Masazh për fytyrë dhe feyskultura


Masazh, injeksione Bukuri dhe madje edhe kirurgji plastike - në të cilën gratë nuk janë vetëm për të zhdukur shenjat e kohës! Ndoshta ata janë thjesht në dijeni të feyskulture - sistem i ushtrimeve që ndihmon outsmart moshën. Duke folur sot do të masazh për fytyrë dhe tema feyskultura kryesore këtë artikull!
Ky grup i ushtrimeve (Anglisht fytyrë - «personi»), përmes të cilit njerëzit mund të dukem më i ri pa kirurgji plastike. Kjo mund të bëhet në çdo moshë! Ashtu si në çdo moshë mund të pompë Shtypni "cubes". Megjithatë, më të vjetër ne bëhemi, aq më shumë përpjekje që kemi për të bërë këtë.


Shumica e moshës lidhur me ndryshimet nënshtrohen dobësi e përgjithshme personi të sofistikuar me një mjekër të ngushtë. Në rininë ata janë shumë të bukur, "kukull", por në 30-35 vjet ata gradualisht fillon të "noton" ovale: ka folds nasolabial të mprehta dhe të ashtuquajturit bllok - ra faqet. Por fituesi i personave "katrore" të cilët duken më të vjetër se mosha e tij e re, vështirë të ndjeshëm ndaj ndryshimeve të lidhura me moshën. Pas 40 viteve, lëkura e tyre të fytyrës janë të njëjta si në 25! Shfaqja Mungesa me moshë bëhet avantazhin e tyre.

Keq "Ready" është lëkurë dhe fytyrë, aq më shpejt rezultatet e dukshme! Ndonjëherë efekt mund të arrihet në tre javë. Shpesh njerëzit rreth që e shohin njerëzit çdo ditë, i kushtoj vëmendje se posvizhishav duket fjetur, e zuri gjumi. Ndryshimet e mrekullueshëm të dukshme për ata që nuk e kanë parë atë shumë kohë më parë. Megjithatë, për të arritur efektin e formatimin e teksteve rrethore duhet të punojnë një vit, dhe ndoshta më shumë.

Shpesh problemi, i quajtur moshës, paraqitet në fëmijërinë e hershme. . Për shembull, folds nasolabial si ptosis (ptosis, nganjëherë përcaktuara në 2-3 vitet Këto mangësi janë të korrigjohen në vitet e rritur Shumë më e lehtë për të hequr se fituar nga mosha:. Dhe është një problem të tillë të përbashkët, si një mjekër të dyfishtë, më njerëz shumë mirë të jetë e saktë! probleme të lëkurës dhe të përballet shpesh të lidhura me organet e tjera dhe të pjesëve të trupit. Për shembull, shkaktojnë rrudhat në ballin që të gjendet në shpinë. Nis një njeri i bërë ushtrime rrudhat, dhe pas një kohë që përmirëson sjellje.


Shumë janë ankuar nga asimetria e fytyrës, e cila me moshë bëhet më i dukshëm. Një njëjtë shpinë fajtor dhe qafë! Dua të them një fjalë në lidhje me hundë. Bukur dhe i zoti në rininë e tij, ai mund të pas pesëdhjetë të bëhet një "patate" (zakonisht meshkuj) ose shtrihen poshtë (zakonisht femrat). Dhe të gjithë për shkak të faktit që përhapen kërc! Por në qoftë se ju të trajnojë muskujt e hundës, ajo nuk e bën. Gjimnastikë të tilla si feyskultura rëndësishme jo vetëm për bukurinë! Të bësh ushtrime ne rritjen e qarkullimit të gjakut dhe furnizimit të trurit. Dhe për shkak se ajo merr efekt në të gjithë trupin. Kështu, trajnimin e muskujt e fytyrës, ne të mbrojtur veten nga shumë sëmundje. Kryesisht nga dementia senile e sklerozës multiple. Praktikë e rregullt gjithashtu përmirëson sistemin vestibular, ju mund të ruani dëgjimit tuaj dhe shikimi, të përmirësojë të folurit!


Unë duhet të them një gjë më shumë në lidhje me atë. Imitoj muskujt e fytyrës të lidhur me emocionet. Ju buzëqeshje, me muskujve forcuar tokësore, dhe truri nga një sinjal që ju duhet për të prodhuar "hormon lumturi" - endorphins. Dhe çfarë ndodh kur bëjmë ngërdheshje e neveri dhe pakënaqësisë? Ne fillojmë të prodhuara në mënyrë intensive "disrupters hormoneve": epinephrine, norepinephrine. Catching gjimnastikë, ne fakt retrains endokrin saj
Njerëzit të cilët janë të angazhuar rregullisht feyskulturoy dhe masazh, të bëhen më të qetë, miqësore dhe stresostiykymy. Kur ju të zotëruar ushtrimet duhet vetëm një ose dy muaj për të bërë ato çdo ditë. Për sa kohë që nuk është "kujtesës muskujve" dhe ju nuk mësoni për të bërë ato pa ndihmë. Pastaj ju tren 2-3 herë në javë për 15-30 minuta. Dhe nuk do të rrisë numrin dhe kohëzgjatjen e trajnimit, ose mund të dështojnë! "Perekachannoe" fytyra duket e lodhur, e tensionuar, të mprehtë. Pra, nuk perenapruzhuyte muskujt e fytyrës - le të pushoni!


Nëse duke bërë stërvitje dhe masazh, ju do të mendoni për intricacies e komplotit të seri, efekti nuk do të jetë! Gjatë kryerjes gjimnastikë nevojën emocionale të përqëndrohen në atë që ju jeni duke bërë. Paramendoni se çfarë ndodh me muskujt, imagjinoni sa e bukur do të përballet si rezultat i mësimeve. Sa më shumë emocion, aq më mirë efekti!