Maska për vyanuchoyi fytyrë lëkurës


Moshës lidhur me ndryshimet - është një proces i pakthyeshëm që prek të gjitha organet dhe sistemet e trupit. Plakjes ndikon në lëkurë, për 40 vjet, ajo bëhet e thatë dhe humbet elasticitetin, mbuluar me rrudha. Por jo aq tragjike sa ajo Dashuri - kujdes të rregullt dhe të saktë të lëkurës mund t'i jepte një pamje të shëndetshme dhe në mënyrë të konsiderueshme të ngadalësojnë des saj! Sot ne shikojmë në të gjitha maskë për plakjen e lëkurës.
Shkaqet des lëkurës
Me moshën, lëkura bëhet më pak elastike dhe të zhdërvjellët. Ky fenomen është për shkak të rënies së elementeve lidhëse në lëkurë, duke zvogëluar numrin dhe madhësinë e tyre, si dhe deformim e kolagjenit dhe fibrave elastin. Përveç kësaj, rrjedhja e oksigjenit dhe ushqyesve në qelizat ngadalëson. Kjo është shkaqet kryesore të rrudhave. Procesi i plakjes nuk mund të ndalet plotësisht, por mund të ngadalësohet nëse kujdesin e rregullt të lëkurës. Efekti terapeutik në lëkurë duhet të ofrohet në tri fusha:• lëkurë të thatë Moisturize
• ushqyerit
• Përmirësimi i metabolizmit

Hidratues maska ​​efektin
Me moshën, lëkura bëhet shumë e thatë, kështu që ju duhet të vidyazykatysya nga kremra dhe soaps, të cilat kanë një përmbajtje të lartë të alkoolit. Krem hidratues është e vlefshme vetëm në shtresën e sipërme të dermis dhe më të thellë nuk preken. Prandaj, për të marrë efektin maksimal nuk duhet të kufizohet vetëm aplikoni krem, dhe të ndikojë në një problem kompleks: për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme, vidyazykatysya e zakone të këqija, pini larg një kurs të vitaminave që forcojnë trupin. Mundohuni të mos abuzojnë dietat, pasi shëndetin e trupit në tërësi dhe në veçanti për lëkurë acidet esenciale yndyrore të tilla si linoleik dhe arachidonic. Një efekt të mirë në lëkurë që zbehet ofrojnë të veçantë recetë maskë hidratues i cili mund të gjendet më poshtë.


Ju do të duhet: miell thekre lugë gjelle, një filxhan çerek ujë, 1 vezë e verdhë veze. Merrni një lugë gjelle miell thekre dhe e shtriu atë në një filxhan të katërtën e ujit (çaj, qumësht). Beat krem ​​të shtetit. Shto në masë të verdhë veze veze rezulton (e cila duhet të sjellë poshtë paraprakisht). Tërësisht larë fytyrën tuaj dhe të aplikojnë maskë në të, pastaj pije me ujë të ngrohtë pas 20 minutave. Kjo maskë mund të jetë bërë nga kokrra e grurit. Fshij yolks me vajra dhe shtoni një perime pak, gjysmë lugë çaji glicerinë, kamomil (rënie nga rënie) dhe alkoolit kamfor. Aplikoni maskë në fytyrën tuaj, do ta mbajë atë për 20 minuta dhe pije me ujë të ftohtë.


Karrota Maskë
Ju do të duhet: 1 vezë e verdhë veze, një lugë çaji krem ​​të pasur, një lugë çaji me lëng karrote. Të gjithë përbërësit janë të përziera, maskë rezultuar të aplikoni në fytyrë dhe del me të larë pas 20 minutash. Kjo maskë siguron hije mirë fytyrën dhe zbut dhe moisturizes atë.

Efekti ushqyes Maskë
Lëkura ka nevojë jo vetëm për një "pi", por "hani". Nëse keni lëkurë të thatë, ju do të pëlqen maskë përmban një "yndyrë" produktit - verdhë veze, gjalpë ose krem.

Maskë me mjaltë dhe salcë kosi

Ju do të duhet: lugë gjelle të ngrohtë e salcë kosi, një lugë gjelle mjaltë. Mix mjaltë me salcë kosi dhe të aplikoni në fytyrë me një shtresë të hollë. Del me të larë pas 20 minutash.

Maskë e mollë dhe karrota
Ju do të duhet: gjysmë një mollë, karrota e gjysmë. Apple dhe karrota zhvishem, pres në një rende gjobë, llokoçis dhe u vënë në maskë fytyrën. Mbajeni për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

Maskë me lëvozhgë limoni
Ju do të duhet: lëvore limoni, 1 e verdhë veze veze, vaj ulliri. Zhvishem limon bluaj në një mulli kafeje në një gjendje të miellit (lëvore limoni së pari duhet të thatë). Mix miell me vezë e verdhë veze dhe një lugë çaji me vaj ulliri.


Maskë me vezë
Ju do të duhet: 1 vezë, lëng limoni. Tërësisht lëvizje vezë dhe furçë, aplikoni përzierje në fytyrë (shtresë e hollë). Mbajeni në fytyrë për 12-15 minuta, pastaj pije. Shpëlaj fytyrën tuaj me ujë të ftohtë, e cila mund të shtoni disa pika lëng limoni.

Dhe opsioni i dytë:
Ju do të duhet: 2 yolks vezë, 50 g gjalpë i shkrirë, 3 lugë vaj vegjetal, gjysmë lugë çaji glicerinë, një filxhan çerek zgjidhje kamomil, 30 g të alkoolit kamfor.