Një herë në javë përdorni një person pastrim, duke preferuar mjetet butë: Grimcat e vështirë pastrim duhet të jetë i vogël në mënyrë që të mos dëmtojë lëkurën. Nëse jeni të përgatitur scrubs ndërtimin e vet (për shembull, duke shtuar detergjenteve kafe terren) të tyre, pastaj pastroj grimca duhet të jetë madhësia minimale e rëndë të vogël.


Gjithashtu, i kushtoj vëmendje për zgjedhjen e moisturizer. Pronarët zgjeruar poret përshtatshme të ulët-yndyrë dritë krem ​​cilësi. Monokremov synonte ngushtimin poret, nuk ekziston, kështu që zgjidhni produktet që përshtaten tipit dhe moshën lëkurën tuaj dhe në abstrakte e cila i referohet efektit të ngushtuar shumë. Zgjedhja kozmetike drejtë kombinuar me procedurat kosmetolog caktuar mund të mbajnë situatën nën kontroll me stinët - dhe askush nuk do mend që keni pasur ndonjëherë problem!