Maska për fytyrë me manaferrat


Ky artikull do të flasim për tema të tilla si maska ​​për fytyrë lëkurën e manave. Për shembull, duhet të jetë Kastrati ngrira dhe të bëjë maskë e saj. Mirë për të marrë përmes dimër me Kastrati frigorifer, shtrydhje dhe të vënë në fytyrë si një maskë. Kjo procedurë është mjaft e mjaftueshme për dy apo tre ullinj Kastrati. Nga maska ​​të tilla lëkura shtrënguar, duke e ngushtuar poret. Kjo është për shkak të faktit se Kastrati përmbajnë shumë (3-4%), acide organike, duke përfshirë limoni, benzoik, ursolova. Kastrati gjithashtu ushqyer lëkurën me vitaminë C dhe elemente thelbësore gjurmë (manaferrat përmbajnë jod, hekur, zink, argjend, mangan).


Maskat me boronicë dhe boronicë manaferrat (Kjo bimë afërmit e boronicë familjes) është e rekomanduar për personin me vaj e lëkurës, pasi që ata janë pak të tharë lëkurës. Në këtë rast, maskë është pije fare e thjeshtë me ujë. Megjithatë, në qoftë se menjëherë pas heqjes maskë vënë krem, llojin e duhur të lëkurës, maska ​​të tilla do të jenë të dobishme për të gjithë. Përveç kësaj, maskë nga tul e Kastrati zbardh lëkurën. Gatuaj deri boronica të kuqe të trasha slurry vënë në fytyrë për 15-20 minuta dhe pastaj del me të larë me ujë të ftohtë. Kjo procedurë kryhet 1-2 herë në javë.


Freckles e këshillueshme që të lyej llapa përditshme me lëng boronicë ose 15.2 për muaj. Për lëkurë të thatë, pasi i lyer me një maskë ose mbulesë boronicë e nevojshme për të aplikuar një krem ​​ushqyes. Për të lëkurës me vaj me zmadhuar poret lëvizje së bashku 2 lugë bardhë veze dhe nxitje ngadalë, pour 05 lugë lëng boronicë. Përzierje është vënë në fytyrë 2-3 herë në çdo 4-5 minuta. Del me të larë disa shtupë pambuku çaj lagur maskë.

Aplikoni Kastrati dhe kujdes të dorës. Recommended pas larjes lavanderi ose dishwashing fshij fruta duart boronicë, pastaj fshij krem ​​të lëkurës për duart. Në pjatë gozhdë dhe lëkurën përreth tyre është lëng boronicë dobishme rregullisht fshij. Mishi është pure manaferrat Kastrati dobishme aplikuar për të pastruar më parë fytyrën dhe qafën për 15 minuta. Pas maska ​​boronicë mos harroni të vënë krem, të përshtatshme për llojin e lëkurës tuaj.


Është e dobishme për të trajtuar maskë e lëkurës me buckthorn detit. Ju mund të aplikoni në pulpë frutash fytyrë buckthorn, ndërsa lëkura e thatë mund të oblepyhovuyu tul të përziera me vezë e verdhë veze ose krem ​​të freskët. Ose shtrydh lëng nga fruti i buckthorn detit, thith atë në një shtresë e hollë e pambuku ose garzë fshin dhe t'i zbatojnë në fytyrë si një maskë për 15-20 minuta. Maska Oblepihovyj bërë 2-3 herë në javë kurs 15-20 procedurat. Dhe buckthorn bush mund të jenë të dobishme për kujdesin e flokëve: për të përmirësuar rritjen e flokëve në lëkurë e kokës dhe flokët e gjatë natës lagësht supë 20 g të degëve të rinj buckthorn në një gotë me ujë të valë. Mos harroni maskë e hirit të kuqe malit, duke siguruar një freskuese, fuqizuar dhe pak zbardhjen efekt.