Masazh lëkurën e bankave të trupit


Në një masazh teknikë të caktuar dhe ekzekutimin e duhur hedhje kupash ka një efekt të mirë limfatike-kullimit dhe më shumë. Në forumet e grave janë qindra komente pozitive rreth procedurës - sa më e mirë për të luftuar kundër celulitit dhe rrudhat në fytyrë. Ky masazh heq ujit të tepërt nga indet, heq depresioni, përmirëson qarkullimin e gjakut. Ndikuar nga hedhje kupash masazh përmirëson qarkullimin periferik të gjakut dhe limfatike, rrit imunitetin.
Prandaj, hedhje kupash masazh mund të bëhet për të korrigjuar zonat e problemit në trup dhe fytyrë. Lëkurës në zonat e influencës së vakumit bëhet më elastike dhe të zhdërvjellët, stimulon kolagjenit, rrit rezistencën e tij ndaj temperaturës dhe stresi mekanik. Është e lehtë për të tolerojë temperatura "ritëm", ​​e cila në kushtet e dimri tona janë të ekspozuar për të gjithë, pa përjashtim. Në këtë kohë, ndryshimi i temperaturës (rrugë dhe ndërtesa) mund të jetë deri në 50 ° C. Le të flasim për të trupit bankat masazh lëkurës.Më parë, masazh vakum në shtëpi përdorur kavanoza qelqi, gjegjësisht ato të cilat na trajtohen në fëmijëri nënat tona. Punojnë tyre ishte e parehatshme. Tani ata u zëvendësuan nga bezohnevыe veçantë plastike. Ato janë bërë prej plastike të veçantë mjekësore të cilat nuk shkaktojnë alergji të lëkurës dhe të thjeshtojë procedurën. Ata lehtë bashkëngjitni veten në lëkurë, të lehtë për të ndryshojnë shkallën e ndikimit: presioni është i rregulluar nga një kavanoza thjeshtë compression. Para se të "bashkëngjitur" ajo, ngrohjes dritën e lëkurës patting lëvizjet e duarve.


Për të bërë një masazh të duhet të marrë një shishe, shtrydh atë dhe rrinë në lëkurë në vendin e duhur kur ju hyni atë mjaft të mbajtur mirë. Përdoret si metodë statike dhe kinetike e ndikimit: kavanoz që mund të vendosur të mos lëvizë - një vakuumterapyya thjeshtë dhe mënyrë po aq efektive për të parandaluar stanjacion e lëngjeve në trup. Në kinetike masazh lëkurën e trupit duhet të lëvizë bankën në linjat masazh. Në të gjitha rastet, jar duhet të vijë me presion për të rul formuar nga lëkura. Çdo lëvizje përsëritet 5-6 herë.


Në trajtimin e celulitit, të lokalizuara depozita dhjami dhe sagging lëkurës janë përdorur për 2 kavanoza 1 zonës. Për shembull, ju mund të vendosni ato në mollaqe, bark dhe kofshë, 5-7 minuta për të lëvizur në stomak, atëherë nga ana e tij shkojnë në hips dhe mollaqe. Kavanoza mbeten në trup deri në fund të lëkurës trupit masazh. Pas procedurës për të rritur efektin ukryytesya 10-15 minuta batanije të ngrohtë. Mos harroni se kohëzgjatja e përgjithshme të lëkurës trupi masazh në këtë rast (tre zona), nuk duhet të jetë më shumë se 15-20 minuta. Një numër i përgjithshëm prej seancave - jo më shumë se 30 (gjatë ditës). Përveç kësaj, masazh mund të bëhet vetëm nëpërmjet 15.2 orë pasi të hahet. Shënim tumoreve Kundërindikimet, venat me variçe, infeksionet. Përmirëso efekti mund të jetë, duke kombinuar masazh lëkurën e bankave trupit me sauna dhe përfundon.


Kryerja përballet masazh me kavanoza me vlerë 30, por të gjitha varet nga gjendja e lëkurës tuaj. Hedhje kupash masazh është e rekomanduar për personin steamed, procedura zgjat 5 deri në 10 minuta. Filloni stroking lëvizjet masazh prapa veshëve dhe zonën e ballit, atëherë të hapur gojën dhe për të shkuar cheekbones të Bankës poshtë, pas kalimit në qoshet e gojës në tempuj. Mbaro massaging mjekër. Nuk janë kavanoza e dardha huyazykamy që përmirësojnë lehtësim të lëkurës. Aplikimi Teknologji këto kavanoza pak të ndryshme. Pyesni bankën në zonën e problemit, atëherë përdorni një pulsyruyte llambë gome në një vend disa herë. Pastaj të kalojnë bankën në një tjetër zonë. Vakum masazh ndalohet inflamacion në fytyrë, puçrra fytyre, tumoret. I kushtoj vëmendje të diametër kavanoza masazh fytyrës. Për mjekër dhe rreth zonës buzët përdorur kavanoza të vogla për faqet dhe ballin - madhësi më të madhe.