Terapia Laser për përtëritje të fytyrës dhe trupit


Sot, çdo grua mund të bëhet në sajë më tërheqëse për pajisje të teknologjisë së lartë dhe injectables pa e çuar në altarin e viktimave të veçanta të të rinjve dhe bukuri. "Një blepharoplasty jo-kirurgjikale", "Facelift pa periudhës së rehabilitimit", "Liposuction pa dhimbje" Ne jemi mësuar me këto terma dhe nuk besoj se ne sugjeruar mundësitë Bukuri-diçka të pazakontë. Le të flasim për terapi lazer për përtëritje të fytyrës dhe trupit.
Gjatë më të avancuara zgjidhjet lazer estetike për rinovimin biokimistë talentuar dhe fizikantë shpesh punojnë në bashkëpunim me cosmetologists mirë dhe kirurgët plastikë. Veprat e tyre janë të zbulimit mbresëlënëse, saktësi dhe veprim parashikueshmërisë efekt. Rreze lazer penetron në një thellësi të konsiderueshme të indeve me një fuqi mjaft të ulët të përpunimit që është sigurimi i besueshëm nga overheating. Një speciale sistemet optike dhe lazer skanim për përtëritje dhe vendosjen e kohës lejojnë për të reduktuar seancën lazer. Procedura për heqjen fytyrën dhe trupin Thermage KPT jep energji termike thellë në lëkurë, ndërsa ftohje shtresat sipërfaqësore. Teknologji impuls rehati përdorura (KPT) me dridhje të veçantë redukton parehati në minimum.Zonat problematike Kryolypolyz kuptoj, fytyra dhe trupi i Zeltiq (në një opsion të fundit teknikë për të hequr depozitave tepërt në mjekër) vetëm prek qelizat yndyrë, duke eliminuar dëmtimin e nervave, enët e gjakut, muskujt dhe të gjitha zonat përreth. Ndikimi është aq e rehatshme që gjatë seancës rreth orë ju mund të lexojnë ose shikojnë TV. A nuk mbetet me të dënuarit dhe injectable drogë. Mbushëse janë duke qëndruar më gjatë në indet për shkak të antioksidantë në formulat (Glytone). Një mjet për biorevitalization janë komplekse për shkak të strukturës së përsosur kombinuar me acid Hyaluronic stabilizuar, aminoacidet, vitaminat dhe antioksidantë. Kontributi i tij për të bukurisë-përmirësimet të sjellë të re fillerov hyrje teknologji dhe gjilpërë të mirë atravmatychnыe dhe pipëz. Kjo bën të mundur trajtimin delikate e indeve, parandalimin ose minimizimin e manifestime të tilla si hyperkorrektsyya, bruising dhe ënjtje.


Me të gjitha comforts inovacione delikate kanë karakteristika, të cilat duhet të merren parasysh. Për shembull, shifrat të njëjtën teknologji simulimi hardware duke punuar me trupin si me puzzles që formuar gradualisht në produktin e përfunduar. Metodat bluaj disa zona shumë të kufizuara. Fusha të ndryshme shpesh kërkojnë zgjidhje të ndryshme. Së fundi, efekti estetik i terapi lazer për rinovimin zakonisht ndodh menjëherë, por vetëm pas disa kohë. Parime të ngjashme karakteristike e shumë ballë procedurat që duhet të kryhen në mënyrë rigoroze në dëshminë. Është e kuptueshme që nuk ka rëndësi se sa e përkryer nuk ishte një makinë, punë produktive dhe në mënyrë të sigurtë ajo mund të jetë vetëm në duart e një përvojë dhe të ndërgjegjshëm profesionale.


Aftësitë të avancuara të estetikës formojnë filozofinë e re të bukurisë. Për aq kohë sa të jetë e mundur të kufizuara në terapi të ndjeshme është e nevojshme për të ruajtur formën dhe me kujdes të kujdeset për shëndetin. Logjikisht, klinika estetike janë duke u bërë shërbime më të zakonshme ilaç anti-moshë që është i bazuar në bazë të fuqishme diagnostike. Një shqetësim për apel vizuel nuk është i kufizuar në një thjesht "të jashtëm" teknika, duke iu referuar një efekt kompleks në trup, për shembull, pikoj rregullt intravenoz i drogës platsentarnыmy.


Para se të filloni trajtimin, mjeku duhet të ndihmojë të peshojnë pro dhe kundrat e një metodologjie të caktuar, shpjegojnë në detaje të cilat ndjesi duhet të pritet për të treguar se çfarë rezultate mund të arrihet pas një seancë, dhe pastaj të arrijnë për përfundimit të kursit të plotë. Gratë që jetojnë në një ritëm dinamik moderne dhe rregullisht i kushtoj vëmendje për kujdesin e paraqitjes, për hir të rinisë dhe atraktivitetit të gatshëm për parehati të përkohshme. Por pacienti, për herë të parë u shfaq në klinikën estetike, të prirur për disa dyshime dhe frika janë, megjithatë, të shpërndara pas procedurave të suksesshme.


Teknologjisë moderne hardware këndshëm papritur shumë karakteristika. Për shembull, fototermolyz pjesshëm i projektuar për të lëkurës rishfaqet, përmirësimin e strukturës dhe luftimin e saj hyperpigmentation, ofron një numër të bonuse shtesë. Gjegjësisht, redukton fibrave kolagjenit dhe heqjen dukshme, edhe pse fillimisht kjo teknologji nuk është e fokusuar. Në model enëve të gjakut dhe për të hequr efektin e tepërt pigment përmirëson elasticitetin dhe TURGOR e indeve, normalizes alokimin sebuma lëkurës, e cila është e rëndësishme për njerëzit të prirur për puçrra fytyre. Vendimi i disa probleme për shkak të një lloj të terapisë - realitetet e sotme, e cila e bën jetën më të lehtë zonjat dhe më të kënaqshme.